USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Глава ПЦУ Епіфаній вперше очолив літургію в Успенському соборі Володимира

31 Січня 2026 09:36
У Свято-Успенському кафедральному соборі Володимира розпочалося богослужіння за головування предстоятеля ПЦУ Епіфанія. Блаженнійший Митрополит вперше очолив літургію після передання святині в користування Православній Церкві України.

На історичну для міста подію зібралося кількасот вірян, а також представники місцевої влади і духовенства. До приїзду Епіфанія у Володимирі перекрили кілька вулиць.

Нагадаємо, 9 жовтня суд закрив останнє апеляційне провадження, яким намагалися заблокувати виконання рішення про виселення УПЦ МП із собору.

Читати ще: Святині в Зимному і Низкиничах – наступні, які звільнять від московського патріархату, – Ігор Гузь

Наступного дня працівники поліції спільно із виконавчою службою розпочали проведення дій із опису майна для передавання державі. Тогож дня біля стін храму зібралося кілька десятків прихильників московського патріархату.

Читати ще: «Виганяють. Такі от діла». Як виселяли священників МП з Успенського собору Володимира. Репортаж

За тиждень, 16 жовтня, державні виконавці завершили опис. Невдовзі Успенський собор передали в користування Володимир-Волинській єпархії Православної Церкви України на п'ять років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 25
Варто почути Показати IP 31 Січня 2026 09:58
Наш Митрополит Михаїл присутній, чи…
Користувач Показати IP 31 Січня 2026 12:29
Знов всіх держслужбовців зігнали?
почуйте Показати IP 31 Січня 2026 13:34
Ваш митрополит в ТЦК пішов лекції читати. Чергове звання відпрацьовує.
подумайте до почуйте Показати IP 31 Січня 2026 14:48
Най в ТЦК, а не до путіна в кремль на сповідь, як ваш Онуфрій полюбляє робити
Шурік Показати IP 31 Січня 2026 14:07
Вигнали одних українців, загнали інших... Так і живемо. Хай краще покажуть, скільки вірян щонеділі у соборі владики Матфея.
Шуріку Показати IP 31 Січня 2026 14:38
Ти б приховав свої недоліки.
Аліна Показати IP 31 Січня 2026 15:18
Порожня Церква України, дп люд твій, а люду немає, до мародерів не йдуть.
Перехожий до Аліна Показати IP 1 Лютого 2026 07:35
Головне - аби не до сектантів РПЦвУ
Влад Показати IP 31 Січня 2026 15:34
Сучасні комуністи які відберають нашу святиню.
Перехожий до Влад Показати IP 1 Лютого 2026 09:03
Храм належить всій українській громаді - а не зграї кацапських сектантів.
До Аліна,влад та ,,и Показати IP 31 Січня 2026 16:27
А як що до,,не судите''.... чи гундєєв цьому не вчить,головне для нього благословити війну???
Ніна Показати IP 31 Січня 2026 17:04
Маленька перемога в боротьбі з московською нечистю, Слава Україні!
Патрiот до Ніна Показати IP 31 Січня 2026 17:49
Дебiлам сала.
Марія до Ніна Показати IP 31 Січня 2026 18:56
Московська нечисть це ви ,ті хто в свій час працював на Росію а,це біль ніж половина Українців.....
Перехожий до Марія Показати IP 1 Лютого 2026 09:56
А ті, хто на теперішній момент, в реальному часі підтримує ту кацапську РПЦвУ секту - ні ні, ні при чому? Слуги Божі чи слуги кацапського антихриста, який війну і вбивства благословляє?
висновок Показати IP 31 Січня 2026 18:01
Тут закинули запитання: чи був присутній на літургії Михаїл, але думки не розвинули. І ніхто не підтримав. Не був. Ганьба йому!!! Гнівається на Єпіфанія, що завадив йому всістися в крісло Київського митрополита. Не був він присутній і в Жидичині 2025 року на приїзд Єпіфанія. Знову ж таки причина - ГНІВ. У християнстві гнів переважно вважається руйнівною пристрастю та одним із восьми головних гріхів, що виникає через брак любові, гординю або нездатність прощати. Християнська етика закликає стримувати його («гнівайтеся, та не грішіть»), уникати злопам'ятності та перетворювати гнів на лагідність, довіряючи суд Богу. У християнській етиці розглядається три види гніву (за Св. Отцями): внутрішнє палання (роздратування), вияв у словах/вчинках (крик, образа) та злопам'ятність (найнебезпечніша форма, свідома відмова від прощення). У Михаїла - остання. Радянський совок. Він ніхто проти Єпіфанія. В підметки йому не годится по усіх аспектах. Абсолютно!!! Зайдіть завтра в собор Св. Трійці і подивіться, як віряни будуть бігти за цим грішником і лизати йому руки, хоча Єпіфаній відмінив цю, не усім приємну "процедуру". Ганьба!!!
Петро Показати IP 31 Січня 2026 18:53
Читаючи коменти московитів проти ПЦУ помічаю скільки ж в них сміття в голові назбиралось. Якщо кожного разу ви, московити, промовляєте - На все воля Божа, то прийміть цю дійсність, бо так, напевно, Богу було угодно. Але якщо ви кпините, блазнюєте, сварите те, що сталось, то виставляєте себе релігійними блазнями, лукавими істотами невідомого походження.
Дуст до Петро Показати IP 31 Січня 2026 21:14
Замітьте, що РПЦіУ ніколи не скаже- брати українці- ми даємо руку порозуміння та братерської любові. Тільки жовч, прокльони та ненависть.І ніяка війна цим адептам кіріла не виправить мізки. Напевно , це надовго....
Іван Показати IP 31 Січня 2026 20:40
Паскуди-самосвяти віджали собор і роблять шабаш, все в дусі нинішніх "цінностей" .
Воԯодя Показати IP 31 Січня 2026 22:07
Геть ПЦУ з України
Перехожий до Воԯодя Показати IP 1 Лютого 2026 07:33
Подобається РПЦ і їхнє чмо в рясі, яке війну і вбивства виправдало - то ніхто тебе тут не тримає.
Людмила Показати IP 1 Лютого 2026 00:39
Їдьте в рашку до гундяєва і моліться там. Ми живемо в Україні, тут не місце московським церквам.
Перехожий Показати IP 1 Лютого 2026 07:31
Самосвяти - то ти про тих сектантів РПЦвУ? Вони ж кажуть, що до РПЦ відношення не мають - тоді частиною якої церкви вони є, дурню? Хто ваш патріарх? А відносно віджали - храм належить громаді, а не кацапським попам з куркою їх сраколизів.
Судя Показати IP 2 Лютого 2026 09:48
Боти перемогли людей
Перехожий до Судя Показати IP 3 Лютого 2026 06:48
Все якраз навпаки - придивіться, люди перемогли ботів і кацапських сектантів.