USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

«Обніміться ж, брати мої!»: лучанам подарували мистецький проєкт за участю молодого Шевченка. Фото

9 Березня 2020 19:41
На сцені Палацу культури сьогодні, 9 березня, творчі колективи культурно-мистецького центру «Красне» подарували глядачам мистецький проєкт «На струнах Кобзаревої душі».

Яскраве мистецьке дійство пройшло у рамках міських заходів, приурочених до 206-ї річниці від дня народження великого поета. У Палаці культури міста Луцька лунали композиції на вірші Тараса Шевченка – оригінально, творчо, динамічно та інколи тужливо. І цьому сприяли не лише таланти майже 200 артистів КМЦ «Красне» – учасників колективів і окремих виконавців та режисерки мистецького заходу Руслани Порицької, для яких це був своєрідний творчий звіт.
На сцені серед акторів був і сам Тарас Григорович. Він читав свої вірші, розмірковував та спостерігав за виконавцями. А ще страждав, переживав, боровся і творив! У образі великого поета постав луцький актор народного театру-студії «Гармидер» Дмитро Безвербний. Його талановита гра та почуття, виражені іншими учасниками проєкту, нікого не залишили байдужим.
У театралізованому дійстві органічно переплелися акторська гра, музика, поезія та пісня. А ще – дивовижна хореографія, яка граційно балансувала на межі балету. Наприклад, інакшими словами, як захоплення годі й описати номер за участі тендітних дівчат у образі Русалоньки та її сестер-подруг.
Потужним акордом став заключний номер концертної програми. Коли зі сцени, за участю усіх артистів пролунали символічні слова: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!» – зал піднявся. І, справді, у такі миті переконуєшся у пророчому дарі великого Кобзаря – ніколи ще не були такими актуальними ці рядки, як у скрутні години для нашої держави. «Шануймося і будьмо єдиними у своїх думках, помислах, словах. Словах, разом з Тарасом Шевченком», – цим побажанням глядачам завершила творчий вечір директорка КМЦ «Красне» Алла Опейда.
Мисткиня розповіла ІА «Волинські новини» про те, ким для неї особисто є постать великого Кобзаря. «Тарас Шевченко – символ нашої української нації. Патріот, який все життя відстоював високі ідеали незалежності і значення його просто неможливо переоцінити. Для кожного українця його слово має бути не лише вагомим, а дійсно пророчим. Сьогодні бачимо цю актуальність, тому варто згадувати поезію Кобзаря не лише під час мистецьких заходів», – каже Алла Олександрівна.
Зауважує заслужена артистка України і те, що кожен повинен пробудити в собі щиру потребу розмовляти українською мовою. І тоді, органічно, прийде любов до віршованого слова наших корифеїв – і Шевченка, і Українки, і Франка. Лише так ми зможемо не лише відродити українську класику, але й прищепити до неї інтерес у молодого покоління.

Фото і текст Олександра Дурманенка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus