USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Чому підвищили тарифи на електрику: пояснення Міненерго

29 Грудня 2020 15:26
У Міненерго підвищили ціну на електроенергію. Заразом там пояснили причину зростання тарифів для населення.

Відтак, своєю постанова Кабмін підвищив пільговий тариф на перші 100 кіловатів на годину, щоб уникнути стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року. Про це мовиться на сайті Міненерго, пише 24 канал.

У відомстві зазначили, що якщо запропоновані зміни не прийняли б, то ціна для побутових споживачів формувалася б на ринкових умовах.

"Це призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 раза, зростання тарифу на електричну енергію для населення. А це приблизно 3,3 гривні за кіловат на годину", – пояснили у Міненерго.

Там переконують, що тариф для населення зберегли на поточному рівні фактично до 31 березня 2021 року. Це без урахування пільгової ціни за перші 100 кіловатів на годину за місяць.

Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 копійок за перші 100 кіловатіва на годину для населення. З 1 січня 2021 року ціна становитиме 1,68 гривні за кіловат на годину.

Що це означає

У Міненерго пояснили, що зміни дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії за січень–березень 2021 року. А також обіцяють стійку роботу підприємств, які постачають енергію для людей: НАЕК «Енергоатом»; ПрАТ «Укргідроенерго»; НЕК «Укренерго» .

У Міненерго додали, що протягом наступного місяця хочуть розробити вдосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії в 2021 році. Робитимуть це спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та іншими учасниками ринку електричної енергії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
бидло майданне Показати IP 29 Грудня 2020 15:45
спасибi!
Дідо до бидло майданне Показати IP 29 Грудня 2020 20:23
Зате ми скачемо гарно, а тепер це корисно і зігритися можна.
Дідо до бидло майданне Показати IP 29 Грудня 2020 20:25
Скажете коли захочеться Януковича якщо ще ні, гигиги
Нострадамус Показати IP 29 Грудня 2020 16:01
Кого цiкавить чому? Сам факт, що обiцяли знизити, а знову пiдвищують!...
К.лучанин Показати IP 29 Грудня 2020 16:06
Пояснити можна все , без проблем!!! А хто пояснить жалюгідні пенсії та зарплати? Пенсії вже невистачає для покриття плати за компослуги. Країна розвалюється, населення стає злиденним. До цього прагнуть міжнародні корупціонери., зробити з України сировинний придаток. Що , будемо і далі кричати СЛАВА УКРАЇНІ? Не такій Україні СЛАВА!
Ігор Показати IP 29 Грудня 2020 16:14
Велике Вам ДЯКУЮІ!!!! Спасибі що не 3,3 гривні за кіловат!!! Як за нас турбуються, від ковіду захищають, від підвищення цін захищають!! Дякую!! Слава Україні!!!
Анонім Показати IP 29 Грудня 2020 16:20
це результам зовнішнього втручання от вам і європа. своїм розумом жити не хочете то живіть чужим.
Куні Показати IP 29 Грудня 2020 16:55
Головне підтримати зелену енергетику!!!
Анонім Показати IP 29 Грудня 2020 17:19
Вообще решение Кабмина по отмене льготного тарифа для электроэнергии - это просто невероятная по своей наглости история. Огромный удар, ведь теперь те же бабушки-пенсионерки, которые и так еле выкраивали со своих пенсий деньги на коммуналку, за электричество начнут платить В ДВА РАЗА БОЛЬШЕ. Скажем так, в странах Западной Европы люди выходят на протесты и по меньшим поводам. Но мы же украинцы, мы - особый народ. Вот если бы нас лишили "свободы и европейского выбора" - тогда да, другое дело. Тогда берегись, коварная власть. А так можно и потерпеть. И да, украинцы конечно же сами решают, когда надо устроить майдан (нет).
Анонім Показати IP 29 Грудня 2020 17:32
Ще б пояснили, як відбувається , що в нас повно дешевоі електроенергіі, яка продається в Європу, а для самих украінців вона геть не дешева. Душмани кончені.
Лучанин Показати IP 29 Грудня 2020 17:45
Пояснюють що енергетика збиткова що енергоатому платять по одній копійці за кіловат. А кому ідуть 89 коп чи одна грн 67 коп за кВт.що платять споживачі - відомо олігархам. Їм скільки не підвищуй все буде мало. А чому не залишити за перші сто кВт.90 коп. А збільшити за 200. 300, 400 кВт. Щоб багаті які мають палаци і більше споживають енергії плати більше. Та де ж тобі вони для себе збільшать тарифи.
Анонім Показати IP 29 Грудня 2020 17:58
Чула, що вже в Європі ціни нижчі. У нас же атомні електростанції, чкі виробляють дешеву енергію. Не розумію, чому за Радянського Союзу, та, навіть, при Янику, тих копійок на все вистачало, а тепер ціни злетіли в десятки раз, і ще нам кажуть, що це про нас дбають. Чому Міненерго виправдовується? А де ролик Зеленського? А куди сховався Шмигаль? Не хочуть псувати репутацію. Як можна так цинічно наживатись на людях? Люди, запам'ятайте цих ворогів України.
23456 Показати IP 29 Грудня 2020 18:56
Чекайте новорічного привітання Президента.