USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Перевізники наполягають на ціні 16 грн. У Луцьку зросте вартість проїзду в маршрутках

9 Червня 2022 12:58
Рішення про зміну тарифу на проїзд у маршрутних автобусах, які курсують у Луцьку, планують розглядати на черговому засіданні міськвиконкому. На скільки точно подорожчає проїзд буде вирішено після обговорення.

Як повідомив у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини директор департаменту економічної політики Луцької міськради Борис Смаль, вартість проїзду точно подорожчає через зростання вартості складових тарифу: пального, запчастин, розміру мінімальної заробітної плати. З його слів, перевізники наполягають на тарифі 16 гривень за проїзд, однак у міській раді прогнозують дещо меншу ціну. Остаточне рішення будуть ухвалювати члени міськвиконкому.

«У діючому тарифі пальне закладене з розрахунку 26 гривень за літр. Реально ж зараз воно коштує 58-59 гривень, а там де немає черг, то і 62-63 гривні. Це основний фактор, який призводить до необхідності підвищення ціни проїзду. Також подорожчали запчастини: шини, акумуляторні батареї, мастило. Ріст подекуди сягає 45%. Зросла мінімальна заробітна плата. Всі перевізники уже подали свої розрахунки. Вони наполягають на ціні 16 гривень. Я думаю, що буде менше: в межах 12-15 гривень, напевне 14. Не можу спрогнозувати точної цифри, бо передбачаю, що на виконкомі будуть суперечки. За що саме проголосують – поки сказати складно», – пояснив Борис Смаль.

Засідання виконкому, на якому розглядатимуть це питання, заплановане на 15 червня. Зі слів посадовця, нині законодавство дозволяє ухвалювати такі рішення без регуляторної процедури на період дії воєнного стану.

«Зрозуміло, якщо раптом ціна пального зменшиться в 2,5 раза, то ми повернемось до минулого тарифу. Сьогодні причиною такого росту ціни є не лише війна. Порушилась логістика поставок пального, наші трейдери не укладали договори з закордонними постачальниками і переважно купують його не на договірній основі, а купують пальне, яке є у вільному продажу. Так само зросла вартість доставки. Якщо на наступний рік, наприклад, будуть встановлені нижчі ціни на великі об’єми, то такий сценарій [зниження ціни на пальне] можливий», – резюмує посадовець.

Мар’яна ТАРАСЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
громадянин України Показати IP 9 Червня 2022 13:04
В Івано-Франківську було 7 чи 8 грн. Зараз зроблять 10 грн. І ніхто не плаче... і не пропонує 16 грн... Місто приблизно як Луцьк.
Анонім до громадянин України Показати IP 9 Червня 2022 16:36
Ні, не як Луцьк. Там помітно менше людей.
Waldo до громадянин України Показати IP 9 Червня 2022 22:57
У Франику транспорт комунальний. А в нас Луцьк без моршрудок. І тролів((
Перевізник І Ф Показати IP 9 Червня 2022 13:56
Якщо зроблять 10 то нехай возять вас тачками!
Правда Показати IP 9 Червня 2022 14:05
Бідні будуть більше ходити пішки,а багатим і студентам (яких утримують батьки)всерівно!
Коментатор до Правда Показати IP 9 Червня 2022 18:49
Ти помиляєшся щодо студентів. Ми на велосипеди пересядемо і все.
Правда до Коментатор Показати IP 10 Червня 2022 07:41
Я бачу,що студенти користуються таксі,а не велосипедами
Микола Показати IP 9 Червня 2022 14:06
Як тут не заплакати, з високих прибутків рентного бізнесу треба переходити в режим економії, ще й обороти бізнесу приземлило помітне безробіття. Менший пасажиропотік - менше автобусів, менше автобусів - менший пасажиропотік. Колись вони заправлялись на т.зв. наливайках за максимально пільговою неоподаткованою ціною, скоріш за все пальне було навіть не Кременчуцьке чи Мозирське євро5, як до широкомасштабної війни, а, наприклад, дешеве "тракторне" чи неекологічне євро4. Зараз вони стоять в черзі як і всі, невидима рука ринку =)
Ізя Показати IP 9 Червня 2022 14:10
А коли підвищите пенсії, тому що всім щось підвищують, а пенсіонери нікому не потрібні. Не забувайте про те ,що вічно молодими весь час не будете.
V Показати IP 9 Червня 2022 14:16
У Луцьку, де зарплати одні з найнижчих в Україні, ціни на багато що,врівень з Київськими, а то й випереджають.
Лучанин Показати IP 9 Червня 2022 14:26
Випустіть всі тролейбуси, які є в депо на маршрути, розробіть їх графік(так щоб він був адекватний, а не так, щоб допомогти власникам маршруток наповнити кишені) і тоді можете робити і по 16 грн. Люди перейдуть на тролейбуси і тоді власники маршруток самі спустять ціну до 10 грн. Проблемно буде тільки там де не їздить тролейбус та це буде не надовго. Але і це міська рада може вирішити, запустивши власні автобуси або взяти в оренду. Бюджет нашого міста це може дозволити. І після цього тролейбусний квиток в 6 грн стане прибутковим для ДЕПО, а значить і для міста. Якщо міська рада почне приймати правильні й адекватні рішення, Лучани проблем з пасажирськими перевезеннями мати не будуть.
Наталія Показати IP 9 Червня 2022 14:36
Мені бракує слів щоб описати своє обурення, занадто високі ціни на проїзд для такого маленького міста. Мало того що скоротилась кількість самих маршуток, взяти наприклад 2, де було раніше 8 автобусів, тепер всього лише 3 на все місто, то і ціни захмарні хочуть. Я розумію, все дорожчає, але і пасажиропотік не зменшився. Я живу в Підгайцях, працюю в частині міста де не їздить 251. Мені щоб добратись до села треба їхати в центр і там вже пересідати на маршутку. Скільки це буде коштувати? Боюся уявити яку цифру поставить перевізник з Підгаєць, якщо місто одобрить ціну у 16 гривень!
Свідомий до Наталія Показати IP 9 Червня 2022 17:03
А нічого, що дизель та газ виросли в х2??? Ціна на проїзд повина бути відповідною до цін на паливо.
Бачили очі, шо купув Показати IP 9 Червня 2022 16:12
Читайте передвиборчу програму властьімущих - і робіть висновки !
Вишків Показати IP 9 Червня 2022 16:33
Два кілометри з Вишкова до Променя і маємо платити 16 грн? Молодь може пройтися, а що робити старшим людям? Чому не пустити електромобіль/тролейбус до Вишкова і наприклад 26-а продовжити на Ковельську через ЛПЗ до Вишкова? Багато людей працює в тих районах, а добиратися до центру і далі треба з пересадками . Де ж тих грошей набратися?
Анонім Показати IP 9 Червня 2022 17:38
Ви що подуріли?!Де людям гроші брати?????
Анонім Показати IP 9 Червня 2022 17:39
Згідна платити 16грн. за проїзд але є одне але... Тільки тоді коли маршрутки будуть в належному стані чисті, не гнилі що їдеш і деталі відпадають (а зараз про які 16 грн мова йде? 10 я думаю що цілком норм для Луцька, адже зарплати і пенсії підвищувати не поспішають.
Правда до Анонім Показати IP 10 Червня 2022 07:44
От через таких,які згідні,ми й страждаємо.Мабуть не з зарплати ти живеш!
ВОВК Показати IP 9 Червня 2022 17:59
"..... якщо раптом ціна пального зменшиться в 2,5 раза, то ми повернемось до минулого тарифу" якщо так станеться я з'їм свою шапку!
Анонім Показати IP 9 Червня 2022 20:26
Зробіть 20 тролейбус 5 і побачим чи вони відібьють соляру