USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Накопичувальний чи проточний бойлер. Що краще для квартири

28 Квітня 2025 14:16
Перебої з гарячою водою можуть перетворити звичайний день на справжнє випробування, а неправильно підібраний бойлер – на фінансову катастрофу для сімейного бюджету. Згідно зі статистикою, понад 40% власників квартир шкодують про свій вибір водонагрівача вже після першого місяця використання. Чому так трапляється і як не потрапити до цієї категорії розчарованих покупців?

Принцип роботи та основні відмінності

Накопичувальні бойлери працюють за принципом поступового нагрівання певного об’єму води. Рідина зберігається в теплоізольованому резервуарі, де підтримується заданий температурний режим. Такі агрегати доступні в різноманітних варіаціях об’єму – від компактних 10-літрових до 200-літрових моделей.
Якщо вас цікавлять надійні накопичувальні водонагрівачі, радимо ознайомитися з асортиментом у магазині техніки ВЕНКОН, за посиланням https://vencon.ua/ua/catalog/bojlery/obem-100, де представлено обладнання від перевірених виробників. Проточні водонагрівачі, натомість, не зберігають нагріту воду, а підігрівають її безпосередньо під час використання.
Вода проходить через теплообмінник, де миттєво нагрівається до потрібної температури. Такі пристрої зазвичай компактніші та не потребують додаткового місця для встановлення резервуару.

Особливості різних типів бойлерів

Вибір між накопичувальним та проточним водонагрівачем залежить від багатьох факторів. Накопичувальні пристрої відзначаються стабільною подачею води однакової температури незалежно від тривалості використання. Вони створюють менше навантаження на електромережу, оскільки споживають енергію поступово. Суттєвою перевагою є можливість користуватися запасом гарячої води навіть при тимчасовому відключенні електроенергії.

Натомість проточні нагрівачі демонструють інші особливості:

– Миттєвий нагрів води без необхідності очікування;

– Компактні розміри та можливість встановлення навіть у найменших приміщеннях;

– Економія електроенергії в періоди невикористання;

– Обмежена продуктивність при одночасному використанні декількох точок забору води;

– Значне навантаження на електромережу, часто потребує окремої проводки;

Для невеликих квартир з одним або двома мешканцями проточний водонагрівач може стати оптимальним рішенням. Він не займає багато місця та забезпечує достатню кількість гарячої води за умови помірного використання. А для сімей з трьома і більше особами накопичувальний бойлер зазвичай підходить краще.

