USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

На Волині утримання міліції, прокурорів, суддів обходиться у 250 мільйонів

17 Травня 2014 19:01
Люстрація корумпованої правоохоронної системи — чи не основна вимога Майдану. Українцям набридли корумповані міліція, прокуратура, суди. Громада вимагала кардинальних змін. Минуло майже три місяці. Чи змінилося щось у цій системі?, - інформують «Відомості».

Наскільки дорого обходиться платникам податків утримання правоохоронців, дослідилина прикладі Волинської області.

Міліція

Як відповіли на запит видання в УМВС України у Волинській області, «станом на 1 квітня 2014 року штатна чисельність атестованого складу органів і підрозділів внутрішніх справ УМВС України у Волинській області становила 2706 одиниць (у тому числі 1884 посади середнього та старшого начальницького складу).

Кошторисом доходів і видатків на 2014 рік для підрозділів УМВС в області (за винятком УДАІ, НДЕКЦ, ВДСО) передбачено на виплату заробітної плати 13 млн 585,6 тис. грн (у середньому 1 млн 132,1 тис. грн у місяць), на виплату грошового забезпечення — 91 млн 549,0 тис. грн (у середньому 7 млн 629,1 тис. грн у місяць).

Протягом 2013 року на забезпечення діяльності органів і підрозділів УМВС України у Волинській області використано 13 млн 870 тис. грн коштів загального та спеціального фондів державного бюджету».

Якщо порахувати, то на зарплату волинським міліціонерам у рік передбачено понад 105 мільйонів гривень. У тій же відповіді значиться, що «до Управління МВС України у Волинській області ніяких нормативних документів щодо скорочення штатної чисельності органів внутрішніх справ області чи їх реорганізації з МВС України не надходило».

Тим часом кількість міліціянтів на душу населення у нашій країні «зашкалює».

Загалом в Україні на кінець 2013 року нараховувалося 357 тисяч 700 осіб, які працювали у структурі МВС. На 100 тисяч населення припадало 780 міліціянтів. Це дуже високий показник. Більше силовиків на душу лише у Білорусі та Росії — 1442 та 976 на 100 тисяч відповідно. Середньосвітова цифра становить 300 поліцейських на 100 тисяч населення. Згідно з рекомендаціями ООН, має бути 222. Для порівняння, у Чехії — 405, у Франції — 369, в Польщі — 264, у США — 233. У тому ж таки СРСР налічувалося 214 міліціонерів на 100 тис. населення. І, треба сказати, люди почувалися більш захищеними.

Прокуратура

Облікова кількість штатних працівників прокуратури Волинської області на кінець 2013 року становила 435 осіб (включаючи прокурорсько-слідчих працівників, державних службовців, службовців і технічних працівників). Про це йдеться у відповіді на запит «Відомостей». Фонд оплати праці минулого року становив 97 млн 741 тис. 570 грн. Місячний фонд оплати у січні–лютому 2014 року становив по 2 млн 494 тис. 959 грн.

На забезпечення діяльності всієї системи органів прокуратури торік витратили 4 млн 58 тис. 302 грн.

Варто зазначити, що Україна витрачає незрівнянно велику суму на утримання прокуратур. Так, за даними звіту Ради Європи про якість та ефективність функціонування судових систем країн-членів РЄ, сума, витрачена урядом України на прокуратуру, становить 0,11% від ВВП, що є одним із найвищих показників. Окрім того, Україна має найбільшу з усіх країн кількість прокурорів — 43 на 100 тис. населення.

Суди

Посадові оклади суддів чітко виписані у Законі України «Про судоустрій і статус суддів». Так, у статті 129 ідеться, що «посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, визначених законом, що запроваджується поетапно: з 1 січня 2011 року — 6 мінімальних заробітних плат; із 1 січня 2012 року — 8 мінімальних заробітних плат; із 1 січня 2013 року — 10 мінімальних заробітних плат; із 1 січня 2014 року — 12 мінімальних заробітних плат; із 1 січня 2015 року — 15 мінімальних заробітних плат». Треба зазначити, що цього року посадовий оклад судді не змінився і становить 10 мінімальних зарплат. Це також немало — 12 тисяч 180 гривень. Таку суму отримує суддя-початківець без стажу роботи.

Згідно ж із законом, суддям передбачено ще доплати за вислугу років (залежно від стажу роботи становить від 15 до 80%), перебування на адміністративній посаді в суді, науковий ступінь (15–20% посадового окладу), роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Вже з цих цифр видно, що представники третьої гілки влади — одні з найзаможніших службовців України. Зарплата у 20–25 тисяч для судді районного суду — норма.

