USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

15 січня: події, факти, дні народження

15 Січня 2014 00:01
День народження 15 січня відзначає завідувач організаційного відділу Волинської обласної санітарно-епідеміологічної станції, Заслужений лікар України Анатолій Зимовін (на фото).

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає його зі святом і зичить здоров’я, добра й достатку.

Наша хроніка:

Торік прокуратура перевіряла ягодинських митників.

Два роки тому у Луцькому замку щедрували актори театру-студії «Гармидер».

2011 року Інформаційне агентство Волинські Новини писало про те, що у селі на Волині запалили «лампочки Клімчука».

Чотири роки тому ФК «Волинь» уклав контракти з двома новими захисниками.

У 2009 році ми повідомляли, що 9 ковельських родин отримали нове житло.

Народилися:

Цього дня народилися французький письменник і актор Мольєр (Жан Батист Поклен), російський військовий і державний діяч, граф, генерал-фельдмаршал Петро Румянцев-Задунайський, російський драматург, поет, композитор, дипломат, атор однієї книги «Лихо з розуму» Олександр Грибоєдов, російська наукова діячка, математик і механік Софія Ковалевська, український маляр Архип Куїнджі, румунський поет Міхай Емінеску (Емінович), німецький політичний і державний діяч, юрист Вільгельм Маркс, український історик, визначний учений-орієнталіст, письменник, поет і перекладач кримськотатарського походження Агатангел Кримський, російський поет-акмеїст, перекладач і літературний критик Осип Мандельштам, американський фізик-ядерник, один з розробників атомної бомби (1945) і керівник проекту водневої бомби (1952) Едвард Теллер, другий президент Єгипту, Герой Радянського Союзу Гамаль Абдель Насер, грецький судновласник, мільярдер Арістотель Онассіс, американський священнослужитель, громадський діяч, визначний лідер боротьби за громадянські права негрів Мартін Лютер Кінг, радянський і російський композитор Максим Дунаєвський, українська співачка Лариса Руденко, російська журналістка, телеведуча Світлана Сорокіна, російський режисер, актор, сценарист і продюсер Єгор Кончаловський.

Сталося:

1776 – в Львові вийшов перший примірник «Gazette de Leopol», першого відомого періодичного видання на території України.

1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору — циліндра.

1826 – розгром повстання декабристів Південного товариства.

1857 – царський уряд Росії створив Таємний комітет для підготовки скасування кріпацтва.

1878 – уперше телефон був використаний для порятунку людей, коли 20 лікарів були викликані для надання термінової медичної допомоги постраждалим у залізничній катастрофі біля американського містечка Таріфвіль (штат Коннектикут).

1892 – у газеті «Triangle» в місті Спрингфілд, штат Массачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт вперше опублікував 13 правил її проведення.

1919 — Після провалу збройного комуністичного повстання в Берліні, урядові війська схопили і без суду стратили ініціаторів повстання, засновників німецької Компартії 48-річних Карла Лібкнехта і Розу Люксембург.

1880 – Лондонська телефонна компанія випустила першу телефонну книгу, в якій були зазначені 255 абонентів.

1943 – у Вашингтоні закінчилося будівництво будівлі Пентагона, призначеного для розміщення Міністерства оборони США. У той час це було найбільше у світі офісне спорудження. Загальна вартість проектування і будівництва будівлі склала величезну суму - 132,6 мільйона доларів.

1943 – за наказом Сталіна всі наклейки «Made in America» на товарах, що поставляються за ленд-лізом, повинні були замінюватися на радянські ярлики.

1970 – 28-річний полковник Муаммар Каддафі, котрий прийшов до влади в Лівії в 1969 в результаті військового перевороту і повалення влади короля Ідріса, проголошений прем'єр-міністром країни.

1983 – у радянський прокат вийшов фільм Георгія Данелія «Сльози капали» з Євгеном Леоновим у головній ролі.

1986 – у радянських газетах опубліковано заяву генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова, в якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».

1990 – міністром внутрішніх справ СРСР призначений Борис Пуго, майбутній путчист.

1992 — президія Верховної Ради затвердила музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький («Ще не вмерла Україна»).

1992 – Тім Бернерс-Лі, «батько інтернету», випустив веб-браузер.

1993 – у США на телеканалі NBC вийшла в ефір остання, 2137-та, серія мильної опери «Санта-Барбара».

1994 — за нез'ясованих обставинах у ніч на 16 січня в Києві безвісти зник український політик Михайло Бойчишин, голова секретаріату Народного руху України.

2001 – Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер заснували Вікіпедію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus