USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Скільки заробляють вчителі в Україні та інших країнах. Інфографіка

12 Вересня 2021 08:27
Українські вчителі чекають обіцяної владою зарплати в 4 тисячі доларів. Тим часом в деяких країнах Європи цю позначку вже перетнули.

Дані про зарплати вчителів опублікувало видання «Слово і Діло».

Середня місячна зарплата українського вчителя 1-ї категорії становить 210 євро. У Польщі середня зарплата вчителя – 1 210 євро, в Латвії – 1 273 євро, в Румунії – 979 євро. Найбільші зарплати в Данії (6 207 євро), Ісландії (5 935 євро) і Німеччині (5 788 євро).
Зарплата українського вчителя складається з окладу, надбавок і доплат, які залежать від стажу. При стажі більш як 3 роки надбавка становить 10%, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30%.

Зараз учитель першої категорії отримує 6 061 грн, а з грудня зарплата виросте до 6 567 грн. Учитель вищої категорії отримує 6 461 грн, а з грудня зарплата буде 7 001 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Аліна Показати IP 12 Вересня 2021 09:47
Дивуюся з журналістів. Ніколи Зеленський не обіцяв зарплати вчителям 4000 доларів. Таких диваків треба погоною мітлою гнати з роботи. Подивились фільм ,, Слуга народу,, і сприйняли його як передвиборні передвиборні обіцянки. Журналісти ляпають аби що-небуть ляпати. Зразу видно , що диплом куплений. Навіть своє прізвище не друкують.
ботоксШМЯК до Аліна Показати IP 12 Вересня 2021 15:55
Агітація проводилась дуже хитро, в тому числі й через трансляцію цих дешево-похабних фільмів 95 кварталу. І таки обіцяв, і зарплату в 4 тис., і низькі тарифи, і боротьбу з корупцією, і кінець епохи бідності
123 Показати IP 12 Вересня 2021 10:22
Атестацію спочатку зробити їм. Бо більшість тупі як пробки. Позакінчували заочно школу глухонімих і рахують педадогами себе великими. Рівень їх нижче плінтуса. За особисті досягнення треба призначати надбавки до основної зарплати, а не всім поголовно. Пора закінчувати цей стадний совковий метод нарахувань. P.S. Вчитель Данії і вчитель України?!
5 до 123 Показати IP 12 Вересня 2021 11:19
Погоджуюся із вами повністю. У якій країні Європи можна із середнім балом атестату 5 при 12-бальній системі відучитися у коледжі (це реальна ситуація) і піти працювати у школу? А частенько навчання ще й умовне - заочно приїхати кілька разів на сесію. Половина моїх знайомих-філологів,які мають десятирічний стаж роботи у школі,у соцмережах пишуть із страшенними помилками. На 1 вересня одна написала речення з 3 помилками, а дві інші - із двома. В одному реченні!!! І ці люди уже десять років готують працюють у школі! Скільки б часу такі педагоги пропрацювали у Європі?
Олександр Zoo Показати IP 12 Вересня 2021 10:41
Моя вчителька математики ,,золота людина,, бомжує ... Зробіть краще пенсію 210$ ... Поважайте предків...
Зоофіл Дабілов Показати IP 12 Вересня 2021 11:52
Підвищення чекає тільки на тих, хто на латиницю перейде.
Анонім Показати IP 12 Вересня 2021 15:56
Розвели наш народець, наш "мудрий нарід", розвели ...