USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Щоб запобігти СЗЧ: у Міноборони впроваджують нову систему стеження за військовими

29 Грудня 2025 22:29
У Міністерстві оборони вводять систему «Чекін мобілізованого» та трекінг шляху військовозобов’язаного на кожному кроці. Це дозволить фіксувати аномалії із самовільним залишенням частини.

Про це пише 24 Канал із посиланням на заяву керівника Головного управління інформаційних технологій Міноборони Олега Берестового на Digital Defence Forum у Києві.

За словами Олега Берестового, першим етапом програми стане електронний військово-обліковий документ у системі Резерв+. За його словами, реєстр «Оберіг» відображатиме, хто і коли сканував QR-код документа та які дії виконувалися із військовозобов’язаним, що дозволить захистити права сторін.

«Наступний крок – це нова ініціатива разом з департаментом мобілізації про «Чекін мобілізованого» і трекінг шляху військовозобов’язаного на кожному кроці», – каже очільник Головного управління інформаційних технологій Міноборони.

Ініціатива включатиме електронні направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК), електронний висновок ВЛК, формування поіменного списку мобілізованих для відправки до навчального центру, передачу даних із «Оберегу» до системи «Імпульс» під час прибуття до центру та фіксацію прибуття до військової частини з трекінгом усіх дій із військовослужбовцем.

