USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.50 39.80
  • PLN 9.65 9.85

Майже половину доходів українці проїдають, а 7% витрачають на алкоголь та наркотики

22 Грудня 2021 10:56
У період з липня по вересень (III квартал) 2021 року українці витратили 957,5 млрд грн. Для порівняння, це на 9% більше, ніж за такий же період 2020-го. Найбільше громадяни витратили на продукти харчування та безалкогольні напої.

Витрати становили аж 41%, свідчать дані Держстату. Сума, яку українці витратили на продукти, – 392,4 млрд грн.

Крім того, 12,2% видатків йде на оплату комунальних послуг – воду, електроенергію, газ та інші види палива, а також житло. У сумі громадяни заплатили 116,6 млрд грн.

Також українці заплатили 9,4% за транспорт – 89,9 млрд грн. До речі, це на 17% більше, ніж минулого року.

Читати ще: Стабільність чи бідність? Як змінилися витрати українців за 10 років. Інфографіка

Крім цього, на алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики громадяни витратили 7,7% від загальної суми – 74 млрд грн. Для порівняння, це на 6,6% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Також гроші витрачали на:

- охорону здоров’я – 6,1%;

- одяг та взуття – 5,1%;

- різні товари та послуги – 4,1%;

- відпочинок та культуру – 3,8%;

- предмети домашнього побуту, побутову техніка та поточне утримання житла – 3,8%;

- ресторани та готелі – 2,8%;

- зв’язок – 2,7%;

- освіту – 1,3%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Статистка Люся Показати IP 22 Грудня 2021 11:02
Українці справжні гурмани, працюють за їжу. Не те що європейці, які витрачають 1% доходу на їжу.
Лучанин до Статистка Люся Показати IP 22 Грудня 2021 11:12
Вот сразу видно человека который европу видел по телевизору или на курорте с олл-инклюзив. Вы б пожили там хоть месяцок-другой. 1% процент на еду? Еще скажите 2% на коммуналку и 10% на жилье. Приведу маленький срез расходов: ЗП за вычетом налогов "на руки" 1300 евро Оренда жилья 450-600 евро Коммуналка 130-180 евро Еда минимум 200 евро Транспорт 25-50 евро Калькулятор дать?
Люся Арестович до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 11:22
ним ще треба вміти користуватися
Слюсар Коля до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 11:33
Але ж це витрати найманих рабів, а не жителів своєї країни.
Лучанин до Слюсар Коля Показати IP 22 Грудня 2021 12:03
Это расходы среднестатистического жителя (как коренного, так и иммигранта), у большого количества молодых семей нету своего жилья
Підрахуй Європенко до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 11:38
Робота не бий лежачого. Зарплата 2500€, живу в своїй країні, у власному будинку, маю депозит, відсотки по якому покривають комуналку.
Лучанин до Підрахуй Європенко Показати IP 22 Грудня 2021 12:05
Вы или хороший специалист в востребованной сфере, или п**дите. Но в любом случае, я за вас рад
Олег до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 11:40
Ні, калькультор для цього не потрібен!! Бачу, що ви просто давно не жили в Україні і, помітно, що дуже засумували за нашим рівнем життя і цінами. У Європі витрати на їжу + комуналка займає приблизно 27%, що вдвічі нижче, ніж в нашій убогій державі. А на рахунок оренди житла - тут ціни майже такі, як і в Європі (особливо в Києві)!!
Лучанин до Олег Показати IP 22 Грудня 2021 12:06
Я живу в Украине. Статистика из телевизора имеет мало общего с реальностью. Попробуйте поживите в любой стране ЕС
Анонім до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 11:48
на жаль, ці люди пишуть про свою, придуману європу
Тетяна до Лучанин Показати IP 22 Грудня 2021 12:07
А чому ж ви там так страждаєте? Приїзджайте на рідну землю, відчуєте різницю)))
123 Показати IP 22 Грудня 2021 11:28
60% - на їжу, 30% - комуналка, 10% на інші потреби.