USD 26.9 27.1
  • USD 26.9 27.1
  • EUR 30.55 30.78
  • PLN 7 7.11

Знайдений в Афганістані «волинянин», найімовірніше, – самозванець. Екслюзивне відео

Він не подає жодних емоцій, коли бачить відеозвернення матері, яка кличе його додому. Не впізнає друзів і однокласників, каже, що поїде будь-куди, але не в Україну. Стверджує, що його «розривають в різні сторони», а його командир переконує, що історія про те, що він – «волинянин» – це лише жарт.

Мало не всю Україну облетіла новина, що через 30 років в Республіці Афганістан нібито знайшли знаклого волинянина, уродженця Любешівського району – Ігоря Бєлокурова, який пропав безвісти ще в кінці 80-х. Волиняни зробили все, щоб повернути його на Батьківщину, однак, після повернення з експедиції зробили шокуючу заяву – знайдений чоловік, найімовірніше, насправді не Ігор Бєлокуров.

Нагадаємо, цього року експедиція в Афганістані нібито знайшла зниклого безвісти волинянина Бєлокурова Ігоря Вікторовича.

Для того, аби його повернути, доклали зусиль чимало людей, зокрема й голова Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович, який поїхав уже на фінальні перемовини – викуп полоненого. Втім, повернувшись з експедиції два дні тому, зробив заяву, що, найімовірніше, насправді це не зниклий 30 років тому волинянин.

Повернути «свого» додому

«Ми були готові лишитися там на місяць й оформити усі документи та здійснити повернення. Спочатку у нас була чітка інформація, що чоловік у 1988 році потрапив у полон і з того часу знаходиться на території Афганістану. Йшлося про те, що він з Волині.

Ми цим зацікавилися та почали вивчати питання, щоб повернути чоловіка. Хотіли спочатку переконатися, що це дійсно волинянин і далі все зробити тихо, щоб не нашкодити полоненому, але в пресі це прозвучало.

Далі у нас була зустріч на Волині з генералом з республіки Афганістан Дашти Ісмаельом, який пообіцяв сприяти. Також мене покликав до себе голова обласної ради Ігор Палиця, та запитав, що треба зробити, аби повернути Бєлокурова. Завдяки йому вся експедиція була профінансована.
Інформація була така, що чоловік не жонатий, дітей немає, паспорту теж немає, і ми вирушили його викупляти з полону», - розповідає Григорій Павлович. Проте як виявиться згодом, в чоловіка є і громадянство, і сім’я та 5 дітей.

«Не сходиться» ріст

Учасник експедиції Андрій Кадун, який вперше і розповів історію про полоненого, каже, що запідозрив обман ще напередодні.

«Пригадую, коли я вперше повернувся з Афганістану, то ми почали збирати багато інформації про Ігоря Бєлокурова. Стало відомо, що він був широким в плечах на зріст 182 см, а цей не відповідав опису, його зріст був максимум 172 см. Але кличка в нього «рускій» і, як я собі думав, він міг бути полоненим.
Ріст Григорія Павловича – близько 170 сантиметрів. Праворуч нього – Амріддін, який, візуально, такого ж росту, а не 182 сантиметрів, як Бєлокуров.

Генерал Дашти вже підготував нам передумови для зустрічі й ми полетіли в Кабул, переночувавши, полетіли в Мазарі-Шариф на зустріч з командиром, з яким я вперше зустрічався у лютому. До 4 ранку ми з ним усе обговорювали й зранку він привіз до нас Амріддіна. Ми продовжили з ним спілкування вже тісніше й розмова тривала близько 5 годин. Під час цього ми побачили певні неточності.
Андрій Кадун
Андрій Кадун
«Поїду будь-куди, але не в Україну», - заявив Амріддін

Зокрема під час особистої зустрічі Амріддіну показали відеозвернення матері, його старі фотографії молодості, на які він ніяк не відреагував, й тоді його командир сказав, що це був жарт, що воїн Афганістану насправді не волинянин і на фото з України - інша людина. Але це був якийсь дивний жарт», - розповідає Андрій Кадун.

Вражає, що коли показали звернення мами, фото з молодості, то Амріддін казав, що нічого не пам’ятає, далі додав, що його командир дуже жорсткий. На це йому відповіли, мовляв, питання про повернення додому вирішать. Потім взяли в нього пару волосин для проведення експертизи ДНК. Амріддін тоді ще сказав, що йому нічого їхати в Україну, а як поїде, то лише в Німеччину, аби заробити гроші.

Вся історія могла бути вигадкою заради грошей

Слухаючи звернення матері Григорій Павлович не витримує і плаче, пригадуючи, як його самого чекала матір з Афганістану. В Амріддіна – жодної реакції.
«Я думаю, що вони хотіли за це отримати гроші, продавши нам під видом Ігоря звичайного служивого. Спочатку викуп хотіли 5 тисяч доларів, потім більше. А коли ми приїхали з офіційною делегацією, то вже й сам командир казав, що на фото не той самий чоловік, що вони пожартували. Зараз ми чекаємо результати ДНК, хоча за нашими відчуттями – це зовсім інша людина, я впевнений за це на 95%», - каже Андрій Кадун.

Сумнівається, що Амріддін - це Ігор Бєлокуров й Григорій Павлович.
Григорій Павлович
Григорій Павлович
«Побачивши звернення його мами, я сам просльозився, бо пам’ятаю, як моя мама мене чекала. А тут було помітно, що емоцій у нього жодних. А почувши материнський голос, він би його впізнав. Показували і його фото, світлини знайомих, однокласників, а він їх просто кидав. Було відчутно, що це не волинянин.

Тому, вийшовши зі студії, я подзвоню мамі Ігоря, скажу нашу думку та попрошу вибачення, що їй довелося таке пережити у 78 років. Але ми свій обов’язок виконали – зробили все, що від нас залежить», - наголосив голова Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.
Загрузка...
Коментарів: 22
Олена Показати IP 20 Липня 2018 21:53
Дуже сумно, що мати так і не дочекається сина.
здравомислячий Показати IP 20 Липня 2018 22:08
"Амріддін тоді ще сказав, що йому нічого їхати в Україну, а як поїде, то лише в Німеччину, аби заробити гроші."-це самі головні і ключові слова які сказав цей авганець і вони ставлять велику і жирну крапку на тому що це не волинянин!
Читачка Показати IP 20 Липня 2018 22:25
Нічого так жарти!! Нічого святого немає((( Тільки матері шкода, це ж душа на частини може від такого розірватися: знайти сина і знову втратити(((
1 до Читачка Показати IP 21 Липня 2018 10:50
Бусурмани...
Свитлана до 1 Показати IP 25 Липня 2018 15:19
А де ж Игор? Моджахеди знали все про нього, закатували мабуть.А наши з ними ще й обиймаються
Ліля Показати IP 20 Липня 2018 22:31
Вам не соромно без підтвердження називати людину самозванцем? Для вас поняття етики знайоме???
Анонім до Ліля Показати IP 20 Липня 2018 22:54
Кажуть ж що найймовірніше
Анонім до Ліля Показати IP 21 Липня 2018 01:41
тут маджахєда хотіли на волинь прислати, а ти ниєш про етику
інколи преса Показати IP 20 Липня 2018 23:02
робить злий жарт. Треба було дійсно взнати, хто він є насправді, а потім розголощувати і матері казати.
Мирон до інколи преса Показати IP 24 Липня 2018 12:32
У нас так завжди перше робимо, а потім думаємо. Те саме що з Героєм України Савченко. Низький рівень підготовки журналістів, а на ці роботи повинні прийматись особливі люди, з особливим інтелектом, а не кухарки, доярки то що.
Правда Показати IP 21 Липня 2018 09:25
То для чого потрібно було це починати?Тепер хто поїде до тої нещасної матері з вибаченнями?Може спочатку потрібно підтвердити особу,а тоді вже діяти,ні піар дорожче,ми ж такі "добродетели",тьху...
Емігрантка Показати IP 21 Липня 2018 09:38
Живу майже 30 років за кордоном ,вільно спілкуюсь мовою хоча нею тут не спілкуюсь.Мову людина забути не може..Що за лохотрон? Розвели на елементарному.....його російська з акцентом азіатським...і справа не втому,що 30 років живе в Афганістані,голосові зв'язки так з дитинства в його розвинені...послали * щірліців* в розвідку,перед тим його одне речення потрібно дати на прослуховування спеціалісту,цього було б достатньо,шкода витрачених грошей і нервів матері...
Емігрантка до Емігрантка Показати IP 21 Липня 2018 09:59
Є можливість перешліть моє попереднє повідомлення тим людям які займаються тим хлопцем.....скоріше всього він ще живий...просто хотіли скористатись моментом і на халяву під його іменем потрапити до Європи...ліквідувати його ім поки що невигідно...так що думайте...щоб ще раз не вскочити в халепу,спілкуйтеся виключно украінською....самий простий спосіб розпізнати принаймні свого....
Неля Показати IP 21 Липня 2018 10:11
Дуже жаль матір,чиє серце стільки років розривається від втрати сина . Все ж таки потрібно було спочатку зробити тест ДНК,а не обнадіювати цю згорьовану жінку,якось,хлопці,не по-людськи вийшло... Як ви тепер поглянете їй у очі, які слова зможете знайти,щоб все пояснити? А ці авганці-ще ті аферисти, бо таке придумати, от так "за дурника" попасти в Німеччину !
олександр Показати IP 21 Липня 2018 10:43
Ну знайдіть тих хто з ним служили.. когось із військової частини.. нехай його побачить, при можливості поспілкується .. і все стане ясно.Це так складно зробити на рівні держави? А мати? Материнське серце що підказує(а воно ніколи не обманить)? А друзі ? Знайомі?Однокласники? Як діти малі..чесне слово.
1 Показати IP 21 Липня 2018 10:44
Невже не видно,що це різні люди.Відразу було видно. Якщо так повірили потрібно було спочатку зробити Днк І т.п.Сором .Шкода маму яка чекае....
Просто мама Показати IP 21 Липня 2018 10:58
Eкспeртиза ДНК роставить всі крапки над І.
влад Показати IP 21 Липня 2018 11:49
На фото одна людина, однозначно ! А мати свого сина не впизнала, чи доручила Павловичу ?
Ага Показати IP 21 Липня 2018 17:31
злий жарт та всеж по фразі не хочу в Україну а хочу в Німетчину він на волинянина тягне 100%
Віта Показати IP 21 Липня 2018 22:49
Якщо порівнювати фото Ігоря і моджахеда, то у Ігоря рот не великий, а у іншого навпаки. Не думаю що з віком вуста міняють форму і розмір.
От Показати IP 22 Липня 2018 16:57
що за дурна дилема- може він, а може не він, що про днк-експертизу ніколи не чули перш ніж починати роздмухувати всю цю історію?
Юра Показати IP 22 Липня 2018 17:09
Його просто залякали і він змушений шифруватися

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.