USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Кожен п'ятий інфікований – медик: чому лікарі масово хворіють на COVID-19

30 Квітня 2020 11:48
В Україні Covid-19 виявили у 1 976 медпрацівників, із 9866 підтверджених випадків. Це майже 20 відсотків від усіх інфікованих коронавірусом.

Gazeta.ua розбирається у причинах масового поширення недуги серед лікарів, медсестер, молодшого медперсоналу.

Чому медики заражаються Covid-19?

– Напряму контактують із хворими на коронавірус. Через відсутність чіткого алгоритму роботи медзакладів із інфікованими – у лікарнях не працюють міжнародні стандарти щодо ведення таких пацієнтів;

– Неправильно користуються засобами індивідуального захисту;

– Не мають засобів захисту у достатній кількості. Не можуть їх регулярно змінювати.

Високі показники захворюваності пов’язані із тим, що медпрацівників частіше тестують, розповів колишній очільник Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта:

«Наша сфера охорони здоров’я не стикалася і з такою пандемією. Лікарі не мають досвіду, як користуватися засобами захисту. Маски і респіратори мають щільно прилягати до обличчя, аби не пропускати заражене повітря», – сказав Курпіта.

Хто має забезпечити лікарні засобами індивідуального захисту?

Головний лікар має самостійно визначати, скільки засобів захисту потрібно. Якщо у закладу є кошти, то може закупити їх самостійно. В іншому випадку потрібно звернутися до місцевого департаменту охорони здоров’я, щоб допомогли із забезпеченням. Має право просити допомогу у благодійних організаціях.

На час пандемії медзаклади має забезпечувати і Міністерство охорони здоров’я. Мінус у тому, що МОЗ постачає засоби захисту централізовано і розподіляє їх нерівномірно, заявив Володимир Курпіта:

«Якщо у якихось лікарнях маски і костюми закінчаться раніше, то вони мусять чекати загальнох поставки від міністерства відразу усім, а не окремо для себе».
Які засоби індивідуального захисту повинні мати медпрацівники?

Міністерство охорони здоров’я України розробило «Стандарти медичної допомоги Covid-19». Згідно з ними, тип засобів індивідуального захисту, що використовується при догляді за пацієнтами з Covid-19 залежить від умов, фаху персоналу та виду діяльності. Наприклад:

– Лікарі та середній медичний персонал під час надання допомоги та доглядом за пацієнтам повинні бути забезпечені медичною маскою, ізоляційним халатом, рукавичками, захисними окуляри або щитком. Якщо проводять аерозольгенеруючу процедуру – респіратор класу захисту не нижче FFP2, ізоляційний халат, рукавички, захист очей і водонепроникний фартух;

– Молодший медичний персонал виконуючи роботу в палаті, де перебуває пацієнт з коронавірусом повинен бути у медичній масці, ізоляційному халаті, рукавичках, захисті очей (якщо наявний ризик потрапляння органічного матеріалу або хімікатів), чоботах або закритому взутті, що піддається очищенню і дезінфекції;

– Особи, які проводять догляд за пацієнтами з особливими потребами (інвалідами, аутистами) під час перебування у палаті, де знаходиться пацієнт повинні бути у медичній масці, ізоляційному халаті, рукавичках;

– Водій швидкої – якщо бере участь тільки у транспортуванні хворого з підозрою на Covid-19 і відділ водія роздільний з зоною пацієнта, то достатньо дотримуватись відстані не менше 1 м і ЗІЗ не потрібні взагалі. Якщо водій допомагає при завантаженні або вивантаженні – тоді медична маска, ізоляційний халат рукавички, захист очей;

– Прибиральники під час очищення після і між трансферами пацієнтів з підозрою на коронавірус – медична маска, ізоляційний халат, рукавички, захист очей (якщо наявний ризик потрапляння органічного матеріалу або хімікатів), чоботи або закрите взуття, що піддається очищенню і дезінфекції.