Здавалося б, ці люди, як ніхто, мали б дорожити своєю професією і берегти честь мантії. Проте саме неможливість добитися справедливості в українських судах вивела українців на майдани. Була навіть пропозиція змінити весь суддівський корпус. Але тут же почали говорити: «Як так? Поміняти одночасно вісім тисяч професіоналів неможливо». Неможливого немає. У Грузії змогли ж. Одначе настрої суспільства були такі критичні, що Верховна Рада все ж прийняла Закон «Про відновлення довіри до судової системи України». Формально він на цей час нічого не змінив.

Якщо говорити про волинських суддів, то, зі слів начальника територіального управління державної судової адміністрації в області Наталії Коцирій, нині у системі місцевих судів працює 90 суддів, хоча за штатом треба 99. Фонд заробітної плати на 2014 рік становить 34 млн 853 тис. грн.

Висновки

Якщо узагальнити, то на утримання міліції, прокурорів, суддів у маленькій Волинській області держава щорічно витрачає більше 250 мільйонів гривень. І це при тому, що громадяни роботу цих органів оцінюють украй негативно. У масштабах країни це мільярди гривень. Тобто держава Україна виділяє солідну суму на утримання правоохоронних структур. От тільки ці структури чомусь не завжди захищають громадян України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 46
Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 19:15
А почему не указали зарплату рядового "мента"? Ведь и идиоту понятно то, что имея зарплату порядка 1 000 грн. в месяц и имея возможность брать откупные (постовые ГАИ), то при такой зарплате практически любой будет брать откупные.
1221 до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 19:31
ПТН ПНХ
Дончанин до 1221 Показати IP 17 Травня 2014 19:41
А в чем я не прав? Или гав абы гав? И, вообще, что в обсуждаемом вопросе нас может разделять, окромя твоей ненависти к нам? PS. Админы! Не баньте оба поста!
Иван Васильевич до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 19:56
Да ты, я смотрю,холоп не уймешся?..
Пардон до Иван Васильевич Показати IP 17 Травня 2014 20:12
Прошу прощения за то, что влез в общество голубых кровей.
800 Показати IP 17 Травня 2014 19:35
Але якщо їм всім перестануть платити заробітну плату взагалі, то ні один з них не звільниться з роботи - ради України і нашого світлого майбутнього вони готові працювати бєзвоздмєздно.
Дончанин до 800 Показати IP 17 Травня 2014 19:50
Анекдот еще советских времен. Принимают человека на должность завсклада и задают вопрос - Почему вы не спрашиваете о размере зарплаты? В ответ - А что, здесь еще и зарплату платят? А теперь серьезно. Дай тому же инспектору ГАИ нормальную зарплату и установи над ним соответствующий контроль и гарантируй нормальное наказание, например, лишение стажа на занимаемой должности (удар по пенсии). Вот тогда гаишник, имея возможность обеспечивать себя и свою семью, задумается брать либо не брать взятку. Возрази!
Василь до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 20:00
Вони взяли на себе зобов'язання коли одягли форму. Їх в донбас нехай порядок наведуть,а тут знайдуться люди
Дончанин до Василь Показати IP 17 Травня 2014 20:05
Из твоих слов следует то, что Янык имел полное право зачистить майдан. Или право работает только тогда, когда это тебе выгодно? А вообще, причем тут разница (если она существует) между Донбассом и Волынью при обсуждении конкретно этого вопроса?
Василь до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 20:25
коментар було видалено
Василь до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 20:46
коментар було видалено
Лучанин до Василь Показати IP 18 Травня 2014 01:46
коментар було видалено
Лучанин Показати IP 17 Травня 2014 20:01
Для утримання органів державної влади громадяни змушені платити податки. В іншому варіанті прийдеться оплачувати утримання окупантів
Молодий прокурор Показати IP 17 Травня 2014 20:20
Взнав, що наш начальник Коцура нормально влаштувався, має пенсію 17000 грн., зарплату 15000 грн., зара ще й хабарикі підуть з Ягодина ( бо в Любомль свою людину призначає), так можна жити, а ми то думали ідеали Майдану, да...., фігня все це
оля до Молодий прокурор Показати IP 17 Травня 2014 20:23
О невже до вас таки дійшло-вас використали і викинули,але попереду ще треба помучитися поки майдануту владу не скинуть.
Дончанин до Молодий прокурор Показати IP 17 Травня 2014 20:41
Сравни теперь зарплату Коцуры с зарплатой рядового милиционера. Теперь добавь сюда то, что начальничек требует от подчиненного фиксированный налог. Иными словами, рыба гниет с головы.
Рядовий до Дончанин Показати IP 17 Травня 2014 20:56
Не корысти ради,а токво во исполнение воли пославшей мя жены
Дончанин до Рядовий Показати IP 17 Травня 2014 21:06
Дураку понятно, что жена пошлет тебя (и меня) на ..., если мы не способны хоть как то прокормить семью. Поэтому и говорю, что зарплата должна быть сравнимой у подчиненного и его начальника. Причем это касается не только ментов. Историческая справка: Подобную систему оплаты труда начал устанавливать Хрущев, за что его и скинули, так как появилась плеяда грамотных и умных людей, называемых шестидесятниками.
знаюча до Молодий прокурор Показати IP 18 Травня 2014 00:42
Коцура-це взагалі... Махніцький свого дружбана поставив! Коцуру у Києві звільняли за сприяння наркобізнесу у м. Ковель!!! Це страх!!! Подумайте, там нічого не змінилось. Просто треба 3 майдан!!!
Рядовий Показати IP 17 Травня 2014 21:17
Ах если бы мне только найти индивида . Я устрою так ,что он сам принесет мне свои деньги на блюдечке с голубой каемой
13 Показати IP 17 Травня 2014 22:06
"Зарплата у 20–25 тисяч для судді районного суду — норма" ХАХАХ, КРИЛОВ ВІДПОЧИВАЄ! ! !
13 Показати IP 17 Травня 2014 22:13
Депутатів ВР жаба б задушила
333 Показати IP 17 Травня 2014 22:18
Колись дійсно були працівники міліції, прокуратури та суду. Вони працювали на своїх посадах чесно і заробітні плати були на рівні із простим народом. Зараз отримують за місяць стільки, що більшість простих людей не отримують за рік. Обовязково треба зменшити їм заробітні плати, а працювати та відповідати за все мають більше, а то каста недоторканих якась утворюється.
13 до 333 Показати IP 17 Травня 2014 22:21
а ти зрівняй свою зарплату з зарплатою працівника міліції, "розумашка"
333 до 13 Показати IP 17 Травня 2014 22:27
Зарплпту чи дохід.
13 до 333 Показати IP 17 Травня 2014 22:32
місячну заробітню платню?!
Дончанин до 333 Показати IP 17 Травня 2014 22:44
Самое страшное ругательство советских времен: А штоб ты жил на одну зарплату! Это по поводу "Колись ..." Ну а реально даже в наше время зарплата мастера на стройке заметно меньше зарплаты квалифицированного рабочего. Иными словами, если ты молодой пацан, мозги которого варят и хорошее здоровье, то после окончания школы ты пойдешь дальше учиться либо пойдешь работать? Ну а теперь чистый маразм еще советских времен: зарплата начальника геологоразведочного управления 3 000 - 4 000 рублей, а буровика, работающего в этом же управлении 8 000 - 9 000 рублей (цифры реальные).
111 до 333 Показати IP 18 Травня 2014 08:20
зарплата мента 1800 грн. якщо ти за рік таку суму не отримуєш та для чого ти такий потрібен?
вундер Показати IP 17 Травня 2014 22:24
зарплата простого мента 1500-1800 гривень
13 до вундер Показати IP 17 Травня 2014 22:35
хай та бідняжка обурена "333" проживе за ці гроші
333 до 13 Показати IP 18 Травня 2014 07:21
Я піднімаю питання не за 1500-3000 гривень, а за ті 15-20 тисяч які получають суддді та прокурори.
13 до 333 Показати IP 18 Травня 2014 13:05
тоді якого милого ти засуджуєш міліцію і звідки ти знаєш скільки вони всі получають, бухгалтер?! тут багато чого можуть написати, ти хочеш сказати що суд і прокуратура отримують більшу зарплату ніж депутати ВР, якщо на це пішло, то зарплату видає державна влада, за яку ти чудо голосуєш і по майданах бігаєш, чи ти думаєш, що всі правоохоронні органи, тобто мвс, суд, сбу, прокуратура самі собі зарплату вибирають?! якби я на базарі торгував, я би теж обурювався, а так це називається: "хто на що вчився!" ;-)
луцьк Показати IP 17 Травня 2014 22:45
Ну-ну, посиділи на форумі, перетерли і на цьому кінець. А толку нуль. Я повірю у дії влади, коли особисто побачу хоч би одну корисну дію на благо народу. І голосувати взагалі нема за кого, г*мно було. г*мно і прийде.
лучанка селу а не лу до луцьк Показати IP 18 Травня 2014 00:45
погоджуюсь. нема. то йди і проголосуй проти всіх,але піди. люди за це гинули. давайте всі так зробимо,що це таке,що за неповага???ви всі вже до тих так диванів та ПК приліпли,що не можете на 30хв. на вул. вийти,прогулятись і діло чесне зробити??? сором вам тоді як людині, в першу чергу! закликаю-якшо нема, то ставте проти всіх,але не сидіть вдома,люди, одумайтесь,Як так можна???
Лучанка Показати IP 17 Травня 2014 22:54
Чи часом Дончанин не наш Волинський полішук?Бо вже надто розбирається у волинських призначеннях.А коментарі його завжди агресивні та неадекватн.Заздрісник сепаратиський!
ПС Показати IP 18 Травня 2014 00:31
шановні дописувачі, заробітна плата рядового міліціонера - 1800 грн., начальник райвідділу отримує близько 4,5-5 тис. грн. А тепер порівняйте: прокурор прокуратури (помічник) який тільки-но прийшов на роботу отримує 4 і більше тис. грн. то чого ви гребете усіх під одну гребінку? і міліцію і прокуратуру? це по меншій мірі не правильно. бо останнім часом я бачу що тенденція така: щось сталось в населеному пункті, значить винний начальник міліції і його підлеглі. а ви не задумувались, що більшість бізнесу всетаки кришують прокурори та чекісти? за ту мізерну зарплату рядового міліціонера прожити, а особливо в місті - це просто не реально.
активіст до ПС Показати IP 18 Травня 2014 07:30
все правильно! міліціонера на "землі" контролює: ВБ, інспекція по особовому складу, різні профпідготовки, штаби, прокуратура, СБУ та крім цього місцева влада. А хто контролює саму прокуратуру? я скажу - ПРОКУРАТУРА...
Лучанин Показати IP 18 Травня 2014 01:36
Краще напишіть скільки обходиться Волині отримання міської ради та виконкому, Волинської ради, ВОДА, Держслужбовців. Ато вчипились до міліціонерів. Та без питань. То якого милого звертаєтесь до міліції, як в дупу припече. Ідіть працюйте самі за 1800 грн.. Або їдьте за такі кошти працювати в АТО на східній україні.
ВОНО до Лучанин Показати IP 18 Травня 2014 09:28
а чого вони туди за 1800 поперлись ? більш нікуди брати їх не хотіли чи як?
13 до ВОНО Показати IP 18 Травня 2014 13:08
щоб таке ч*о як ти захищати, ти само подумало що написало?!
Мвс Показати IP 18 Травня 2014 09:22
Давайте і дальше пишіть про поганих ментів, а потім плачте чо всі вони продажні і не хочуть Вас захищати.Люди зупиніться будуйте Державу кожен на своєму місці.Всім успіхів.......
ВОНО Показати IP 18 Травня 2014 09:27
кпд наших правоохоронців в межах НУЛЯ, а на утримання йдуть захмарні цифри, досить будь-якої серйозної бучі і вони в мокрих памперсах по підвалах своїх мєтків, збудованих за зарплату в 1000 грн, ховаються. Навіщо отакі недолугі правоохоронці нам потрібні мені незрозуміло
13 до ВОНО Показати IP 18 Травня 2014 13:16
я знаю тільки що ти в мокрих памперсах наярюєш на 102, коли хтось в морду дасть або гопстопне по дорозі, а в Слов'янську не серйозна як ти кажеш "буча"?! ти подивись на шеврони(нашивки), які на тих людях що в Донбасі, там пише на них (мвс), багато міліції з заходу на схід поїхали твою ж.... захищати, розумне таке!!!
13 до ВОНО Показати IP 18 Травня 2014 16:03
http://www.volynnews.com/news/society/25-volynskykh-militsioneriv-na-blokpostakh-na-skhodi/
Петро Показати IP 18 Травня 2014 09:30
Милиция это зеркало, а прокуратура-это мухи которые ср*т на это зеркало.
Че Показати IP 18 Травня 2014 14:14
Дончанин загалом правий, нічого аналізувати результати без причин, і тим самим, ображати інших людей. Часто людина не може знайти собі нормальну роботу, особливо молодий спеціаліст. Досить часто такий молодий спеціаліст або взагалі людина без освіти йде працювати в правоохоронні органи для старту, дехто надалі залишається. А все починається з банальних речей: початкова освіта, соціальне забезпечення, мінімальна заробітна плата, яка давала можливість більше часу проводити з дітьми та розуміти суть виховання; а в більшості навіть при наявності дітей та вільного часу, краще його провести з друзями та знайомими за чашкою алкоголю. Крім того, той самий прокурор озвучену зарплату відпрацьовує от і до. Я досить рідко чув, щоб інші працівники при 8 годинному робочому дні працювали по 12-14 годин. І зважайте на цілком обєктивну обставину, в роботі правоохоронців завжди є невдоволена сторона. . Так от, багато можна писати аналогій, а причина одна - відсутність у суспільства, тобто у всіх нас, певних моральних стримувачів. А правоохоронці - це те ж суспільство, тому хочете, щоб вони були кращі, то почніть з себе.