Берестовий наголосив, що це дозволить фіксувати аномалії із самовільним залишенням частини, щоб мати інструменти і підхід, заснований на даних, для попередження або унеможливлення таких випадків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 28
(не) раб Показати IP 29 Грудня 2025 23:34
отакої)
Патрiот Показати IP 30 Грудня 2025 00:02
Ми не Раби,ми худоба.
Просто Показати IP 30 Грудня 2025 00:13
А закон про демобілізацію, слабо?
Віктор Показати IP 30 Грудня 2025 00:42
Та будуть всеодно втікати. Якщо ловлять як собак, то тікати будуть більше, ще й своїх гасити.
Василь Показати IP 30 Грудня 2025 06:09
Концтабір у всіх проявах. Подякуємо за це все 73% наших співвітчизників.
Ден до Василь Показати IP 31 Грудня 2025 18:11
Не скули #лядіна
Ігор Показати IP 30 Грудня 2025 07:26
Причина проста, наша влада зробила все для того щоб мобілізований йшов в СЗЧ. А військовослужбовців зробила рабів!
Марк Показати IP 30 Грудня 2025 07:43
Міноборони, проведіть краще самостійно атестацію колишніх офіцерів в рамках статті 26² Дисциплінарного статуту ЗСУ. Так як командири частин бояться це робити, шукають приводи цього не робити. В ЗСУ явно не вистачає досвідчених офіцерів. Ситуація підтверджена здачею КСП Батальйону ТРО, це свідчить про непрофесійні дії офіцерів батальйону. Якби там були фахові офіцери а не "піджаки" то все було б по іншому. Я Чому принижуєте честь і гідність колишніх офіцерів, скільки ще треба служити щоб зняти стягнення і поновили в званні?
Серж Показати IP 30 Грудня 2025 09:06
Як худобі чіпірують. А сміялися з кацапів.
Раїса Показати IP 30 Грудня 2025 10:21
Ідіоти совдепівські. Замість стимулювати військових платнею гроші віддали зеленим дармоїдам а військових як худобу чіпуватимуть. Тоді, виродки, чекайте що бумеранг ваші зелені макітри розтовче нещадео.
Андрій до Раїса Показати IP 31 Грудня 2025 09:59
Гроші потрібні живим.З цієї війни мало хто зможе повернутися.
Миайло Показати IP 30 Грудня 2025 12:00
З народу України роблять рабів.
Володимир. Показати IP 30 Грудня 2025 13:17
Під ногами ухилянтів із дизертирами має земля горіти.Таких потрібно саджати на довічне а не гладити по голівці.
Анонім до Володимир. Показати IP 31 Грудня 2025 04:46
Сказав штабний щур або нещасний емігрант
Андрій до Володимир. Показати IP 31 Грудня 2025 10:00
Вже в окопі, вояка?
Ігор Показати IP 30 Грудня 2025 13:37
Всі в підрозділі знали, що крім того, що не п'ю, не курю, так ще й відмовився бути офіцером в зсу. Незважаючи, що я колишній підполковник МВД, я не можу здолати таку купу брехні. Офіцери, перестаньте брехати - від ТЦК до нуля, та почніть поважати людей. Алкашня може не пити і красиво працювати, але з ними щоденно треба розмовляти і захищати від старших погононосіїв... Дякую всім своїм, з ким разом пройшли позицію Вікторія під Горлівкою - працювали гарно і вижили ... Хто в СЗЧ - осуду не маю, сам перевівся від Серожи з Коростишева...
Мажор Показати IP 30 Грудня 2025 15:22
Зараз боти намінусують
Чегеваро Показати IP 30 Грудня 2025 15:41
Кожному дИпутати по камері на лАбешнік щоб бачити кому робить м...ет та скільки йоМУ в рученьки сунуть.
Володимир. Показати IP 30 Грудня 2025 17:46
Хай земля розверзнеться під тобою і поглине тебе навіки, покидьку!
Олена Показати IP 30 Грудня 2025 20:41
А ви тільки на простих смертних будете чіпляти ярмо,чи може і до " еліти" заглянете.? Чи у вас тільки простий люд в пріоритеті?!.Якось не по людські поступаєте з тими хто повинен вас та ваші статки захищати!!! А ви приклад покажіть на наших славнозвісних " захисників" народу- начепіть на них,а ми вам аплодувати будемо! Кишка тонка,правда ,херої"!Скільки мільйонів на цю " услугу" спишете.?!!!
Energhost Показати IP 31 Грудня 2025 02:19
Ще на яйце маячок повісте долбойоби
Дмитро Показати IP 31 Грудня 2025 12:40
Тих хто нехоче воювати нічого не зупинить,й при найменшій можливості вони втечуть...
Ольга Показати IP 31 Грудня 2025 17:11
Мовчимо далі раби
Ден до Ольга Показати IP 31 Грудня 2025 18:12
Так тебе ніхто не питає. Худоба
Олександ Показати IP 31 Грудня 2025 17:41
Бажаю здоров'я! Вже служу майже 2 роки. Пішов добровільно. Піхота. Командир взводу. Були на сході.... втрати були. Постійно на першій лінії. Два поранення, УБД, нагорода від бригади. Дійсно виснажує. Найбільше підрозділ втрачає по кількості особового складу по причині СЗЧ. Більше третини. Чому? Тому, що шляхів повернення додому тільки три: 1 Героєм, але в труні. І то не факт, що привезуть тіло. Багато військовослужбовців так і залишається на полі бою! 2 Нікому не потрібним калікою. Списують лише по непридатності - втрата кінцівок, тяжке поранення. Ну і 3 варіант - СЗЧ. Ти повертаєшся відносно цілим, але .... тут ти перетворюєшся на ізноя суспільства, встановленого владою! Яку ти захищав! Така собі органічна істота без прав в цій державі! По суті ніхто! Хлопці йшли захищати свої сім'ї, жертвуючи собою! А в результаті в виграші влада, яка заробляє гроші на крові і тилові генії, які вигадують дані закони!!! Більше ненависті зараз саме до останніх, а не до ворога! Якби, хоч один відчув, наголошую ВІДЧУВ, як це бути тут під обстрілами - думав би по іншому!!!
Тетяна Показати IP 31 Грудня 2025 17:51
Це капец.То є повне рабство.
Дніпрянин Показати IP 31 Грудня 2025 21:15
Як це допоможе з тим, що коли тебе доставляють до тцк, всі доки "тобою" вже підписані і по "влк" (яке ти не проходив) ти супер космонавт штурмовик (незалежно від реальності)? В Дніпрі таке практикують, як і вихід з тцк за 10к баксів. Це ж супер "мотивує" всіх йти у військо, коли тебе розприділяють не по здоров'ю і здібностям, а по "потребам" і кого зловили