FT: Росія хоче створити євразійський торговельний блок для конкуренції зі США, ЄС і Китаєм
Росія хоче створити євразійський торговельний блок, який конкуруватиме зі сферами економічного впливу США, Європейського Союзу та Китаю.
Про це пише Financial Times із посиланням на доповідь, яку у квітні 2024 року представили на стратегічній сесії під керівництвом премʼєр-міністра РФ Михайла Мішустіна, інформує Бабель.
Мета Москви – відновити свій доступ до світової торгівлі, помістивши Росію в центр євразійського торговельного блоку. Новий «макрорегіон», за задумом Кремля, має пережити переговори Росії із Заходом щодо майбутнього України і допомогти зміцнити позиції Москви на світовій арені. Цей блок має взаємодіяти з країнами Глобального Півдня, надаючи цим державам доступ до сировини, а також до фінансових і транспортних потоків.
Автори документа визнають, що є серйозні перешкоди на шляху до реалізації проєкту. Зокрема, санкційний тиск Заходу заважає Москві залучати до своєї орбіти колишні радянські республіки і налагоджувати економічні звʼязки з Глобальним Півднем.
Крім того, Захід успішно змушує країни Центральної Азії дотримуватися санкцій за допомогою «батога і пряника». Їм пропонують доступ до світових ринків, транспортних коридорів і ланцюжків поставок в обхід Росії. Союзники Москви також використовували санкції, щоб витісняти російський бізнес зі своїх юрисдикцій, узяти під контроль імпортні та експортні потоки і вивести виробництво з Росії. Ризики порушення санкцій дозволили країнам Центральної Азії також отримати від Росії додаткові комісії.
Читати ще: Росія під виглядом лікування відправляє солдатів до КНДР для обміну досвідом, – ISW
Країни Центральної Азії, як вважають автори звіту, користуються «вразливістю» Кремля і прагнуть «обʼєднуватися без Росії» в групи – наприклад, в Організацію тюркських держав (Туреччина, Казахстан, Азербайджан, Киргизстан і Узбекистан – ред).
Російські високопосадовці стверджують, що країни регіону «переосмислили колективну історію» і «змінили світогляд» – просувають англійську як другу мову замість російської, переходять на західні освітні стандарти та відправляють еліти вчитися на Захід.
Росії доведеться «грати вдовгу», щоб утримувати країни Центральної Азії у своїй сфері впливу. А країнам-союзникам доведеться «ухвалити рішення про свою позицію щодо Росії», зазначають у звіті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це пише Financial Times із посиланням на доповідь, яку у квітні 2024 року представили на стратегічній сесії під керівництвом премʼєр-міністра РФ Михайла Мішустіна, інформує Бабель.
Мета Москви – відновити свій доступ до світової торгівлі, помістивши Росію в центр євразійського торговельного блоку. Новий «макрорегіон», за задумом Кремля, має пережити переговори Росії із Заходом щодо майбутнього України і допомогти зміцнити позиції Москви на світовій арені. Цей блок має взаємодіяти з країнами Глобального Півдня, надаючи цим державам доступ до сировини, а також до фінансових і транспортних потоків.
Автори документа визнають, що є серйозні перешкоди на шляху до реалізації проєкту. Зокрема, санкційний тиск Заходу заважає Москві залучати до своєї орбіти колишні радянські республіки і налагоджувати економічні звʼязки з Глобальним Півднем.
Крім того, Захід успішно змушує країни Центральної Азії дотримуватися санкцій за допомогою «батога і пряника». Їм пропонують доступ до світових ринків, транспортних коридорів і ланцюжків поставок в обхід Росії. Союзники Москви також використовували санкції, щоб витісняти російський бізнес зі своїх юрисдикцій, узяти під контроль імпортні та експортні потоки і вивести виробництво з Росії. Ризики порушення санкцій дозволили країнам Центральної Азії також отримати від Росії додаткові комісії.
Читати ще: Росія під виглядом лікування відправляє солдатів до КНДР для обміну досвідом, – ISW
Країни Центральної Азії, як вважають автори звіту, користуються «вразливістю» Кремля і прагнуть «обʼєднуватися без Росії» в групи – наприклад, в Організацію тюркських держав (Туреччина, Казахстан, Азербайджан, Киргизстан і Узбекистан – ред).
Російські високопосадовці стверджують, що країни регіону «переосмислили колективну історію» і «змінили світогляд» – просувають англійську як другу мову замість російської, переходять на західні освітні стандарти та відправляють еліти вчитися на Захід.
Росії доведеться «грати вдовгу», щоб утримувати країни Центральної Азії у своїй сфері впливу. А країнам-союзникам доведеться «ухвалити рішення про свою позицію щодо Росії», зазначають у звіті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Клава
Показати IP
12 Лютого 2025 04:10
рф доведеться грати вдовгу, відбудовуючи Україну, компенсовуючи матеріальні та моральні збитки її громадян..
«Не шукав слави, а робив те, що вважав правильним»: на Волині попрощалися з легендарним розвідником Віктором Зенцом
Сьогодні 11:10
Сьогодні 11:10
На Запоріжжі загинув майор з Волині Сергій Коломієць
Сьогодні 09:03
Сьогодні 09:03
Швидка мода витісняє ремонт: волинський майстер понад чверть століття повертає взуттю друге життя
Сьогодні 08:36
Сьогодні 08:36
Через спеку Луцька міська рада тимчасово змінює режим роботи
Сьогодні 08:09
Сьогодні 08:09
На Волині судили жінку, бо 14-річний син зняв інтимне відео
Сьогодні 07:41
Сьогодні 07:41
Лосось не у списку: дієтолог назвала найкорисніші види риби для серця і рівня холестерину
Сьогодні 07:15
Сьогодні 07:15
Дорогу Калинівка–Люблинець підлатають за 4 млн
Сьогодні 06:45
Сьогодні 06:45

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.