«Це свобода». Країни Балтії синхронізувалися з енергомережею ЄС замість російської
Естонія, Латвія і Литва повністю синхронізувалися з європейською енергомережею, відʼєднавшись від енергетичної системи Росії та Білорусі.
Про це повідомила Європейська комісія, передає Бабель.
Країни Балтії інтегрувалися у внутрішній енергетичний ринок ЄС завдяки приєднанню до європейської континентальної мережі через Польщу.
Синхронізація країн Балтії з електромережею ЄС – це проєкт, який підтримувала Єврокомісія впродовж останніх 15 років і надала на це €1,23 мільярда грантів від Connecting Europe Facility. Це покрило більшість інвестиційних витрат. Проєкт реалізували на 10 місяців раніше, ніж було заплановано.
«Останні лінії електропередачі з Росією та Білоруссю тепер буде демонтовано. Ці ланцюги ліній електропередач, що з’єднують країни Балтії з ворожими сусідами, підуть у минуле. Це свобода. Свобода від погроз і шантажу», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Естонія, Латвія і Литва залишалися останніми державами-членами ЄС, чиї електромережі повністю працювали в системі Росії та Білорусі – у ній частоту електроенергії централізовано контролювала Москва, а це робило країни Балтії уразливими для російської енергетичної зброї. Тепер вони отримали повний контроль над власними електромережами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомила Європейська комісія, передає Бабель.
Країни Балтії інтегрувалися у внутрішній енергетичний ринок ЄС завдяки приєднанню до європейської континентальної мережі через Польщу.
Синхронізація країн Балтії з електромережею ЄС – це проєкт, який підтримувала Єврокомісія впродовж останніх 15 років і надала на це €1,23 мільярда грантів від Connecting Europe Facility. Це покрило більшість інвестиційних витрат. Проєкт реалізували на 10 місяців раніше, ніж було заплановано.
«Останні лінії електропередачі з Росією та Білоруссю тепер буде демонтовано. Ці ланцюги ліній електропередач, що з’єднують країни Балтії з ворожими сусідами, підуть у минуле. Це свобода. Свобода від погроз і шантажу», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Естонія, Латвія і Литва залишалися останніми державами-членами ЄС, чиї електромережі повністю працювали в системі Росії та Білорусі – у ній частоту електроенергії централізовано контролювала Москва, а це робило країни Балтії уразливими для російської енергетичної зброї. Тепер вони отримали повний контроль над власними електромережами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Пєрємога!
Показати IP
9 Лютого 2025 20:10
Тепер європейці ціни для балтійських левів!!
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
Сьогодні 21:51
Сьогодні 21:51
Підгайцівській громаді повернули земельну ділянку, за яку не платив недобросовісний орендар
Сьогодні 21:32
Сьогодні 21:32
У центральному парку Луцька відбувся День адаптивного спорту
Сьогодні 21:14
Сьогодні 21:14
У Росії помер один із найдавніших соратників Путіна
Сьогодні 20:55
Сьогодні 20:55
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 20:36
Сьогодні 20:36
У Луцькій художній школі вітали випускників
Сьогодні 20:17
Сьогодні 20:17
Пекло під землею: понад тиждень у Луцькому районі гасять масштабну пожежу на торфовищі
Сьогодні 19:41
Сьогодні 19:41
Підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка
Сьогодні 19:23
Сьогодні 19:23

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.