Через що найбільше травмуються лучани
Кількість звернень в травмпункт та травм у стані алкогольного сп’яніння у місті щороку збільшується.
Про це стало відомо під наради з головними лікарями в управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради 10 лютого.
Медичну допомогу хворим травматологічного профілю надають силами травматологічних кабінетів у Центрі первинної медико-санітарної допомоги та стаціонарно у Луцькій міській клінічній лікарні (де є 30 травматологічних та 15 ортопедичних ліжок). Як розповів заступник головного лікаря з медичної частини Володимир Шендибило, протягом 2014 року в Центрі первинної медико-санітарної допомоги прийняли 9893 пацієнти, у Центрі ПМСД №2 - 12 986 пацієнтів, у Центрі ПМСД – 4587 пацієнтів. У травмпункті Міської клінічної лікарні торік надали допомогу 12,5 тисячі пацієнтів. З його слів, спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків травматизму. Збільшується кількість пацієнтів, які лікуються у травматологічному відділенні Луцької міської клінічної лікарні. У травмпункті щороку збільшується кількість звернень. Так, торік порівняно з 2012 роком їх кількість збільшилася на 821 звернення. Він наголосив, що звертаються також сільські мешканці, які бувають у місті.
У структурі звернень продовжують переважати побутові та вуличні травми, кількість травм внаслідок ДТП також збільшується (на 120 випадків більше впродовж трьох останніх років), збільшилася і кількість спортивних травм, на однаковому рівні перебуває виробничий травматизм. Збільшується кількість пацієнтів, які звертаються в травмпункт у стані алкогольного сп’яніння. У 2014 році порівняно з 2012 роком їх кількість збільшилася на 264 пацієнти. У відділенні ортопедії та травматології пролікували торік 1165 хворих. Оперативна активність становить 61%, що, з його слів, є пристойним показником для таких відділень.
Володимир Шендибило зауважив, що травматизм не пов'язаний із сезоном – так, часом у липні-серпні кількість звернень в травмпункт не менша, ніж у січні, інший лише характер травм. Лише під час різкої зімни погоди та сильної ожеледиці взимку кількість звернень збільшується на 20-30%. Влітку серед причин травм переважають падіння з дерев, купання у ставках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це стало відомо під наради з головними лікарями в управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради 10 лютого.
Медичну допомогу хворим травматологічного профілю надають силами травматологічних кабінетів у Центрі первинної медико-санітарної допомоги та стаціонарно у Луцькій міській клінічній лікарні (де є 30 травматологічних та 15 ортопедичних ліжок). Як розповів заступник головного лікаря з медичної частини Володимир Шендибило, протягом 2014 року в Центрі первинної медико-санітарної допомоги прийняли 9893 пацієнти, у Центрі ПМСД №2 - 12 986 пацієнтів, у Центрі ПМСД – 4587 пацієнтів. У травмпункті Міської клінічної лікарні торік надали допомогу 12,5 тисячі пацієнтів. З його слів, спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків травматизму. Збільшується кількість пацієнтів, які лікуються у травматологічному відділенні Луцької міської клінічної лікарні. У травмпункті щороку збільшується кількість звернень. Так, торік порівняно з 2012 роком їх кількість збільшилася на 821 звернення. Він наголосив, що звертаються також сільські мешканці, які бувають у місті.
У структурі звернень продовжують переважати побутові та вуличні травми, кількість травм внаслідок ДТП також збільшується (на 120 випадків більше впродовж трьох останніх років), збільшилася і кількість спортивних травм, на однаковому рівні перебуває виробничий травматизм. Збільшується кількість пацієнтів, які звертаються в травмпункт у стані алкогольного сп’яніння. У 2014 році порівняно з 2012 роком їх кількість збільшилася на 264 пацієнти. У відділенні ортопедії та травматології пролікували торік 1165 хворих. Оперативна активність становить 61%, що, з його слів, є пристойним показником для таких відділень.
Володимир Шендибило зауважив, що травматизм не пов'язаний із сезоном – так, часом у липні-серпні кількість звернень в травмпункт не менша, ніж у січні, інший лише характер травм. Лише під час різкої зімни погоди та сильної ожеледиці взимку кількість звернень збільшується на 20-30%. Влітку серед причин травм переважають падіння з дерев, купання у ставках.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У Словаччині знайшли поховання 77 людей без голів: археологи говорять про невідомий ритуал
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
У Луцьку презентували новий роман Андрія Бондарчука «Пуповина предків»
26 Червня 2026 23:43
26 Червня 2026 23:43
Король Чарльз III уперше розкрив свої доходи
26 Червня 2026 23:25
26 Червня 2026 23:25
Затриманий у Луцьку наркоторговець сяде на десять років
26 Червня 2026 23:06
26 Червня 2026 23:06
Колишню першу леді Південної Кореї засудили до 7 років тюрми за хабарництво
26 Червня 2026 22:47
26 Червня 2026 22:47
Біля Луцька відбудеться музично-патріотичне дійство «Під небом мрій моєї України»
26 Червня 2026 22:28
26 Червня 2026 22:28
На Волині повернули державі землі лісового фонду площею 32 га
26 Червня 2026 22:09
26 Червня 2026 22:09
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
26 Червня 2026 21:51
26 Червня 2026 21:51

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.