USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

19 червня: свята, події, факти. Всесвітній день прогулянки та перший в історії бейсбольний матч

19 Червня 2023 00:00
Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, Міжнародний день серпоподібноклітинної анемії, Всесвітній день дитячого футболу та Всесвітній день прогулянки.

В Україні – День фермера, у Британії – День поцілунків, у США – День звільнення рабів (День емансипації), День годинника, День тварин у кіно, День операційної системи FreeBSD, День конкурсу криків, День мартіні, День кота Гарфілда, в Уругваї – День «Більше ніколи», у Парагваї – День посадки дерев, у Тринідаді і Тобаго – День праці, в Угорщині – День незалежності, на Філіппінах – День провінції Південний Сурігао.

Православна церква 19 червня вшановує пам’ять преподобного Іларіона Нового, Далматського, ігумена. Інші назви свята: «Ларіон», «Лаврівон», «Полольник», «Пропольник». Остання назва з’явилася тому, що саме з цього дня масово починали очищати землю від бур’яну.

Іменини за православним календарем святкують Віссаріон, Георгій, Іларіон, Лук’ян, Сусанна, Фекла.

Цього дня народилися французький математик, фізик, літератор і філософ Блез Паскаль (на його честь названа одиниця вимірювання тиску – паскаль, а також популярна мова програмування Pascal), болгарський письменник, автор гостросюжетних повістей Богомил Райнов («Що може бути краще за погану погоду», «Пан Ніхто»), український композитор, хоровий диригент і віртуоз-цитрист Євген Купчинський, французький кінорежисер Ів Робер («Високий блондин у чорному черевику», «Повернення високого блондина»), данський фізик, син Нільса Бора, нобелівський лауреат Оге Нільс Бор, білоруський письменник і громадський діяч Василь Биков («Мертвим не боляче», «Альпійська балада», «Сотников»), сербський політик, колишній президент Республіки Сербської в Боснії Радован Караджич, український письменник Григорій Семенчук.

Події

240 до н. е. – грецький учений Ератосфен Кіренський уперше обчислив радіус Землі.

1657 – український експедиційний корпус Війська Запорозького, очолюваний наказним гетьманом Антіном Ждановичем, що складався з Київського, Переяславського, Білоцерківського й Кальницького полків, а також з добровольчого полку з Умані, разом з союзними військами Швеції й Семигороду здобув столицю Речі Посполитої Варшаву.

1819 – до Ліверпуля прибула «Саванна» – перший пароплав, який перетнув Атлантичний океан.

1829 – Роберт Піль заснував лондонську столичну поліцію.

1846 – у Нью-Джерсі пройшов перший в історії бейсбольний матч.

1862 – у цей день рабовласництво було заборонено на всій території США.

1885 – з Французької республіки до Нью-Йорка доставлено подарунок – статую Свободи.

1910 – в США вперше святкувався День батька, заснований місіс Додд у Спокані, штат Вашингтон. Тепер свято міжнародне.

1948 – підписано Женевську конвенцію «Про міжнародне визнання майнових та інших прав осіб, котрі перебувають у літаках».

1953 – американське подружжя Джуліус та Етель Розенберги страчені через сприяння радянській розвідці.

1968 – Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.

1974 – канадський інженер Дон Бейтмен подав заявку на патент про систему попередження щодо близькості землі (GPWS), яка згодом врятувала тисячі життів.

1996 – Україна та Киргизстан підписали Договір про дружбу та співробітництво.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus