USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Обʼєднавчий собор обрав предстоятеля єдиної помісної церкви в Україні

15 Грудня 2018 17:22
Учасники Обʼєднавчого собору обрали головою Української помісної православної церкви митрополита Єпіфанія, пишуть «Ліга. новости».

Йому 39 років. В миру - Сергій Думенко. Уродженець Чернівецької області. У 1999 році закінчив Київську духовну семінарію, після чого вступив до Київської духовної академії. Захистив кандидатську дисертацію «Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період і їх характеристика». Має звання професор богословських наук.

У 2000-х служив в Рівненській єпархії. У 2006 році пройшов стажування в Афінському національному університеті на філософському факультеті. Прийняв постриг в чернецтво в 2007 році з ім’ям Єпіфаній в частину Єпіфанія Кіпрського. У 2008 році предстоятелем УПЦ КП Філаретом рукоположений в ієродиякона, а потім і в сан ієромонаха, а через пару місяців - в сан архімандрита.

З січня 2008 року Єпіфаній призначений секретарем Філарета, а в травні – керуючий справами Київської єпархії. У березні 2008 року став намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря. У 2009 році Священним синодом УПЦ КП обраний єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії. З 2012 року – постійний член Синоду УПЦ КП. У 2013 році отримав сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея. Зараз Епіфаній — ректор Київської православної богословської академії та член Спілки журналістів України.



Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, де 192 делегати мали обрати предстоятеля Української Православної Церкви.

Участь у Соборі брали церковні ієрархи, священики та миряни, які представляють три православні церкви, які існують в Україні – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
иудапорошенковская Показати IP 15 Грудня 2018 19:32
как учредили так и упразднят - все ради бабла
! до иудапорошенковская Показати IP 15 Грудня 2018 20:16
Смотри не удавись своей желчью
иудапорошенковская до ! Показати IP 16 Грудня 2018 15:22
да никакой желчи) просто из-за обманутого и напаренного народа жить тяжело. Я причем к тому, что вам мозг снова и снова напаривают? 27 лет обмана и какого-то сплошного самоубийства. Порох вас как котят разводит, а вы желчь ищете
Ого до иудапорошенковская Показати IP 17 Грудня 2018 09:58
Узнаю риторику рыгов. Узнаю ... прото успокойся и смирись, что вы проиграли и в этом вопросе. Автокефальная Церковь Украины ЕСТЬ и БУДЕТ, а вот вопрос каноничности РПЦ под большим вопросом!!!
Лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 20:54
Тільки що вийшов на вулицію і побачив як полихає небосхил на півночі. Рвуться мокшинскі пукани багатомільонною канонадою. Краса. Вітаю усіх українців, вітаю весь світ з відродженням справедливості. Ми переможимо! Амінь.
123 до Лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 22:06
На півночі у нас Білорусь...
мама до Лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 22:15
з чим витаеш? кого перемогли? де справедливисть побачив?
Альпініст 418 до мама Показати IP 16 Грудня 2018 16:38
Коли вже українську почнете вивчати?
Петя Показати IP 15 Грудня 2018 21:06
Имели своего патриарха, теперь ушли в подчинение к туркам.ДБ! Вы потеряли всё, теперь все принадлежит константинополю))
Ты до Петя Показати IP 15 Грудня 2018 22:01
Ты болен. Это наверное лишняя хромосома делает тебя диби_ом.
До Петі до Петя Показати IP 16 Грудня 2018 13:02
Читай історію
До Петя Показати IP 15 Грудня 2018 23:01
Гавкіт ваш ,вже нічого не вартий.
читач до До Петя Показати IP 16 Грудня 2018 00:54
їх гавкіт - це щось більше ніж просто гавкіт, це як знак, що ми рухаємося в правильному напрямку)
Правда Показати IP 16 Грудня 2018 08:50
Вітаю всіх УКРАЇНЦІВ!Правда завжди перемагає.Обєднуйтесь задля побудови нової демократичної і справедливої УКРАЇНИ,а Бог Вам в поміч.Слава Богу і Слава нашим воїнам-захисникам.