В інших зонах лікарні – переходах, коридорах, адміністративних частинах – засоби індивідуального захисту не потрібні.

Чи мають імунітет до вірусу медики і пацієнти, які вже перехворіли?

Наразі немає підтверджень, що люди, які перехворіли на Covid-19 не можуть повторно заразитися, заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

«У тих, хто одужав дійсно є антитіла до вірусу. Але частина пацієнтів мають дуже низький рівень нейтралізувальних антитіл у крові», – сказали у ВООЗ.

Із організацією не згодний Володимир Курпіта: «Не погоджуюся із теоріями, які спростовують існування імунітету у тих, хто перехворів. Антитіла виробляються. Інакше пацієнти б не одужували».

Яких правил слід дотримуватися при лікуванні хворих на коронавірус?

-При контакті з хворими обов’язково перебувати у засобах індивідуального захисту, які визначені стандартами МОЗ, залежно від ситуації;

-Змінювати респіратор, коли той став вологим;

-Проводити обробку рук, дотримуватися етикету кашлю. Необхідно утилізувати усі засоби у відповідний контейнер після використання, а гігієна рук повинна проводитися до надягання і після зняття засобів захисту;

-Усі процедури, які передбачають прямий контакт з рідинами хворого, повинні проводитись у приміщенні з добре налагодженою вентиляцією.
Чи отримують медики доплату за свою роботу?

З березня медичні працівники, які зайняті лікуванням пацієнтів з Covid-19, отримують доплату в розмірі трьох посадових окладів. Додаткові кошти виділяє МОЗ та місцеві влади. Наприклад, у Києві із міського бюджету лікарям, які лікують хворих на коронавірус, за березень доплатили по 17 тис грн, медсестри додатково отримали по 13, молодший медперсонал – по 11.

Доплата діятиме на період виконання заходів, які спрямовані на запобігання поширенню епідемії та її ліквідації. Окрім лікарів та молодшого медичного персоналу, до переліку осіб, які отримають надбавки ввійшли водії швидких, реєстратори медичні та сестри-господині.

242

опорні пункти визначило МОЗ для лікування інфікованих Covid-19. Загалом в Україні близько 12 тис. місць в інфекційних відділеннях. У разі збільшення потреби для лікування хворих на коронавірус тимчасово перекваліфікують інші медзаклади.

10

захисних костюмів мінімально використовує медперсонал для лікування та обслуговування одного пацієнта протягом дня. Вартість лікування у стаціонарі столиці коливається від 5 до 15 тис. гривень за одного хворого на добу. Сума залежить від складності перебігу хвороби.

133

випадки зараження серед медичних працівників виявили за минулу добу. Найбільше інфікованих у Чернівецькій області. За період пандемії в Україні від коронавірусу померли 15 медичних працівників.

111 406

зразків з підозрою на коронавірус дослідив Центр громадського здоров’я за весь період. З них у 10 406 випадках підтвердили інфекцію. 1238 людей одужали, 261 – померли.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Ірина Показати IP 30 Квітня 2020 13:10
Досить брехати! ВОКЛ не заплатили медпрацівникам доплати жодного разу!!! Хто відповість?!
Думки простої людини Показати IP 30 Квітня 2020 14:45
Медики міста проявили повну некомпетентність в лікуванні хворих, лікарні та лікарі стали основним джерелом поширення хвороби... Виправіть, якщо помиляюсь
Патологоанатом Показати IP 30 Квітня 2020 14:52
Вірусні захворювання вимагають не лише чітких дій від медиків, а й від пацієнтів. Якщо хворий піде швендяти коридорами лікарні, бо йому нудно, відповідальність несуть лікарі, і його не оштрафуєш, не прив'яжеш. Що ж робити з такими йолопами...
Олег Показати IP 30 Квітня 2020 17:23
Ніяких надбавок, ніяких 300% не дали. Ганьба нашій владі ,сумно що ніхто в нашій країні не поважає медиків.....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus