USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Ціни на ринках Луцька невпинно «лізуть» вгору

4 Грудня 2014 13:28
На ринку Луцька гречку по 18 гривень не надто розгрібають. Продавці й самі в шоці від ціни та всю вину скидають на постачальників. А до покупців жартують, мовляв, навіщо вам та гречка, беріть ячну чи пшеничну крупу, поки ті по п’ять гривень. Вартість цих круп дійсно ще тримається, а пшоно уже по 10 гривень, арнаутка — по дев’ять, горох — по вісім гривень за кілограм, - інформують «Відомості».

Проте ще у травні цього року сільськогосподарські підприємства області пропонували більше сіяти гречку, навіть просто на своїх полях, аби забезпечити краян власними крупами. Хоча, вочевидь, ці заклики аж ніяк не вплинули на реалії, що простежуються на ринках Луцька і не лише.

За кіло цукру нині просять 8,5 гривні, майже п’ять гривень тепер коштує борошно вищого ґатунку, а найдешевші вагові макарони вартують 7,5 гривні за кілограм, тоді як фасовані — близько десяти, а імпортні — понад двадцять.

Днями розпочався передріздвяний піст, традиційно в цей час українці більше налягають на рибку. Та цьогоріч, певно, доведеться перебиватися капустою з грибами, бо кілограм мороженого хека чи минтая уже коштує 40 гривень, оселедця — 31, скумбрії — 50. Більше сорока гривень за кілограм просять за солений оселедець, тож за одну рибину доведеться лишити в магазині майже двадцятку.

Тим, хто жити не може без м’яса, нині теж не солодко. Ще б пак, кілограм дієтичної телятини тепер вартує 100 гривень, яловичини — 75. Ще сяк-так тримається ціна на свинину: 55 гривень за грудинку, від 60 — за вирізку. За 45 гривень можна знайти хороший бочок, по 50 — реберця. Тим часом дивує ціна на сало: за кіло тонесенького, завтовшки з палець, просять аж 30 гривників, за трохи товстіше — 40, але є на базарі сальце й по 60 гривень! Зважаючи на це, не малою виявляється й вартість фаршу — 49–50 гривень за кіло.

Якщо раніше бідовий українець, який не мав грошей на свинину чи яловичину, задовольнявся курятиною, то нині й птиця не всім по кишені. Так, кілограм курячого філе коштує 50–55 гривень, а стегна, гомілки, крильця — 32–33. Курячі яйця теж не з дешевих — 14–16 гривень за десяток фабричних, а на домашні потрібно витратити майже 30.

З такими цінами тільки й лишається, що перейти на овочеву дієту, оскільки вартість складників так званого борщового набору поки лишається невисокою: картопля — 2,5 гривні, білокачанна капуста — 1,5 гривні, морква та буряк — 2,5 гривні. Щоправда, овочеву страву потрібно заправити хоч олією, а за літр рафінованої просять у середньому 17 гривень, тоді як неочищена коштує на гривню менше.

Зазвичай початок зими в багатьох асоціюється з ароматом мандаринів, але нині, подивившись на цінник, багато хто задумується, чи купувати цей фрукт, адже за кіло запашних цитрусових просять від 20 до 28 гривень. Не надто дешевші й апельсини — 20–26 гривень та лимони — 28 гривень.

Звично на зиму збільшується вартість й молокопродуктів. За літр домашнього молока просять вісім гривень, півлітрову баночку сметани оцінюють у 16, якщо сепараторна — 25, кілограм кисломолочного сиру — в 30 гривень. Натомість «заводське» молоко коштує по 9–10 гривень за літр, 400 грамів хорошої сметани — 12–13 гривень, вершкове масло — від 65, а кіло найдешевшого сиру «Голландський» обійдеться в 75 гривень.

