USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Лучани за січень заплатять за опалення в півтора рази більше

8 Лютого 2017 11:29
Лучани, в помешканнях яких не встановленні засоби обліку теплової енергії, за опалення за січень заплатять в 1,42 рази більше. Про це повідомили у прес-службі ДКП «Луцьктепло».

Це розрахунок, згідно із Постановами Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005, № 865 від 30.11.2016 і НКРЕКП №1101 від 09.06.2016 року.

Згідно із цими документами, середній тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії становить 30,07 грн за кв. метр у місяць впродовж опалювального сезону. При цьому розрахований розмір щомісячної плати за 1 кв.метр може бути як більшим, так і меншим від затвердженого НКРЕКП тарифу. Це залежить від середньодобової температури. Для Луцька в тарифі закладено середньодобова розрахункова температура зовнішнього повітря – плюс 1,47 С. Фактична ж температура в січні становила – мінус 5,45 С (це дані Волинського гідрометеоцентру).

Тому у січні до базового тарифу (30,07 грн за кв. метр) донараховано 12,59 грн за кв. метр, відповідно вартість становить 42,66 грн за кв. метр.

Зазначимо, що в листопаді та жовтні 2016 року середньодобова температура повітря була вищою від середнього показника. І, відповідно, тариф був меншим.

Згідно із прогнозами Гідрометеоцентру лютий буде теплішим, ніж січень. Відтак, тариф знизиться.

Щодо березня та квітня, то тариф буде нижчим від базового, бо середньомісячна температура повітря буде вищою від закладеної в розрахунках. Тобто, усе збалансується.

Загалом ДКП «Луцьктепло» надає послуги у 789-ти житлових будинках. З них лише 304 оснащені засобами обліку, що становить 38,5% (дані на 1.02.2017).

Математично це виглядає так:

Розрахунок розміру плати (П) за послугу з централізованого опалення за січень 2017 року з врахуванням фактичної середньодобової температури зовнішнього повітря, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами), проведено таким чином:

1. Знаходимо норму витрати теплової енергії на опалення 1 кв.метра (q н і):

q н і = q * n і / N = 0,137938 Гкал * 31 день / 186 днів = 0,022989667Гкал /кв.м

Де:

q = 0 ,137938 Гкал – середньозважена річна витрата теплової енергії протягом опалювального сезону на опалення 1 кв.метра опалювальної площі житлових будинків, яка врахована у встановлених тарифах;

n і = 31 день - тривалість опалювального періоду в розрахунковому місяці, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення;

N = 186 днів – загальна тривалість опалювального періоду, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення.

2. Фактична розрахункова норма витрати теплової енергії на опалення 1 кв.м опалювальної площі (q факт і), приведена до фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону у розрахунковому місяці складає:

q факт і = q н і * (t вн – t ср о фі) * n фі | ( n і * (tвн –t ср оі)= =0,022989667Гкал /кв.м * (18 – (-5,45)) *31 день / (31день * (18 – 1,47)) = 0,032613895 Гкал /кв.м

Де:

q н і =0,022989667Гкал /кв.м - норма витрати теплової енергії у грудні на опалення 1 кв. метра;

t вн = 18 С – середня розрахункова температура внутрішнього повітря у приміщенні квартири;

t ср о фі = - 5,45С – середня фактична температура зовнішнього повітря розрахункового періоду у розрахунковому місяці (дані Гідромедцентру);

n фі =31 день – фактична кількість діб у місяці.

n і=31 день - тривалість опалювального періоду в розрахунковому місяці, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення;

t ср оі = 1,47 С - середня розрахункова температура зовнішнього повітря, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення.

3. Розраховуємо коефіцієнт, що враховує відхилення фактичних показників від врахованих у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення (К і):

К і = q факт і / q н і = 0,032613895 Гкал /кв.м/ 0,022989667Гкал /кв.м = 1,419;

4. Розмір щомісячної плати за 1 кв.м (П) за послугу з централізованого опалення для населення у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії за розрахунковий період складає:

П= Т * К і * (n фі / n і) = 30,07 грн / кв.м. * 1,419 * (31 день / 31 день) = 42,66 грн / кв.м.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 44
Гера Показати IP 8 Лютого 2017 11:34
Що б вам всім зле було.
ого Показати IP 8 Лютого 2017 11:34
я в захваті )))) зарплата 2600 на руки, а комуналка в мене 2900 (50 кв.м ), опалення 1888грн... Що сказати без 5хв. Європа... а ціни як в УКраїні... і ніхто не виходить і не виводить людей....
лучани до ого Показати IP 8 Лютого 2017 11:48
Поміняй квартиру на меншу площу, візьми квартирантів, підпрацьовуй на вихідних. ніхто тобі нічого не винен.
Анонім до лучани Показати IP 8 Лютого 2017 12:20
дідо ти живеш в " своєму нереальному світі " ???
угу до ого Показати IP 8 Лютого 2017 11:55
самим треба вийти і прогнати ту банду!
лучани до угу Показати IP 8 Лютого 2017 12:01
путлєровський троль виліз
комуна до ого Показати IP 8 Лютого 2017 13:00
а оформити комуналку хто не дає? лєнь матушка? то скігліть далі
Lutsk до ого Показати IP 8 Лютого 2017 16:41
А де ж тарифний майдан? Куди зникли борці за європейські цінності?..Все дуже просто -вони вже при дєлі, кожен собі "виборов" рибну посаду ,народ мають за лохів і живуть в кайф.А ви люди виживайте і вірте в казку про безвіз та справедливу народну владу. Знову людей пошили в дурнів.
патріот до ого Показати IP 8 Лютого 2017 22:17
ніхто вже за майдан платити не буде
лучани Показати IP 8 Лютого 2017 11:36
"Спасибі" Тимошенко за кабальний газовий договір, який ще буде діяти до 2019.
оля Показати IP 8 Лютого 2017 11:41
А що може в січні тепліше в квартирах стало?
Анонім Показати IP 8 Лютого 2017 11:53
а як влада цвірінькала про компенсацію подорожчання комунальних послуг завдяки субсидіям. ГІ"НЮКИ !!!!!!!!!!
мІм до Анонім Показати IP 8 Лютого 2017 12:16
Наївні! Вірите цій владі яка брехнею у кабінетах оселилась!!!
Вася Показати IP 8 Лютого 2017 11:57
Падли!!!! Квартиру на 100 кв. з автономним опалюю за 2200 грн, а вони на 50 кв. нарахують 2100 грн. ВОРЮГИ!!!
лучани до Вася Показати IP 8 Лютого 2017 12:01
поміняй квартири, хто тобі заважає
Вася до лучани Показати IP 8 Лютого 2017 15:51
Тупий? В мене автономка, і за ту ж суму якою я опалюю 100 кв. комусь нарахують за 50 кв. там де центральне опалення без лічильника.
067 Показати IP 8 Лютого 2017 12:08
Лучани, які живуть в будинках, збудованих під "дешевий" газ, крізь стіни яких, опалюється луцька атмосфера, які живуть в спорудах, до яких доходить половина тепла, бо друга розтоплює сніг і кригу по дорозі до будинку, і в наступний місяць, і в наступну зиму платитимуть так само, а може і більше через девальвацію гривні. Якщо хтось цього не розуміє, проведіть експеримент. Купіть десять кілограмів цукру. Зробить в торбі дірку і крокуйте до дому. Що донесете, те ваше. Можливо на пару стаканів чаю вистачить.
волиняка Показати IP 8 Лютого 2017 12:15
От вам і 3200 - проковтнули?! І все заради кредиту МВФ, країна сама не може існувати, а вони рапортують на кожному кроці, а люди мовчать... бо на Майдан скликали, щоб ті "..." до влади прийшли і грабували Україну! Ще не второпали, що і до чого було?!
Лом Показати IP 8 Лютого 2017 12:24
По перше я хочу відмовитись від послуг луцьктепло і так повинні зробити і підтримати іньші. Не Платити взагалі!!!!! Пішли би вони на хутір. Тілько координально треба вирішувати або заткнутися і бути терпилою.
Кум до Лом Показати IP 8 Лютого 2017 14:00
Луцьктепло ..тут до чого .в киеві кажуть яка ціна на тепло.А НА ЛУЦЬКТЕПЛІ ВСЕ ВИРІШУЄ ТАКА СОБІ КРАВЧУЧКА. ЗУБАСТА ЯКА РІШАЄ ЩО І ЯК МАЄ БУТИ. А ДИРЕКТОРУ ПОФІГ......
небайдужий до Лом Показати IP 8 Лютого 2017 19:28
Лом ти не вірно робиш. У тебе має бути договір від 01.04 2008 року на теплопостачання. Ти маєш право розірвати цей договір в односторонньому порядку п. 28 і п. 29 договору а також читай: Закон «Про житлово-комунальні послуги» Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг 1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. П О С Т А Н О В А від 21 липня 2005 р. N 630 8. Послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення ……… (далі - договір). Розірвання цього договору тобі дає право не платити за послугу по теплопостачанню. Пишеш листа в Луцьктепло де вказуєш з якої дати розриваєш і згідно чого.
!!! Показати IP 8 Лютого 2017 12:25
в Луцьку норматив витрати тепла 0,02299 Гкал /кв.м, а в Якутії 0,0283 Гкал /кв.м! і це при тому що в них температура мінус 50 зимою, а в нас вроді як трохи тепліше... тобто на споживачів вішають всі тепловтрати підприємтсва Луцьктепло включаючи їх в "норматив", і навіть лічильники нікому не допоможуть, бо в вартість самої 1 Гкал вже закладають ті ж самі втрати! єдиний вихід це автономне індивідуальне опалення, яке нам не дають встановити.. все зроблено для того щоб за наш з вами рахунок теплові та газові компанії не мали боргів! іншого вибору простим смертним не дають... навіть відключитись від тепла не можливо, можна лише забрати квартиру в тих хто не хоче платити за таку комуналку.... Як можливо пенсіонеру який проживає в квартирі 40 кв.м заплатити вже з врахованими субсидіями 1100грн (загальна сума комунальних 2600грн) отримуючи пенсію 1300грн?? не з комунальних потрібно було починати йти в Європу а з зарплат (2000 євро) і пенсій (1000 євро)! в іншому випадку це справжній геноцид народу!!!
лучани до !!! Показати IP 8 Лютого 2017 12:43
В Є вропі люди реально працюють , а в нас совки протирають штани на роботі, тому і 3200.
скептик до лучани Показати IP 8 Лютого 2017 15:41
ти там був ? бачив як працюють ?
Анонім до лучани Показати IP 8 Лютого 2017 15:42
Дідо ти мені краще про податки напиши скількми ти ненці заплатив за 2016 рік
Галя Показати IP 8 Лютого 2017 13:04
Люди скільки ми ще будемо терпіти цю владу ???
Татка Показати IP 8 Лютого 2017 13:07
Це справжній геноцид нації
Читач Показати IP 8 Лютого 2017 14:04
Для порівняння: ОСББ гетьман2015 в січні нарахували про 26,4 грн за метр це: лічильник+ітп- нема утеплення, напів дірявий будинок, і 2 під'їзди панельні
О Показати IP 8 Лютого 2017 15:30
В мене 65 кв, тільки опалення по цьому так званому тарифу має бути 2780 грн+ світло вода послуги жеку ще 600 грн., хочу сказати лише одне тим хто це все робить з людьми - жріть ТВАРІ та давіться Ви і ваші діти кожен день!
