USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

25 вересня: події, факти, дні народження

25 Вересня 2014 00:00
День народження 25 вересня відзначають півзахисник «Говерли» Олег Герасимюк (на фото), директор Палацу культури міста Луцька, заслужений діяч мистецтв України Юрій Войнаровський та журналіст, письменник, краєзнавець Феодосій Мандзюк.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх зі святом та бажає здоров’я, достатку, довголіття. Нехай плани будуть реалізованими, а бажання здійсненими.

Іменини сьогодні у Семена, Федора та Юліана.

Новинка! Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулого року у цей день луцьким студентам показали «технічний» прогрес. Подивитися, як змінювалася наука, мали змогу спудеї Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Окрім того, редакція розповідала про рейтинг українських письменників. У списку кращих волинський митець Володимир Лис зайняв восьме місце.

У 2012 році в мережі з'явився перелік найбільш важкодоступних монастирів світу. Аби дістатися до деяких з них, туристам доводиться долати складні маршрути.

Чотири роки тому видання розповідали, де на Волині вирощують королівську рибу.

Народилися:

Цього дня народилися герой вітчизняної війни 1812 року Микола Раєвський, американський письменник, лауреат Нобелівської премії Уїльям Фолкнер, радянський композитор, піаніст, громадський діяч, народний артист СРСР Дмитро Шостакович, радянський актор Сергій Бондарчук, український оперний співак Анатолій Солов'яненко, російська акторка театру й кіно Лідія Федосєєва-Шукшина, український мовознавець Пилип Деркач, український графік, живописець, скульптор Іван Булавицький, український археолог, мистецтвознавець Ігор Ґерета, іспанський футболіст і тренер Хуанде Рамос, американський кіноактор Майкл Дуглас, українська кіноакторка Людмила Єфименко (Терзієва), український футболіст Ігор Бєланов, голлівудська кіноактриса Кетрін Зета-Джонс, американський актор Вілл Сміт, український футболіст та тренер Сергій Мізін, українська фігуристка Ганна Задорожнюк.

Сталося:

1789 — Конгрес Сполучених Штатів підтримав 10 поправок до Конституції, які увійшли в історію як Білль про права.

Вперше на загальнодержавному рівні одноманітно було визначено правовий статус громадянина США, окреслено сфери федерального контролю за дотриманням громадянських прав і свобод, які також вперше в історії конституційного законодавства були побудовані як заборони та обмеження, накладені в першу чергу на самі законодавчі органи.

Умовно текст Білля про права можна розділити на 2 частини: у першій з них закріплені класичні демократичні права і свободи громадян, а в другій - гарантії їх реалізації, названі у П'ятій поправці «належної правової процедури»

1914 — Бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сянок.

1992 — Відкрито канал Рейн-Майн-Дунай, який з'єднав Чорне та Північне моря.

Ідея з'єднання двох річок через європейський вододіл була висловлена ще в VIII столітті. У 793 році Карл Великий почав будівництво Каролінгського каналу, який повинен був з'єднати притока Дунаю ріку Альтмюль і Швабський Рецат, який утворював Редніц, приплив Майна.

З 1836 по 1846 роки в Німеччині був реалізований проект будівництва альтернативного водного каналу, який отримав назву Людвігканал.

Будівельні роботи по новим водним шляхам в районі Нюрнберга велися і в Першу світову війну і з 1938 по 1942 роки (Mindorfer Linie).

Будівництво каналу в нинішньому вигляді було розпочато в 1960 році. Канал був відкритий 25 вересня 1992 року. На будівництво водного шляху було витрачено 2,3 мільярда євро.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus