USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

7 грудня: свята, події, факти. Катерини та День української хустки

7 Грудня 2022 00:00
Цього дня відзначають Всесвітній день української хустки та Міжнародний день цивільної авіації.

В Україні – День місцевого самоврядування, у США – День пам’яті Перл-Харбор, День цукрової вати, у Вірменії – День пам’яті жертв Спітакського землетрусу, в Гватемалі – День спалення диявола, Національний день спікера, у Гані – День фермера, в Колумбії – День маленьких свічок, у Туреччині – Фестиваль обертових дервішів, у Таджикистані – День працівників фінансових органів, в Індії – День прапора Збройних сил, у Японії – День різдвяної ялинки.

7 грудня за православним календарем – великомучениці Катерини. Найбільше моляться великомучениці Катерині дівчата, бо вважається, що свята допомагає їм вдало вийти заміж. Народилася вона у сім’ї правителя Олександрії. Дівчина вирізнялася не лише красою, але й живим розумом. В 17 років вона сказала, що погодиться вийти замiж лише за того, хто перевищить її в красі, розумі і доброчесті. Багато юнаків прагнуло її руки, проте ніхто не зміг виконати умову.

Якось до Катерини прийшов старець і показав їй ікону Діви Марії з маленьким Ісусом на руках. Дівчині стало цікаво і вона попросила розповісти їй про християнство. З часом Катерина пустила віру в своє серце і почала розповсюджувати вчення серед людей. За своє захоплення Христом вона була схоплена, а потім і страчена.

Іменини у Катерини, Августи, Порфирія, Симона, Григорія, Івана, Олександра, Митрофана, Євгена, Михайла, Олексія і Марка.

Цього дня народилися український письменник, громадський діяч Микола Устиянович, український письменник Левко Лепкий, українська географиня, історична діячка Олена Степанів, одна з найперших представниць «наївного мистецтва» Катерина Білокур, український фізик Олександр Лейпунський, український іконописець Віталій Садовський, барабанщик легендарного гурту «Muse» Донімік Говард.

Події

1678 – Луї Геннепін першим з-поміж європейців побачив Ніагарський водоспад.

1732 – у Лондоні відкрився театр Ковент-Гарден, домашня сцена Лондонського королівського балету та Лондонської королівської опери.

1920 – ліквідована Кубанська область; утворена Кубано-Чорноморська область РРФСР

1940 – Аккерманська область перейменована в Ізмаїльську, обласний центр перенесено з Білгорода-Дністровського в Ізмаїл.

1941 – японська авіація знищила американську морську базу Перл-Гарбор.

1943 – радянські війська зайняли районні центри Радомишль Житомирської та Єлизаветградку Кіровоградської областей.

1972 – вирушила 11-та та остання у програмі «Аполлон» пілотована людьми місія на Місяць.

1982 – у Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосована страта смертельною ін’єкцією.

1988 – землетрус у Вірменії силою 6,9 бала зруйнував міста Спітак та Ленінакан. Загинуло близько 25 тисяч людей.

1991 – на зустрічі президентів Білорусі, Росії та України ліквідовано СРСР.

2009 – у США вийшла The Legend of Zelda: Spirit Tracks для Nintendo DS

2017 – курс Bitcoin досяг свого історичного максимуму в 17,7 тис. дол.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus