USD 39.70 40.10
  • USD 39.70 40.10
  • EUR 39.85 40.40
  • PLN 9.75 9.97

За самовільне кронування дерев у Луцьку покарають голову ОСББ

22 Березня 2021 11:42
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків самовільно вирішило кронувати дерева на своїй території, попри заборону міської ради. У результаті в дворі залишилися голі стовбури.

Нагадаємо, депутати наклали тимчасовий мораторій на «варварське» обрізання дерев на вулицях Луцька, внаслідок якого останні гинуть. Уже в березні 2021 року відділ екології планує винести на розгляд депутатів комплексну програму озеленення міста на наступні 5 років.

Проте днями у Луцьку мешканців неприємно здивувала обрізка дерев у дворі на проспекті Волі, 8. Попри обіцянки не зрізувати більше 30% крони дерев, у дворі залишилися лише голі стовбури.
Як повідомив директор департаменту ЖКГ міської ради Микола Осіюк під час засідання бюджетної комісії 22 березня, такі заходи – повністю ініціатива ОСББ, яке самовільно без жодного погодження замовило ці роботи. З його слів, ці дерева мали б оглянути фахівці, а питання про роботи мало б розглядатися на відповідній комісії. Проте ніхто в міську раду не звертався.

«Дозволів вони не брали, звернення не було на комісію, вони самі обрізали дерева і все», - повідомив він.

Микола Осіюк також повідомив, що про цей випадок в міськраді уже знають, про нього повідомили в департамент муніципальної варти і керівництво ОСББ мають притягнути до відповідальності за несанкціоноване обрізання дерев.
Юлія МАЛЄЄВА

Фото з соцмереж
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 35
Лучанин Показати IP 22 Березня 2021 11:56
нехай ще перевірять кронування на Соборності 24, за Салютом. від дерев також залишилися одні стовбури(
Тарас до Лучанин Показати IP 22 Березня 2021 20:47
А мені за салютом подобається. Під тими величезними вербами було страшно проходити.
Сумно Показати IP 22 Березня 2021 12:03
Коли наверху дерев торчали сухі гілляки, тоді ніхто цього не помічав і ніхто нікого за бездіяльність не карав.А коли громада самостійно навела лад і омолодила дерева - проснулися
Володимир Показати IP 22 Березня 2021 12:03
Правильно зробили осбб,а то жити в срачі і чекати,шо може хтось прийде і підітре за ними не стали,і так у всіх дворах,жителі бумажку не піднімуть перед своїм підїздом і не віднесе 10метрів до смітника,бо ж то не він кинув і не його це робота
Правдоруб Показати IP 22 Березня 2021 12:17
Білизько 10% дерев коронованих неправильно загине протягом року, хто за це понесе відповідальність?
Аякже до Правдоруб Показати IP 22 Березня 2021 17:23
А ті дерева які просто повикорчовували по місту бо хтось щось будував, біля Променя великі ялинки - за це нікому діла немає! 10% - це не 50. Якщо в тому дворі навели порядок і одне дерево з існуючих там 10 загине, то замість нього посадять нове здорове і мешканці будуть задоволені, але комусь все нейметься, собі б під носа дивилися.
Тарас до Правдоруб Показати IP 22 Березня 2021 21:25
У Луцьку через негоду дерево впало на автомобіль. Про це повідомили в пресслужбі ДСНС на Волині. Рятувальники Державної пожежно-рятувальної частини Луцька 24 червня розкряжували повалене дерево біля Київського майдану. https://konkurent.ua/publication/59592/u-lutsku-negoda-povalila-na-avtomobil-derevo/ Ви понесете за це відповідальність? А а якщо дерево падає на машину чи людину на території ОСББ, голова ОСББ несе відповідальність.
Анонім Показати IP 22 Березня 2021 12:40
тi всi дерева в дворах взагалi треба зрiзати повнiстю. вiд них тiльки клопiт i постiйнi прибирання залишкiв та бруду. територiя постiйно забруднена.
Правдоруб до Анонім Показати IP 22 Березня 2021 13:03
У вас в дома рослини я так думаю пластмасові або зовсім відсутні , так як справжні треба поливати , інколи підрізати, ви мабуть житель пустелі або степу чи тундри, якщо не подобаються рослини Сахара вас прийме в теплі обійми...
Анонім до Правдоруб Показати IP 22 Березня 2021 14:01
яку функцiю виконують цi дерева, якi потребують постiйного коштовного обслуговування? вирiвняти, газон посiяти i доглянути неможливо, прибрати снiг нормально неможливо, бруд вiд листя та сухого гiлля, небезпека травмування внаслiдок падiння гiлля i стовбурiв. хочете дерев? - вперед в парк чи примiську зону. тiльки смiття пicля себе зберiть.
Правдоруб до Анонім Показати IP 22 Березня 2021 16:04
Основна функція дерев в місті це шумоізоляція, вітроізоляція, пилоізоляція, очищення повітря від СО2, NO, нормалізація температури в спекотний період (не так прогрівається міжбудинковий простір) ну і звичайно озеленення так як на дерева приємніше дивитись нід на сірі та інколи обшарпані будівлі.
Анонім до Правдоруб Показати IP 22 Березня 2021 16:33
забудьте радянськi стандарти. в умовах мiста 30-40 - лiтнi дерева нiчого названого не виконують особливо за вiдсутностi листя (7 мiсяцiв в роцi)
Док до Анонім Показати IP 22 Березня 2021 19:09
Їдь жити на 55 квартал там дерев немає бетон-асфальт-бруківка!
Док до Анонім Показати IP 22 Березня 2021 19:16
голову собі відріж від неї тільки клопіт! постійно в ній якісь дурні ідеї зявляються!
Анонім до Док Показати IP 22 Березня 2021 19:55
до адекватностi y вас принципова ненависть?
Док до Анонім Показати IP 22 Березня 2021 22:37
я не бачу адекватності в вирізанні дерев і насадженні газону...
Анонім до Док Показати IP 22 Березня 2021 23:23
тому варто ознайомитися з принципами адекватноi органiзацii територii мiст. бикувати завжди можна встигнути.
Док до Анонім Показати IP 23 Березня 2021 10:42
Площа озеленених територій в місті на людину мінімум 25м2, а рівень озеленення житлової забудови не менше 40%! а ще є школи, садочки, лікарні, промислові зони де зовсім інші норми.
Анонім до Док Показати IP 23 Березня 2021 11:04
мова про двори житлових багатоповерхiвок. в парках, скверах, бульварах зовсiм iнша iсторiя.
Док до Анонім Показати IP 23 Березня 2021 14:24
я в цьому дворі виріс там без тих дерев буде спека неможлива. Їх досі ріжуть (сьогодні різали і забирали колоди).
Док до Анонім Показати IP 23 Березня 2021 15:03
Тут немає сенсу сперечатись ви переконані що дерева в житловій зоні не потрібні, а потрібен газон і крапка, його прибирати легше. А я переконаний що екологічні норми й так занижені в законі про зелені насадження в місті при технічному прогресі (викидів більше, а норми ті ж самі). Місто перевантажене автомобілями. Не характерна спека, глобальне потепління. Дерева охолоджують місто! Дерева частково запобігають повеням (міська каналізаційна система точно з підтопленнями не справляється). З 1 березня до середини осені проходить гніздування птахів. Не буде птахів — будуть комахи! Воно все пов'язане.Я думаю що можна продовжувати це безкінечно, але я володію цією інформацією поверхнево. А в 70-х Луцьк був найзеленішим містом в СРСР і вся промисловість була розташована таким чином що в саме місто нічого вітром не несло — можна сказати були містом майбутнього з дуже потужним історичним минулим!
Лучани Показати IP 22 Березня 2021 12:54
Це не прибудинкова територія - це земля міської комунальної власності ! А тепер питання до департаменту ЖКГ : ви чудово бачили, шо з тими деревами треба шось робити і не робили ! Це і велика парусність, і перестиглість, і наявність сухих гілляк, і загроза обрушень їх від вітру ! Накажіть ше людей, шо в снігопади вони самовільно замість вас сніг відкидали на тротуарах ! Займайтесь повсяденною роботою, робіть подворові обходи, спілкуйтесь з людьми і реалізовуйте, якщо маєте, свої відповідні Програми ! А то вся робота закінчується на розвішуванні парасольок в парку, мощенні плиток там же і келейним розглядок кольорових малюночків з благоустрою !
Ініш лучани до Лучани Показати IP 22 Березня 2021 14:57
А ви звертались до міської ради з цим питанням? Ті хто робив обрізку і її інціював - вони спеціалісти в цій галузі чи просто заготівельники дров? Відверто кажучи, ота обрізка виглядає як варварство...
Га? до Ініш лучани Показати IP 22 Березня 2021 15:24
Умнік?
Лучанин до Ініш лучани Показати IP 22 Березня 2021 17:28
Є потреба. Коли і куди можна звернутися щоб в дворі навели порядок з деревами? Щоб вислухали та не відсилали кудись і це відбулося швидко, так би мовити в цивілізований спосіб. Дайте будь ласка координати, спробуємо.
Лучанин до Лучанин Показати IP 23 Березня 2021 00:35
Ну от пройшло декілька годин, координат ніхто не надав, виходить що треба коронувати самостійно. А штраф - податок за можливість навести порядок в себе на подвір'ї чи звичайнісінький рекет? Просто треба враховувати що раніше треба було заплатити за коронування, тепер - вартість коронування + штраф, просто ціни збільшилися.
Луцьк до Лучанин Показати IP 24 Березня 2021 16:44
"Пройшло кілька годин" - це, що місце для довідок? Пишіть письмові зверення у міську раду, якщо відмовляють у виконанні робіт, нехай дають письмові пояснення. А таке самодіяльне обрізування - це варварство. Просто в нас кожна домогосподарка вважає, що вона великий спеціаліст у всіх сферах життя...
Анонім Показати IP 22 Березня 2021 13:02
А які ті дерева гарні будуть на наступний рік!
Куні Показати IP 22 Березня 2021 13:18
Міська влада тільки забороняти в основному може і штрафувати! Чому в маршрутці без масок? Чому готівка до сих пір?
Правда Показати IP 22 Березня 2021 13:28
Дерева потрібно зрізати,бо великі і старі і висаджувати нові,низькорослі.У міськради є план?
Растаман до Правда Показати IP 22 Березня 2021 15:16
О так, посадити там замість дерев план чудова ідея, він і низькорослий і дарує людям радість!
Док Показати IP 22 Березня 2021 19:05
Це Волі 8
До Правда Показати IP 22 Березня 2021 20:10
Чи у міськради є план ? Судячи по їхніх неадекватних діях вони мали план, але вже його спожили !
Сумно!!! Показати IP 22 Березня 2021 22:27
Просто жах за активність владоботів - на пальцях мозолі набивають аби доказати: як добре, що влада забороняє наводити лад на подвір'ях, де ми живемо!
Лучанин до Сумно!!! Показати IP 24 Березня 2021 16:45
До чого тут владоботи - був у тому дворі. Висновок: некомептетні громадяни вчинили акт вандалізму і назвали це наведення ладу.