От як тільки справитись із цими традиційними та раптовими змінами цін, невідомо. Адже пішла вгору і вартість промислових товарів, потрохи наганяють ціни за проїзд, не всі ще оговталися від нових тарифів на комунальні послуги та паливо. І лиш заробітна плата вперто стоїть на місці, а бідолашні українці не знають, що вигадати, аби закрити нею усі дірки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Коля Показати IP 4 Грудня 2014 13:36
били вікна адміністрацій і так далі -а зміни які ? стало -ще гірше!!!!!!!!все дорого що основне не можна купити не то ще свята святкувати
Анонім до Коля Показати IP 4 Грудня 2014 13:50
Коля, воюй з БАЗАРНИКАМИ і іншими ТОРГАШАМИ, які СВОГО не упустять. Найпідліші люди... - тільки наживаються на інших.
Вася до Анонім Показати IP 4 Грудня 2014 13:59
А базарникам за что детей кормить? Перемога, мать вашу!
Дожились до Вася Показати IP 4 Грудня 2014 16:04
Не нарікайте. Буде ще набагато гірше у Вас, хто зараз нарікає. Кінець 2014 року будете згадувати як часи розквіту. І на Майдані вже ніхто(євродрузі) нікого(український народ) не нагодує. А у тих хто мовчить, працює і керує все і так буде добре, як і було. Найбіль шкода Ваших дітей та людей похилого віку, які потерпають від Вашої ж безголовості і революцій. Нагадую: це Ви нещодавно кричали "Дайош рєволюцию". Тримайте.
калькулятор до Коля Показати IP 4 Грудня 2014 14:27
!!! Покращення по новому, тримай курс на 20 !
Анонім до калькулятор Показати IP 4 Грудня 2014 15:30
євро вже по 21
СССР до Коля Показати IP 5 Грудня 2014 09:47
Може вже хватить гратися ? В СССР такого небуло !
волонтер Показати IP 4 Грудня 2014 13:53
Нічого страшного! Ми українці! Слава Україні! Героям Слава!
Валік Показати IP 4 Грудня 2014 13:55
це україна тільки для тих хто тут як вареник в сметані а інші тут виживають! ганьба ганьба владі
Дожились до Валік Показати IP 4 Грудня 2014 16:08
Шановний Валентине, так це ж Ваша влада, яку Ви привели з революцією. Терпіть. Чи знову на майдан. Але там вже ніхто нікого (дивіться вище) не нагодує. Тепер час повертати борги. Сайт мінфіну: позичили 8 млр. дол. віддали вже 11 млрд дол. в 2014 році.
До Показати IP 4 Грудня 2014 14:26
Ціни піднялися, але окремі прошарки суспільства живуть нормально..черги в супермаркетах є, і великі досить, люди по пару пакетів виносять)) чи на свята чи про запас, чи просто акційні товари, не знаю, просто констатація факту..
ВОВК Показати IP 4 Грудня 2014 16:48
Я не розумію для чого ця стаття? Автор з таким цинізмом і завзятістю "смакує" страждання нещасного українського народу що гидко стає на душі! Та і коментарі не дуже радують. Та скільки можна на той майдан нарікати ви тупоголові раби. Тільки лодарі можуть нарікати на безгрошів'я і писати тут всяку дурню, все відвикнути не можуть що їм все принесуть на тарілочці. Повірте люди все буде добре!!!
Майдан до ВОВК Показати IP 4 Грудня 2014 17:32
Дякую за хоч один розумний коментар.
ЛЕВ до ВОВК Показати IP 4 Грудня 2014 17:36
ти шо з бодуна? коли все буде добре? через 100 років?
ВОВК до ЛЕВ Показати IP 4 Грудня 2014 21:15
А Ви що хочете все і зразу ? Добре сидіти за комп'ютером, попивати пивко, дивитись новини, нарікати на владу, писати дурні коментарі і чекати поки все наладиться !!!
ковель до ВОВК Показати IP 4 Грудня 2014 20:36
читаючи попередні коментарі почав більше розуміти історію україни
Дід Панас до ВОВК Показати IP 5 Грудня 2014 03:51
Ти з Олики пишеш? Бо щось мені здається щоп тебе годують безкоштовно і ти ріст цін на власній шкурі не відчуваєш.
аяяй Показати IP 4 Грудня 2014 18:44
Или терпеть или снова на революцию,кто хотел в Европу? Вперед снова на Майдан
Лучанка Показати IP 4 Грудня 2014 18:54
І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син і буде мати, І будуть люди на землі
Лучанка Показати IP 4 Грудня 2014 19:05
Чому на ринку завжди скільки він працює як тільки свята то починають піднімати ціни, і звертають все на долар, євро і так далі, чому в супермаркетах є акції і на цих акціях бачу велику кількість людей і людей похилого віку, правда пенсіонерів які проживають у місті, бо людей з сіл навчили, що великий магазин то все дорого, подивімось на Порт Сіті є пара магазинів по одягу і по взуті ціни ніколи базарникам і не снилось, не кажучи за інфраструктуру.
СПОЖИВАЧ Показати IP 4 Грудня 2014 19:18
В нормальних країнах є передсвяткові знижки, розпродажі... Товари, яким термін дії споживання закінчується також продається із знижкою...( в нас дату перебивають і т.д.). А в нас ріст цін передсвятковий.... Ми ж частина Африки чи АНТАРКТИДИ ? Один одного обманюємо! І ТІШИМОСЯ, ЯКІ МИ РОЗУМНІ !
Анонім Показати IP 4 Грудня 2014 22:44
коментар було видалено
Анонім до Анонім Показати IP 5 Грудня 2014 03:48
Автор статті недалекий якщо не міг зрозуміти що майдан принесе саме це. Неодноразово про це попереджали.
ринок Показати IP 5 Грудня 2014 07:05
Чому стало дорожче? Розясню: товари купляються на опті, реалізуються в роздріб. Піднялися оптові ціни - ось і все.
Джулія Показати IP 5 Грудня 2014 10:23
Моніторте акції в супермаркетах. Часи, коли на ринках все було дешевше, минули.
Бармалєй Показати IP 5 Грудня 2014 11:18
коментар було видалено
Бармалєй Показати IP 5 Грудня 2014 11:20
Завжди цікавило питання. Чому у Польщі, німеччині, Чехії перед святами розпродажа. Все дешевше і дешевше. А у нас перед Новим роком чи Різдвом не можутьскласти ціну?
СЕРГІЙ Показати IP 5 Грудня 2014 11:49
ВАРШАВСЬКИЙ РИНОК ПРОДУКТОВІ РЯДИ КОЛИ ЗБИРАЛИ КОШТИ НА ЄВРОМАЙДЛАН ТАМ ГОВОРИЛИ ВЕЛИКІ ПОДАТКИ ЛЮДИ НЕБЕРУТЬ 1 ЛЮДИНА ТІЛЬКИ КИНУЛА ГРИВЕНЬ А ОСТАЛЬНІ РЯДИ ПАВІЛЬЙОН КИДАЛИ 10 20 50 100 СТАРИЙ КИДАЛИ 10 20 50 100 ІНШІ БАЗАРИ ЛУЦЬКА 5 10 20 50 ПО ЛУЦЬКУ ПО БАРАХ КИДАЛИ І 100 ГРИВЕНЬ. А АВТОБАЗАР 1 2 10 І БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕДАВАЛИ КАЗАЛИ МАШИНИ НЕБЕРУТЬ ГРОШЕЙ НЕМАЄ. А ЯК ПРОДАЮТЬ ТО З ЛЮДЕЙ ДЕРУТЬ ОСТАННЮ ШКУРУ КАЖУТЬ ДОЛАР РОСТЕ.А ПЕНСІЇ ЗАРПЛАТИ НА МІСЦІ ТРЕБА ЩОБ ЦІНИ НА ВОЛИНІ КОНТРУЛЮВАЛА ОБЛАСНА І МІСЦЕВА ВЛАДА. ПОТРІБНІ ПЕРЕВИБОРИ І ДО ВЛАДИ НОВИХ ЛЮДЕЙ З ЄВРОМАЙДАНА АТО З ВИЩОЮ І ВІЙСЬКОВОЮ ОСВІТОЮ МОЛОДИХ.
2020 Показати IP 13 Квітня 2020 15:31
Дешеві ж ціни, ви чьо?