USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

7 грудня: події, факти, дні народження

7 Грудня 2015 00:00
День народження сьомого грудня святкують колишній голова Луцької районної ради Ігор Волошенюк, директор Локачинської централізованої бібліотечної системи Людмила Мариняк, директор Камінь-Каширського районного будинку культури Олена Козік та художниця Наталія Кумановська (на головному фото).

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників і бажає побільше яскравих вражень і подій.

Ігор Волошенюк
Ігор Волошенюк


Сьомого грудня – день святої великомученицi Катерини. А ще сьогодні - Міжнародний день цивільної авіації. А в Україні відзначають День місцевого самоврядування.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік перемогою в Києві увінчався довгий поетапний шлях конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» для ковельського ліцею №11

Два роки тому у цей день у Луцьк прийшла справжня зимова заметіль. Як це було, дивіться ТУТ.

Три роки тому у Луцьку обіцяли облаштувати «місток кохання».

Окрім того, показали найдивовижніші рекорди 2012 року. Редакція розповідала про 15 незвичайних, а подекуди дивних світових рекордів.

Народилися:

У цей день народилися український письменник та громадський діяч Микола Устиянович, майстер українського народного живопису, одна з найкращих представниць «наївного мистецтва» Катерина Білокур, український фізик Олександр Лейпунський, нідерландський і американський астроном Джерард Петер Койпер, італійський скульптор, художник, архітектор Лоренцо Берніні, французький хімік і біолог, засновник мікробіології Луї Пастер, французький філософ-екзистенціаліст Габріель Марцел, американський лінгвіст, філолог та політичний активіст Ноам Чомскі, хорунжа УСС, доктор історії та географії, багатолітній політв’язень російських таборів Олена Степанів, український художник та іконописець Віталій Садовський, польський автогонщик, перший польський пілот «Формули-1» Роберт Кубіца, український хокеїст, захисник Микола Ладигін.

Сталося:

1941 — Японська авіація знищила американську морську базу Перл-Гарбор.

1972 — Вирушила 11-та та остання у програмі «Аполлон» пілотована людьми місія на Місяць.

1982 — У Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосована страта смертельною ін'єкцією.

1988 — Землетрус у Вірменії силою 6,9 бала зруйнував міста Спітак та Ленінакан. Загинуло близько 25 тисяч людей.

1991 — На зустрічі президентів Білорусії, Росії та України ліквідовано СРСР.

1997 — В Іркутську вантажний літак «Руслан» упав на житловий будинок, 422 людей загинули.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Грибовиця;107> 861. Показати IP 7 Грудня 2015 02:42
В селі проживає 861 особа: працездатного віку — 401, непрацездатного — 460, в тому числі діти шкільного та дошкільного віку, пенсіонери. Безробітних — 13. Всього 330 дворів, з них постійно не проживають в 22 господарствах.Унікальною пам'яткою архітектури села Грибовиця є Покровська церква, побудована в центрі села. За переказами старожилів, на місці села був колись невеликий ліс, в якому зупинялися козаки. Можливо це і стало основною причиною побудови у ті давні часи церкви, яку назвали Покровською. У церкві знаходиться книга «Реєстр церков Волинської губернії», де сказано: «Церква Покровська. Побудована невідомо коли і ким, дерев'яна, на кам'яному фундаменті з такою ж дзвіницею, в 1872 році на пожертвування парафіян була відремонтова. Успенська церква Спочатку церкві передувала капличка, збудувана в 1664 році. З плином часу побудовано святилище, притвор і насамкінець дзвіницю. Первісну церкву звели на межі ХVIІ-ХVIIІ ст. Про це свідчать підкреслено вертикальні пропорції центрального об'єму, помітно вищого від бічних, та використання в його перекритті низького восьмерика з розвиненим заломом. Крім ремонту 1872 року був ще один ремонт (в документах він не згадується) в той час, коли Волинь увійшла до складу Польщі, і кошти дав якийсь пан Вушер. Очевидно, тоді ії було кардинально перебудовано, що суттєво змінило зовнішній вигляд церкви. До західної стіни бабинця прибудували невелику двоярусну дзвіницю, до південної і північної стін вівтаря — невеликі об'єми допоміжних приміщень, первісну прямокутну форму віконних прорізів, частково збережену у барабані купола та вівтарній частині, було замінено шестикутною. На початку ХХ ст. в південній та північних стінах нави було проорізано додаткові бічні входи невеликими каркасними приділами під двосхилими дахами. Храм належить громаді УПЦ МП

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus