USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ковельські випускники ледь не лишилися без останнього дзвінка через пісню

9 Червня 2021 23:01
Дирекція ковельського ліцею імені Олени Пчілки заборонила випускникам свято останнього шкільного дзвоника. Такою інформацією учнів та їхніх батьків приголомшили буквально за ніч до свята.

Усьому виною – пісня, яку одинадцятикласники обрали для шкільного вальсу, повідомляє телеканал «Аверс».

Російськомовну композицію переклали українською мовою. Управління освіти не заперечувало. А от дирекція школи до останнього моменту була невблаганною. Близько 23-ї години напередодні свята батьки 11-А класу отримали ось такі повідомлення: «Лінійки не буде, це остаточне рішення. О 10:00 останній урок в класі».

Чи не в останній момент дирекція школи таки дозволила випускникам урочисту лінійку.

І хоча свято ніби й було, а напруження відчувалося. І серед керівництва школи, і серед самих випускників. Їхні батьки кажуть: буквально за три дні до свята їхнім дітям заборонили танцювати останній шкільний вальс. Мовляв, пісня російськомовна. Але вибрали її неспроста. Пісню дуже любив їхній покійний однокласник. І свій вальс випускники хотіли присвятити саме йому. Пісню переклали українською, але на компроміс, кажуть, ніхто іти не захотів. Заборонили навіть мінусову фонограму.

«Не підходить пісня. Чому? Пані Комашко, це є завуч школи, викладає українську мову, пояснила, що в цій пісні лунає слово «випускник», а свято останнього дзвоника. Ще сказала, що в пісні є слово атестат, а наразі їм видають свідоцтва, а не атестати, – обурюється мама випускниці Ірина Синьчук. – Ми до восьмої ранку чекали результат, чи буде лінійка, і класний керівник чекала, бо ми до неї телефонували. О дев’ятій до нас вийшла пані директорка і сказала, що лінійка буде, але ми танцюватимемо після лінійки, після останнього уроку, коли всі порозходяться, щоб ця непристойна пісня під прапорами школи не лунала».
Після урочистої лінійки випускники попросили усіх залишитись. І таки станцювали.

Заступниця директора з невдоволеним виглядом поспішала залишити свято. А директорка Олена Вальчук пояснила, що останній шкільний танець не оголошували, бо на нього вже не лишилось часу.

Учителі кажуть: на державні свята в державних закладах мусить звучати українська мова.

А от самі випускники зізнаються: для них патріотизм вимірюється передусім діями.

«У нас пів України розмовляє російською мовою. У мене є російськомовні знайомі, і вони справжні патріоти. Вони люблять Україну, шанують традиції», – каже випускниця 11-А класу ліцею імені Олени Пчілки Аміна Шкаран.

І хоча свято закінчилось, думки залишились. Яку Україну збудують нинішні випускники? Можливо, сильною її зробить насамперед наша єдність? І трішки компромісу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 39
Вася Олика ПЛ Показати IP 9 Червня 2021 23:37
Дирекція ковельського ліцею імені Олени Пчілки - нацисти ...
скептик до Вася Олика ПЛ Показати IP 10 Червня 2021 10:23
вася та ще й з олики ..... іди васильку помаж головку зеленькою і МАРШ В ПАЛАТУ !!!!!!
Вася Олика ПЛ до скептик Показати IP 10 Червня 2021 14:26
Прошу мене не ображати. В мене є довідка спеціальна. Якщо що з тобою трапиться - я не відповідатиме.
скептик до Вася Олика ПЛ Показати IP 10 Червня 2021 16:14
у тій державі багато хто має таку довідку, а багато хто просто без довідки. але НАС НЕ ДОГОНИШ
Луцьк Показати IP 10 Червня 2021 00:20
Директора відправити на пенсію
Анонім до Луцьк Показати IP 10 Червня 2021 22:08
Ненавистній комашко дати дихлофосу!
Лучанин Показати IP 10 Червня 2021 00:39
Эта страна сошла с ума
лучанка до Лучанин Показати IP 12 Червня 2021 16:32
то расєяни в Україні зійшли з розуму
Отакої Показати IP 10 Червня 2021 00:40
Саме в цих дітей майбутнє точно буде, приємно що ще є здравомислячі люди і особливо молодь.
Москаль Показати IP 10 Червня 2021 03:56
Шиза косит наши ряды
Тупа комашка Показати IP 10 Червня 2021 06:35
Випускний і останній дзвоник не є державними святами! І якби пісня була на англійській мові (як вивіски на магазинах, наприклад), то по-любому дозволила б.
Це Показати IP 10 Червня 2021 06:47
Типовий прояв *патріотизму головного мозку*, навязаного "зомбоящиком*. Не всі люди стійкі до потоку лай.....а, яке щодень вивергається в інформаційний простір.
Всезнайко Показати IP 10 Червня 2021 06:47
А діти молодці.
Вася Показати IP 10 Червня 2021 07:15
А радянська шкільна форма директора і зауча не турбує?
Анонім Показати IP 10 Червня 2021 07:39
Блевать уже тянет, от этой хуторской тематики, где мы повернули не там?!
лучани Показати IP 10 Червня 2021 08:00
Справжні патріоти за СІМ РОКІВ війни з Росією вивчили українську.
Valent Показати IP 10 Червня 2021 08:09
Весь народ стає заручником безглуздої політики держави, в першу чергу від цього потерпають діти, дивлячись у якій "вільній" країні вони живуть, де забороняються пісні, фільми, книжки, на яких саме вчилися їхні батьки. А батьки, позичивши очі у сірка, не сміють навіть відстояти свою гідність, яку просто знищила одноіменна революція.
скептик до Valent Показати IP 10 Червня 2021 16:22
у кожного були свої пісні, фільми, книжки. хтось матеріали зїздів КПSS, хтось газету ПРАВДА, а хтось твори Шевченка, Солженіцина , хтось слухав ГИМН СССР, а хтось пісні Івасюка. сьогодні нікого за руській язік не висилають на колиму чи соловки, не вбивають, не вішають, не сажають в психушку. а ти попробуй поїдь в даунєцк і заговоли на вулиці українською мовою. результатом будеш задоволений. інвалідність тобі гарантована у кращому випадку
скептик Показати IP 10 Червня 2021 08:24
"У мене є російськомовні знайомі, і вони справжні патріоти. Вони люблять Україну, шанують традиції»" Тільки вони люблять свою, російськомовну УКРАИНУ зі своїми російськими традиціями. УКРАИНСКОГО ЯЗИКА ДЛЯ НИХ НЕТ И НИКОГДА НЕ БИЛО
Насос Алла Показати IP 10 Червня 2021 08:36
Щоб бути завучем грамоти явно малувато.
Анонім Показати IP 10 Червня 2021 08:39
Такий соб совок. Ці смішні форми покоївок. Люди молоді, по 16 років, а смаки, як у радянських пенсіонерів. Викликають жаль.
Кац Показати IP 10 Червня 2021 08:48
А шо за пісня? Владимирский централ?
123 Показати IP 10 Червня 2021 08:51
Танець, звичайно, неймовірний
Анонім Показати IP 10 Червня 2021 09:07
холуйство з полішуків важко витравити
Анонім Показати IP 10 Червня 2021 09:25
Жалюгідні пояснення і коментарі директорки учбовий заклад не державний, а комунальний, а державні свята визначаться нормативно-правовими актами (указами Президента України, постановами Верховної Ради України) так от державного свята "останній дзвоник" нема від слова "зовсім". Видно, що директорка та завуч вже давно пенсiйного віку і не здивуюсь, якщо вони у совіцькі часи ловили учнів під церквою на Великдень і кричали "Слава КПРС". Учням 11 класів і батькам треба було організувати альтернативну лінійку. Журналістам подяка за об'єктивне висвітлення.
Анонім Показати IP 10 Червня 2021 09:52
Зіпсували дітям їхнє свято, гнати поганою мітлою таке "керівництво".
Богдан Сташинський Показати IP 10 Червня 2021 10:35
Больше всего в данной ситуации жаль детей которые вступают в жизнь с таким гадким осадком в душе благодаря поведению руководства лицея.
Лучанин Показати IP 10 Червня 2021 10:45
Типовий український керівник: за "совєтів" щиро агітували за комунізм, зараз - розвернулись в протилежний бік і стали гіпернаціоналістами. То, коли ж вони були справжінми і щирими: зараз чи в часи УРСР?
Саньок Показати IP 10 Червня 2021 13:03
А, взагалі, всі вчителі відносяться до тієї категорії людей на яких не можна "обіжатись". У них у всіх шизофренія.
скептик до Саньок Показати IP 10 Червня 2021 16:27
це ти після школи прозрів ? у тебе особливий тип шизофренії: всі навколо тобі видаються шизофреніками
На пенсію Показати IP 10 Червня 2021 16:44
Є вчителі у школах , вони хороші , розумні , люблять дітей , можуть бути різного віку. А є совєтські тьотки у яких криза ,.. командно - адміністративного методу керування , криза жанру ,Відпустіть їх на дачу і додому,.... Діти нехай будуть здорові ,розумні, креативні , творчі, вільні, країна має мати майбутнє
Івін Показати IP 10 Червня 2021 21:24
Раніше цей заклад освіти був російськомовною ЗОШ #4. Як її випускник взірця 1995 року стверджую - найгіршого вчителя за пані Комашко для нас на той час не було. Єдине приємно - в наш клас вона приходила лише на заміну основного вчителя української мови! Її рівень зневаги до учнів та невміння адекватно донести матеріал я пам'ятаю дотепер. Шкода, що тепер вона керує навчальним процесом. Рівня Кульбачинського (вічна йому пам'ять) вона ніколи не досягне...
Інна Показати IP 10 Червня 2021 21:44
Адміністрація школи це не просто відстій, це корупціонери, які паразитують на грошах батьків, це вимагачі, які встановили в комунальному закладі місячну плату за навчання, неймовірні побори. Змушують батьків купувати наввть підручники, окрім стільців, м"ячів, жалюзей і т. д. Хто чинить опір, того виживають зі школи (дітей батьків, які мають здоровий глузд). Лакейство і прислужництво вітається. Директорка і завучі самодури. Псевдопатріоти! Підлаштуються під будь-яку владу. Огидно, що такі називаються"педагогами ".
333 Показати IP 10 Червня 2021 22:33
А що це за пісня? Хотілось би почути оригінал.
Історієзнавчиня до 333 Показати IP 10 Червня 2021 23:39
"Когда уйдёшь со школьного двора". Укркавер версія є років з 10. Але ж мелодія російська!
333 до Історієзнавчиня Показати IP 11 Червня 2021 20:55
Фогель "Випускник"
Анонім Показати IP 11 Червня 2021 09:27
Треба виховувати патріотизм!!!! А то тільки руские песни !
Лучанка Показати IP 12 Червня 2021 10:05
Пісня дуже гарна!! Діти виявилися ОСОБИСТОСТЯМИ, а не холуями хутірських педагогів!!!))
Хунта Показати IP 12 Червня 2021 14:24
"Пів України російською..." Серйозно? Нема там половини.