До О Показати IP 8 Лютого 2017 17:05
Яка користь від вашої кухонної злості? Ви що не бачите і не бачили раніше безлад, який панує в місті? Що зроблено для ліквідації жеків і переходу на раціональну форму обслуговування будинків? Що зроблено для встановлення контролю за постачальниками тепла, води, газу та всього іншого? Зробіть найменше - для почаку не заплатіть жеку. Це відверта злодійська контора. Запитайте газопостачальників про калорійність газу. Поцікавтесь чому на теплотрасах в люті морози собаки і коти ночують. А це все за ваші гроші.
А Показати IP 8 Лютого 2017 17:37
А тепер посмійтесь з Азарова і Януковича. І тепліше стане.
Анонім до А Показати IP 8 Лютого 2017 23:49
так вони те саме планували робити, тільки не встигли
лучанин Показати IP 8 Лютого 2017 19:43
у кожного хто користується послугою Луцьктепло (теплопостачання) має бути заключений Договір на теплопостачання ст. 19 Закону "Про житлово-комунальні послуги" та Постанова КМУ № 630 від 21.07.2005 р. Згідно п. 28 і п. 29 Договору він може бути розірваний в односторонньому порядку. Є договір - є тепло, розірвання договору дає право неплатити за послугу, що надається "від фанаря", тобто відсутній документ на основі якого Луцьктепло може надавати вам послугу. Як вас відключати - це вже проблема ДКП! Оце буде по закону, а не просто неплатити.
Анонім до лучанин Показати IP 8 Лютого 2017 23:51
ну і відріжуть вас від мережі . буржуйку будете палити ?
234 Показати IP 8 Лютого 2017 19:54
Починати сміх треба з Ющенка та його подруги Тимошенко, які палець в палець не вдарили, щоб поступово вивести ЖКГ на рентабельний та соціально прийнятний рівень. Вони мали час і правили в кращих умовах. Але не могли відірватись від розкрадання держави.
М до 234 Показати IP 8 Лютого 2017 23:53
мда куди вже більше, коли комуналка за світло і опалення більша за пенсію
патріот Показати IP 8 Лютого 2017 23:16
жити по новому іті його за ногу
Анонім Показати IP 8 Лютого 2017 23:56
все робиться досить просто. для початку поставити лічильники обєму імпортованого і внутрішньо видобутого газу, встановити РИНКОВО ОБГРУНТОВАНУ ціну для останнього , а не тупо прирівняти до імпортованого, а потім визначити РИНКОВО ОБГРУНТОВАНУ ціну для споживачів. впевнений, що вона буде не вищою від 150 дол. за 1000 м куб.
патріот до Анонім Показати IP 9 Лютого 2017 00:37
ми купляемо в трубі 70атм а в хату іде 0,8атм за 1000м куб він жеж рожжимаеться
Семен Показати IP 9 Лютого 2017 08:48
В назві статті величезна помилка: "Лучани за січень х*р будуть платити за опалення!!!"
Тетяна Показати IP 9 Лютого 2017 09:25
Так топити ж більше не стали від того що середня температура збільшилася, то чому тариф збільшують??!!!!! В квартирі при менших морозах тепліше, при більших холодніше.За що платити більше????? Га, Луцьктепло?????
Няня до Тетяна Показати IP 9 Лютого 2017 10:22
Це питання до Гройсмана, він наказав нараховувати за опалення по температурі повітря
сіті луцьк Показати IP 9 Лютого 2017 13:12
незнаю, чому скільки проблем у людей. у нас 2 комнатна, все оформили, вийшла субсидія і ми платимо менче за комуналку чим платити раніше при яценюку. мене все влаштовує. якщо у людей куча прописаних, всі працюють, пенсію отримують то будь-ласка привикайте і платіть.
лох Показати IP 14 Лютого 2017 13:05