Нацбанк позбудеться приміщень у Луцьку
Нацбанк планує протягом 2018 року передати приміщення у регіонах новим державним балансоутримувачам.
Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Національного Банку України Романа Борисенка з представниками регіональних ЗМІ 15 грудня у Києві.
Національний банк піде з регіонів: з 2015 року у рамках проекту трансформації централізували більшість функцій і зараз основною функцією Нацбанку на регіональному рівні є забезпечення готівкового обігу. Спираючись на міжнародну практику в цьому напрямку, впроваджують проект з делегованої моделі облікового обігу. Модель передбачає, що визначать банки-агенти, через які забезпечуватимуть виконання цієї функції.
Наразі акредитовані три банки: Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль і в різних регіонах вони поступово переходять до виконання цієї функції.
По суті, територіально присутній Нацбанк буде лише у Києві та Львові. Так, у Львові планують розмістити другий касовий центр-сховище Нацбанку.
Зі слів заступника голови НБУ, населення не відчує реалізацію цього проекту, водночас це дозволить значно скоротити витрати.
Враховуючи те, що Нацбанк передає цю функцію банкам-агентам, виникає питання використання приміщень Нацбанку в регіонах. Ухвалили рішення передавати приміщення іншим державним балансоутримувачам. Тому зараз розглядають пропозиції від деяких державних балансоутримувачів, у тому числі, від державних судових адміністрацій, Мінюсту, Держказначейства, які хотіли б отримати приміщення Нацбанку для свого користування.
Для того, щоб ефективно забезпечувати готівковий обіг, зафіксували, що приміщення сховищ буде використовуватися за цільовим призначенням, а саме для забезпечення готівкового обігу – банк-агент зможе брати сховище в оренду у нового балансоутримувача. Протягом 2018 року у регіонах будуть нові державні утримувачі приміщень Нацбанку.
«Ми цінуємо наші приміщення, адже Національний банк вкладав в них гроші протягом тривалого часу. Майже всі такі приміщення є історичними пам’ятками, розташовані у центральній частині міст і є окрасами кожного регіону, тому ми маємо їх передати у руки тих балансоутримувачів, в яких є фінанси, щоб утримувати об’єкти у належному стані», - відзначив посадовець.
Сформований план, відповідно до якого, вихід з кожного регіону обмежили певним часом. У деяких регіонах є декілька банків, які хочуть виконувати функцію банку-агента, а десь такий банк один. В одних областях ці банки хочуть брати в оренду приміщення, а в інших – ні.
Щодо Волині він повідомив, що за планом діяльність Нацбанку тут припиняється з закінченням цього року. Нового балансоутримувача ще не визначили, але рішення обіцяють ухвалити незабаром, тому що є потенційні кандидати і згодом Кабмін затвердить відповідне рішення. Роман Борисенко наголосив, що споживачі готівки не відчують на собі цих змін, адже працюватимуть банки-агенти, п’ять приватних компаній отримали ліцензії на перевезення грошових коштів.
Побудова центру у Львові дещо відтягнута в часі і відбудеться не наступного року, а у 2020-их роках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Національного Банку України Романа Борисенка з представниками регіональних ЗМІ 15 грудня у Києві.
Національний банк піде з регіонів: з 2015 року у рамках проекту трансформації централізували більшість функцій і зараз основною функцією Нацбанку на регіональному рівні є забезпечення готівкового обігу. Спираючись на міжнародну практику в цьому напрямку, впроваджують проект з делегованої моделі облікового обігу. Модель передбачає, що визначать банки-агенти, через які забезпечуватимуть виконання цієї функції.
Наразі акредитовані три банки: Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль і в різних регіонах вони поступово переходять до виконання цієї функції.
По суті, територіально присутній Нацбанк буде лише у Києві та Львові. Так, у Львові планують розмістити другий касовий центр-сховище Нацбанку.
Зі слів заступника голови НБУ, населення не відчує реалізацію цього проекту, водночас це дозволить значно скоротити витрати.
Враховуючи те, що Нацбанк передає цю функцію банкам-агентам, виникає питання використання приміщень Нацбанку в регіонах. Ухвалили рішення передавати приміщення іншим державним балансоутримувачам. Тому зараз розглядають пропозиції від деяких державних балансоутримувачів, у тому числі, від державних судових адміністрацій, Мінюсту, Держказначейства, які хотіли б отримати приміщення Нацбанку для свого користування.
Для того, щоб ефективно забезпечувати готівковий обіг, зафіксували, що приміщення сховищ буде використовуватися за цільовим призначенням, а саме для забезпечення готівкового обігу – банк-агент зможе брати сховище в оренду у нового балансоутримувача. Протягом 2018 року у регіонах будуть нові державні утримувачі приміщень Нацбанку.
«Ми цінуємо наші приміщення, адже Національний банк вкладав в них гроші протягом тривалого часу. Майже всі такі приміщення є історичними пам’ятками, розташовані у центральній частині міст і є окрасами кожного регіону, тому ми маємо їх передати у руки тих балансоутримувачів, в яких є фінанси, щоб утримувати об’єкти у належному стані», - відзначив посадовець.
Сформований план, відповідно до якого, вихід з кожного регіону обмежили певним часом. У деяких регіонах є декілька банків, які хочуть виконувати функцію банку-агента, а десь такий банк один. В одних областях ці банки хочуть брати в оренду приміщення, а в інших – ні.
Щодо Волині він повідомив, що за планом діяльність Нацбанку тут припиняється з закінченням цього року. Нового балансоутримувача ще не визначили, але рішення обіцяють ухвалити незабаром, тому що є потенційні кандидати і згодом Кабмін затвердить відповідне рішення. Роман Борисенко наголосив, що споживачі готівки не відчують на собі цих змін, адже працюватимуть банки-агенти, п’ять приватних компаній отримали ліцензії на перевезення грошових коштів.
Побудова центру у Львові дещо відтягнута в часі і відбудеться не наступного року, а у 2020-их роках.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Нашестя сарани в Одесі виявилося нашестям коників, – вчені
Сьогодні 00:34
Сьогодні 00:34
Назвали кількість сну, яка потрібна людям у різному віці
Сьогодні 00:16
Сьогодні 00:16
23 червня: свята, події, факти. Міжнародний день вдів та Всесвітній день інформаторів
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У Франції через рекордну спеку закривають школи та пропонують «кліматичну» відпустку
22 Червня 2026 23:40
22 Червня 2026 23:40
13-й Чілдрен Кінофест оголосив переможців
22 Червня 2026 23:20
22 Червня 2026 23:20
Рекрутинг, військова частина чи «Армія+»: у Міноборони пояснили, як можна повернутися із СЗЧ
22 Червня 2026 23:00
22 Червня 2026 23:00
Назвали регіони-лідери з реєстрацій електромобілів. Волинь – у переліку
22 Червня 2026 22:41
22 Червня 2026 22:41
За кермом автівок та на електросамокаті: за вихідні спіймали 20 п'яних водіїв
22 Червня 2026 22:22
22 Червня 2026 22:22
На Любешівщині попрощалися з Героєм Василем Душенком
22 Червня 2026 22:01
22 Червня 2026 22:01
Білоруська опозиція передала Україні тривожну доповідь: до чого готується Лукашенко
22 Червня 2026 21:42
22 Червня 2026 21:42
Гордість ліцею: випускники з Луцька склали НМТ з математики на 200 балів
22 Червня 2026 21:23
22 Червня 2026 21:23

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.