USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.86

У Чехії - вирішальний тур президентських виборів

26 Січня 2018 15:21
У другому турі президентських виборів у Чехії за симпатії виборців борються прихильний до Росії чинний глава держави Мілош Земан та проєвропейський науковець Їржі Драгош, інформує DW.

За даними соціологів, більші шанси на перемогу на виборах має Їржі Драгош.

Другий тур президентських виборів розпочався в п'ятницю, 26 січня, у Чехії. На посаду глави держави претендують чинний президент Мілош Земан та науковець Їржі Драгош. Голосування триватиме також у суботу, 27 вересня.

Нагадаємо, що в першому турі президентських виборів перемогу здобув Земан, якого підтримали 38,6 відсотка виборців. Драгош здобув голоси 26,6 відсотка громадян, які прийшли на виборчі дільниці. Останні дані соціологічних опитувань, однак, свідчать про перевагу Драгоша, якого в другому турі готові підтримати 47 відсотків виборців. Земану симпатизують 43 відсотки опитаних, ще 10 відсотків не визначилися, за кого голосувати, повідомляє агентство Reuters.

Чинний глава держави відомий своєю різкою критикою політики Європейського Союзу щодо біженців та квот на розподіл біженців, а також симпатіями до Росії. Він, зокрема, закликав до скасування санкцій, накладених Євросоюзом на РФ через анексію Криму. Колишній голова чеської академії наук Драгош також відкидає квоти на розподіл біженців у ЄС, проте в іншому висловлює проєвропейські погляди та закликає до глибшої євроінтеграції.

Президент Чехії призначає голову центрального банку та суддів, а також обирає політика, який формує уряд. Нагадаємо, що 17 січня подав у відставку уряд країни під керівництвом Андрея Бабіша, який не зміг отримати вотум довіри чеського парламенту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus