USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Справа «Роттердам+»: нова експертиза підтвердила майже 40 млрд збитків

2 Жовтня 2020 17:23
У справі про штучне завищення ціни на вугілля і електроенергію за формулою «Роттердам+» з’явилися результати нової експертизи, яка встановила наявність збитків від формули у розмірі 40 млрд грн.

Про це стало відомо під час розгляду в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду скарги на закриття прокурором САП Віталієм Пономаренком справи «Роттердам+», повідомляє «Центр протидії корупції».

«Експертиза, проведена незалежним експертом за ініціативи органу досудового розслідування, підтвердила документально та розрахунково завищення фактичної вартості електроенергії протягом травня 2016 року-червня 2019 року у розмірі 39,9 мільярдів гривень», – заявив адвокат колишнього військового прокурора України Віктора Чумака Олексій Бойко.

Зазначається, що експертизу призначили у НАБУ незадовго до закриття справи.

Читати ще: Схема Роттердам+: як українці переплатили Ахметову понад 25 мільярдів

«Прокурор Пономаренко, попри це, закрив справу, навіть не чекаючи результатів. Більше того, прокурор в суді заперечував проти долучення експертизи до розгляду апеляційної скарги.

Самі ж результати нової експертизи з’явилися фактично в той день, коли суддя ВАКС Катерина Широка відмовилася відновлювати справу «Роттердам+» за скаргою ексдепутата Віктора Чумака. Саму експертизу просять долучити до матеріалів судової справи адвокати Віктора Чумака», – йдеться у повідомленні.

«Це означає, що збитки у справі таки підтверджені. Їх нібито відсутність була єдиним аргументом для закриття справи прокурором та стала аргументом для відмови у поновленні справи. Тепер, якщо справу поновлять, є усі підстави скеровувати її до суду. Експертиза цілком законна, адже призначена ще до закриття справи», – зазначив голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

«Прокурор САП Віталій Пономаренко і суддя Антикорупційного суду Катерина Широка взагалі проігнорували інші докази у справі. Водночас, серед таких доказів є і численні фінансові документи, і вилучена переписка між фігурантами, що свідчить про вплив на посадовці НКРЕКП.

Читати ще: Навіщо Ахметов і Порошенко придумали «Роттердам+». Розслідування

До речі, один із головних фігурантів справи, екскерівник НКРЕКП Дмитро Вовк, ще до затвердження формули пояснював журналістам «Схем» її абсурдність, вказуючи на те, що це банально погашення звичайними людьми кредиту олігарху. «Усі повинні розуміти, що в такому випадку ми фінансуємо ДТЕК і покриваємо для пана Ахметова його кредитний портфель», – заявляв Вовк.

Раніше прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який керує справою з боку САП, вніс постанову про закриття справи «Роттердам+».

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовила екснардепу Чумаку у задоволенні скарги на постанову прокурора САП Пономаренка про закриття провадження щодо «Роттердам +».

У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв’язку з переходом України на новий ринок електроенергії.

8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі «Роттердам+» повідомили про підозру шістьом особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку. За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану «формулу Роттердам+». Цим документом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на Оптовий ринок електроенергії, чим завдали державі збитків на 18,9 мільярда гривень.

НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою «Роттердам+» потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
шАрій Показати IP 2 Жовтня 2020 17:59
Насипте їм солі на хвіст.
Народна прокуратура Показати IP 2 Жовтня 2020 23:41
Так а кому конкретно завдані збитки? Хто у провадженні потерпілий, Шабунін та інші піар-антикорупціонери можуть пояснити? Якщо кожному українцю, то потрібно конкретно визначити на яку саме суму і за який період, а також процесуально залучити кожного українця як потерпілого, винісши відповідну постанову та роз'яснивши права потерпілого. Інакше це, вибачте, звичайне пукання в калюжу! Як думаєте, це взагалі просто фізично реально зробити?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus