USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Перевірка COVID-сертифікатів є законною, – МОЗ

8 Листопада 2021 07:40
Норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

У МОЗ України заявили, що перевірка COVID-сертифікатів правоохоронцями є законною і не є розголошенням медичної таємниці, пише Корреспондент.net.

«Медична таємниця міститься у зверненні до лікаря чи діагнозу, а в документах про вакцинацію цих відомостей немає», – йдеться у повідомленні.

На думку МОЗ, у такий спосіб правоохоронці не порушують закон за вимогою надати COVID-сертифікат у громадян.

У МОЗ нагадали, що норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.

Уточнюється, що у вказаних місцях ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про вакцинацію.

У МОЗ повідомили, що чинні карантинні норми передбачають, що за «червоного» рівня епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.

Раніше повідомлялося, що українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат про одужання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Авжеж Показати IP 8 Листопада 2021 07:51
Це як немає? Це відомості про те вацинувався ти чи ні, так само як є в тебе гепатит, СНІД, сифіліс тощо.
Анонім до Авжеж Показати IP 8 Листопада 2021 23:31
...згадали...вони ще гепатит, туберкульоз...... -сертифікати введуть
Лучанин Показати IP 8 Листопада 2021 07:55
Отакої... А когда это у нас МОЗ стал органом определяющим законность тех или иных действий? Клоуны
Фіма Показати IP 8 Листопада 2021 08:07
Ну правильно, щодо народу є закон,аяк до слуг народу то закон не діє....
222 Показати IP 8 Листопада 2021 08:19
То тепер МОЗ буде приймати закони?...
Внук Показати IP 8 Листопада 2021 08:27
Це не так. Згідно закону про захист персональних даних забороняється збір та обробка даних про здоровя особи. Згідно закону про поліцію в працівників поліції немає повноважень щодо перевірки сертифікатів, а додаткові повноваження працівнику поліції надаються виключно законом. Закону щодо надання поліції повноваження на перевірку сертифікатів немає. Такі дії незаконні. МОЗ надало чергове незаконне та антиконституційне розяснення.
Внук Показати IP 8 Листопада 2021 08:32
Плюс - вакцинація є прямим наслідком звернення до лікаря, так як видається лише конкретній фізичній особі при безпосередньому зверненні до лікаря. Лікар не може видату таку довідку третій особі. Тому це теж медична таємниця, а ще - конфіденційна інформація згідно законодавства про інформацію, яка поширюється лише за згодою особи і у визначений нею спосіб. Тому, шановний МОЗ, вчіть закони.
Внук Показати IP 8 Листопада 2021 08:34
І ще контрольний, відколи це Поліція, що підконтрольна МВС, отримує розяснення від МОЗ щодо своїх повноважень. Таке розяснення повинно надавати виключно МВС після консультацій із МОЗ.
ДБР Показати IP 8 Листопада 2021 10:19
Це чергова брехня і маніпуляція. По перше, вакцинація добровільна, і по друге, це медична таємниця! Ну і по третє, потрібно подавати в суд.
555 Показати IP 8 Листопада 2021 10:35
Ой насмішили коментарі))). Закони діють тільки у цивілізованих країнах). Нас вже давно нагнули і зроблять тепер, що захочуть).
Анонім Показати IP 8 Листопада 2021 10:46
хай краще люди з голоду вимруть без зарплати ото так переживає влада!
питання Показати IP 8 Листопада 2021 11:35
а якщо не вакцинований то в горгаз для вияснення показників пустять?
Ваня до питання Показати IP 8 Листопада 2021 12:11