USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Різдво в Україні пропонують святкувати двічі

26 Грудня 2015 09:37
Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем. Секретар Ради Національно безпеки і оборони Олександр Турчинов пропонує перенести святкування Різдва в Україні з 7 січня на 25 грудня.Про це Олександр Турчинов написав у своєму блозі, - інформує ТСН.

На думку секретаря РНБО, Григоріанським календарем користується практично весь сучасний світ і жодна країна не живе за Юліанським календарем.

"Юліанський календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки в деяких православних Церков, зокрема, в Росії, Україні та Білорусі. Хоча самі Церкви в звичайному житті також користуються Григоріанським календарем", - пише він у блозі.

Секретар РНБО наголосив, що в Європі переважна більшість святкує Різдво 25 грудня за Григоріанським календарем, а не за Юліанським, в якому 25 грудня припадає на 7 січня. Також він запропонував в перехідний період відзначати Різдво 25 грудня і 7 січня.

Остаточне рішення, на думку Турчинова, за Радою християнських Церков України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Вовка Показати IP 26 Грудня 2015 10:09
Спершу досягніть спокійного та нормального життя в Україні. Бо єдина розрада в людей залишилась, це кількість свят. Дорослі - хай, а навіщо в дітей забирати казку?
Назар до Вовка Показати IP 25 Січня 2017 23:14
Ніхто в нікого нічого не забирає!) Ніяку казку в дітей ніхто не забере, просто переставиться на іншу дату, а точніше на два тижні назад - на 25 грудня!)
Анонім Показати IP 26 Грудня 2015 10:14
який перехідний період !!!!!!!!! свята будуть починатись 24 грудня і закінчуватись 20 січня. а еуропа нехай працює і дає кредитів побільше. потім самі приїдуть їх відробляти
Назар до Анонім Показати IP 25 Листопада 2016 21:19
Ні, якщо в Україні відбудеться той довгоочікуваний перехід на Григоріанський календар, то свята будуть починатись 24 грудня і закінчуватись 7 січня! Правда, тоді на 7 січня випадатиме вже зовсім інше свято! Бо якщо в Україні відбудеться перехід на Григоріанський календар, то Різдво Христове буде 25 грудня, а 6 січня буде - Водохреща Господнє, а 7 січня - Собор святого Предтечі Івана Хрестителя!
Назар до Анонім Показати IP 25 Січня 2017 23:16
Свята будуть починатись 24 грудня, але закінчуватись не 20 січня, а буде 25 грудня - Різдво Христове, 1 січня - Новий Рік, 6 січня - Богоявлення Господнє, 7 січня - Собор св.Івана Хрестителя, а далі вже з 8 січня підуть - звичані будні дні!)
ГАНЬБА вор.владі!!! Показати IP 26 Грудня 2015 10:20
обворувуючий пенсіонерів з парашенківсько-яйценючою бандою жидяра сектант Дурчин з копитами возомнив себе пупом всесвіту !!! Дурило неграмотне пхає рило до святого і навчатиме за духовних священників як і коли кому святкувати а кому ні ? з копитами рогами хвостате лізе до святого?
нема слів до ГАНЬБА вор.владі!!! Показати IP 26 Грудня 2015 10:56
Що правда то правда! Як вже вони набридли ті дурчини, яйценюхи... Лишилося тільки сюди ще влізти і все - єуроопа! ой...
Анонім до нема слів Показати IP 29 Грудня 2015 22:53
Це треба Україну було втопити в крові щоб їх до влади привести, а тепер знов не такі. Та коли ж ви вже заспокоїтесь.
Лучанка Показати IP 26 Грудня 2015 11:00
Кожен в праві сам визначати для себе, що і коли коли буде святкувати його родина, у тому числі Різдво. Це по-перше. По друге: це релігійше свято і Держава, яка не дбає за свій народ не вправі керувати церкві, коли, як і де молитися, хреститися і святкувати. Ми набралися кредитів у Європи, теперешні лідери, ясна річ, їх віддавати не будуть, а віддаватимуть ще й наші правнуки, напевно. То що ж получається, ми й нашу віру маємо продати за їхні кредити?
Анонім до Лучанка Показати IP 26 Грудня 2015 13:42
Ну да, як це по Божому Навалитися олів"є на Новий Рік, натанцюватися на корпоративі і вважати,що тримаєш піст до Святвечора.
Пропоную Показати IP 26 Грудня 2015 12:08
Дурчину перенести святкування свого дня народження на 29 лютого
Анонім до Пропоную Показати IP 26 Грудня 2015 16:50
і то коли місяць буде у повні в цей день. разом з братами-вовкулаками повиє
ЯКИМ Показати IP 26 Грудня 2015 12:31
Це вирішувати самим віруючим.ХОЧ ради справедливості ХРИСТОС двічі не міг народжуватися--25 грудня і 7 січня.ВІН ЛИШЕ ВОСКРЕС .Того і маємо ПАСХУ.І ЩЕ--той хто здав КРИМ краще хай мовчить про СВЯТЕ для людей.
так Показати IP 26 Грудня 2015 12:43
підтримую! так і має бути! 1 - святкувати зі всі світом, 2 - робити наперекір рашці, 3 - ялинка в хаті буде стояти ще раніше, а це радує))
Кот Показати IP 26 Грудня 2015 13:36
Що ви тут істеріку розвели так немов в вас свято забрати хочуть ? Хочуть зробити два святкування одне як і всьому цивілізованому світі 25грудня по календарю по якому ми живем і друге 7 січня по календарю по якому сотні років вже ніхто не живе ,окрім пост совковскіх країн ,і то не всіх.
Анонім до Кот Показати IP 26 Грудня 2015 13:43
Да, так як старий Новий Рік
Patrik Показати IP 26 Грудня 2015 15:08
Хіба в нас хтось може забрати наші свята або у наших дітей казку? Святкуйте шановні, коли є бажання і можливість, був би достаток та мир в нашій краіні... В цій статті йдеться про необхідність впровадження Украіною Григорінського календаря в повному обсязі, у тому числі в частині визначення свят... Адже Новий рік 1 січня всі святкуємо за Григоріанським календарем і ніхто, до речі, не заперечує, що потрібно святкувати 14 січня, тобто за Юліанським календарем.
Анонім до Patrik Показати IP 26 Грудня 2015 16:54
патвік !!!!!!! мова йде про державне свято, якщо ти ще не в'їхав в тему. просто пастор Шлак вирішив позачергово прогнутись перед еуропою. дивись, посаду якусь кинуть
Patrik до Анонім Показати IP 26 Грудня 2015 18:57
Пастор мені по барабану, як і те, перед ким він прогинається, але ти особисто, сам того не розуміючи, показав перед ким прогинаєшся ти сам.
Анонім до Patrik Показати IP 27 Грудня 2015 17:47
вумний аж страшно !!!!!! ти хоч сам зрозумів, що зригнув ?
Patrik до Анонім Показати IP 28 Грудня 2015 09:13
Нарешті ананім, "ратующий за християнські традиції", показав своє хамське, а скоріше пропутінське, совдепівське нутро...
Пропозиція Показати IP 26 Грудня 2015 15:20
А давайте вже, як пішла така хвиля, Independence Day of the Ukraine праздновать 4 июля!
Анонім до Пропозиція Показати IP 26 Грудня 2015 16:55
коментар було видалено
Віктор Федорович Показати IP 27 Грудня 2015 02:00
Турчинова не слід слухати, бо він штунда і придурок який помагав успішно злити Крим кацапам.
Ірина Показати IP 28 Грудня 2015 12:20
при чому тут Крим, кредити,... Річ про перенесення свята, Ось і все. Питання не в підлаштуванні до Європи,а дійсно вигідно його перенести. Як можна святкувати новий рік в піст???? А так після Різдва посту не буде, то можна й новий рік відсвяткувати. А то в новорічну ніч напитися, наїстися всього, танці-пляски, а на свят вечір та Різдво всі вмить правильні стають, до Церкви йдуть....
Назар до Ірина Показати IP 27 Січня 2017 23:00
Турчинов все правильно робить, що хоче перевести Україну повністю на новий міжнародний календар і закликає всіх святкувати Різдво 25 грудня!) Повністю його підтримую!) Та й взагалі Новий Рік не може бути перед Різдвом!) Бо точно відомо із історії, що були роки до нашої ери, потім коли народився Христос, відтоді вже почалась нова схема літочислення, тобто нова наша ера в якій ми всі живемо і Новий 1 рік нашої ери і т.д.!)