*реклама
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 29
Вероніка Показати IP 20 Травня 2025 15:30
Нарешті зрозуміло пояснили, в чому реальна різниця між накопичувальним і проточним бойлером! Я якраз вагаюсь, що краще для нашої квартири — тепер схиляюсь до накопичувального.
Оксана Показати IP 26 Травня 2025 10:26
А якщо в нас слабка проводка в будинку, проточний точно не підійде? Чи є якісь менш потужні моделі?
Каріна Показати IP 24 Червня 2025 11:47
Дуже влучно! Ми спочатку взяли проточний бойлер — виглядав зручно, але при включеному душі і митті посуду вода вже була не така гаряча... Потім замінили на накопичувальний на 100 літрів — небо і земля
Ольга Показати IP 9 Липня 2025 16:37
Мені так подобається ця стаття, все по поличках, дякую!
Катерина Показати IP 14 Липня 2025 13:09
Зараз плануємо ставити накопичувальний бойлер, щоб не переживати за гарячу воду для всієї родини. А як ви думаєте, чи варто комбінувати обидва типи для більшого комфорту?
Дмитро Показати IP 15 Липня 2025 16:17
Стаття дуже влучно описує реальні ситуації: сам зробив помилку, коли взяв проточний бойлер для родини з чотирьох осіб — результатом були постійні перепади температури та навантаження на мережу. Після переходу на накопичувальний на 100 л – небо і земля! Раджу кожному перед покупкою серйозно подумати над своїми потребами, як і радить автор
Алінка Показати IP 17 Липня 2025 17:48
А ось щодо економії енергії — як ви думаєте, чи варто брати модель з режимом ECO, щоб ще більше зекономити на рахунках?
Андріана Показати IP 30 Липня 2025 17:35
Для мене, наприклад, важливим фактором стала можливість користуватися гарячою водою під час відключення електрики — тому накопичувальні бойлери стали кращим вибором. А як ви думаєте, чи варто вибирати більш потужні моделі для домогосподарств з великим споживанням води?
Саша Показати IP 31 Липня 2025 15:59
Ми з родиною нещодавно зіткнулися з проблемою вибору бойлера, і ця стаття допомогла розібратися, який варіант найкраще підійде для нашого дому. Для великої сім’ї з трьох осіб накопичувальний бойлер на 100 л — ідеальний вибір
Анонім Показати IP 1 Серпня 2025 17:23
У нас троє людей в сім'ї, і ми все ще не визначилися, чи варто брати модель на 100 літрів чи 150 літрів. І ще, чи є у вас в асортименті бойлери, які добре працюють в умовах жорсткої води? Відомо, що це може впливати на їхню ефективність
Данієлла Показати IP 4 Серпня 2025 10:31
Дуже цікава стаття, я саме зараз вибираю бойлер і для мене це важливі поради! Про накопичувальні водонагрівачі чула багато хорошого, бо вони дійсно економні і можна не переживати, що в будь-який момент води не вистачить. А от з проточними бойлерами завжди була проблема з тим, що їх потужність недостатня для багатьох точок водозабору одночасно
Валері Показати IP 21 Серпня 2025 14:22
Коротше купили накопичувальний бойлер для квартири, а проточний для дачі і не разу не пошкодували, ця стаття знахідка для тих хто шукає поради щодо вибору
Evgenia Показати IP 26 Серпня 2025 17:16
А є якісь моделі, які не займають багато місця, але все одно накопичувальні?
Vlada Показати IP 1 Вересня 2025 14:11
Якщо коротко — накопичувальний бойлер це як термос, а проточний — як чайник. Обидва варіанти класні, просто треба знати, що саме тобі підходить!
Karina Показати IP 3 Вересня 2025 17:16
Дякую за таку детальну статтю! Я завжди думав, що бойлер — це просто бойлер, а виявляється, вони бувають різних типів. Тепер я розумію різницю між накопичувальними та проточними моделями і можу зробити свій вибір. А ви не могли б розповісти, на які додаткові функції в бойлерах варто звернути увагу, щоб вони були не тільки надійними, але й зручними у використанні?
Анонім Показати IP 10 Вересня 2025 09:23
як думаєте, чи варто брати ще більший об’єм для гостей? В досить часто гостять родичи, обєма який зараз не вистачає, в нас на 80 л
Настя Показати IP 18 Вересня 2025 17:25
Я нещодавно переїхала в квартиру і саме ламала голову, який бойлер обрати — накопичувальний чи проточний. А як ви порадите підбирати об’єм для родини з маленькою дитиною, щоб завжди вистачало гарячої води?
Alina Показати IP 6 Жовтня 2025 18:39
Дуже корисна стаття, дякую! Я сама довго вагалась між проточним і накопичувальним бойлером. Врешті-решт зупинилася на накопичувальному на 80 літрів, і це була правильна вибір, бо для нашої родини з 3 людей він ідеально підходить. Після цієї статті зрозуміла, чому деякі люди стикаються з проблемами при виборі – так важливо правильно оцінити потреби в гарячій воді. А ви радите якось по-іншому підбирати бойлер, якщо у сім'ї є маленькі діти? Можливо, є ще якісь нюанси?
Sofia Показати IP 7 Жовтня 2025 16:35
Дуже корисна інформація! Якраз недавно задумувалась над вибором між накопичувальним і проточним бойлером. У нас квартира не дуже велика, і здається, що проточний бойлер може бути більш вигідним. Але все ж цікаво, як впливає на рахунки за електрику, якщо використовувати проточний бойлер часто?
Izabella Показати IP 14 Жовтня 2025 14:19
я теж почала більше звертати увагу на цей момент і відчуваю, як ставлюся до проблем по-іншому. Як ти думаєш, що ще можна зробити, щоб не втрачати мотивацію на довгий термін?
Izabella Показати IP 14 Жовтня 2025 14:24
А як ви думаєте, який бойлер краще вибрати для квартири з двома санвузлами?
Анонім Показати IP 14 Жовтня 2025 15:58
продавцi бойлерiв iзя-белла з квiтня-мiсяця не угомоняться
Oleg Показати IP 20 Жовтня 2025 09:35
Я б хотів запитати, з вашого досвіду: чи є різниця в експлуатаційних витратах між проточними та накопичувальними бойлерами, якщо обидва типи використовуються для однієї і тієї ж кількості людей і в однакових умовах?
Марина Показати IP 23 Жовтня 2025 16:48
Після прочитання зрозуміла, що для сім’ї з 4 осіб нам краще підійде накопичувальний, адже буде стабільна подача води і менше навантаження на мережу. А ось щодо проточних – цікаво, чи є моделі, які можуть одночасно нагрівати воду для кількох точок без проблем?
Sofia Показати IP 29 Жовтня 2025 17:07
Як думаєте, чи варто купувати бойлер з додатковими функціями, типу температурного регулювання?
Марина Показати IP 3 Листопада 2025 17:14
Поради супер, я вже почала застосовувати, і результат не забарився! А який ваш найбільший секрет для ефективного тайм-менеджменту? Може, є ще якісь лайфхаки?
Женя Показати IP 3 Листопада 2025 17:18
У моєму випадку накопичувальний бойлер став справжнім рятунком для великої родини! А ви що порадите для багатокімнатних квартир, з кількома точками водозабору?
Катя Показати IP 11 Листопада 2025 16:44
а як ви думаєте, чи можна комбінувати проточний бойлер для кухні та накопичувальний для ванної? Чи буде це ефективно, чи навпаки — створить додаткові проблеми з електромережею?
Євгенія Показати IP 13 Листопада 2025 10:44
А скажіть, будь‑ласка: якщо квартира — не дуже велика, але іноді гості, чи варто обрати накопичувальний на 80 л чи можна обійтися проточним із хорошою потужністю?