USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У Луцьку можуть перейменувати 81 вулицю

9 Серпня 2016 12:54
Резерв вулиць для перейменування у Луцьку знайшли, порахувавши вулиці, які мають російське походження.

Про це йшлося під час засідання комісії міської ради з впорядкування назв вулиць міста 9 серпня.

Як повідомив член комісії Петро Троневич, у рамках засідання робочої групи з перейменування вулиць та майданів Луцька, що була створена 21 квітня розпорядженням міського голови, проаналізували усі вулиці Луцька за назвами. Так, з 500 вулиць міста 255 або 51% мають іменне походження від імен та прізвищ різноманітних діячів. 183 вулиці, або 36% мають топонімічне походження, ще 4% - назви, утворені за назвами дерев, кущів – Тополева, Ясенова тощо. Окрім цього, у місті є 31 провулок, який має номерну назву – наприклад 1-8 Малоомелянівські провулки. Ще 15 вулиць, або 3%, мають назву історичного чи політичного змісту.

Щодо глибшого аналізу, зі слів Петра Троневича, потрібно рухатися у напрямку повернення до історичних назв і утворення топонімічних назв. Він наголосив, що потрібно позбутися такої значної кількості іменних назв вулиць. Резерв для перейменування знайшли, виявивши, що 106 назв вулиць мають російське походження. Наприклад, Баженов – російський письменник, Балакірєв – російський композитор, Верещагін – російський художник тощо. Водночас, Брюллов – російський художник, який викупив Шевченка з неволі, Ізмайлов – організатор антифашистського підпілля у Луцьку, Ландау – лауреат Нобелівської премії, Конякін – герой СРСР, похований на меморіалі. Таким чином відібрали 25 вулиць, отже назва 81 вулиці може бути замінена. Планують обговорювати пропозиції щодо кожної назви вулиці та провулку. На наступне засідання робочої групи винесуть 20 назв вулиць з вказаного переліку для обговорення і пропозицій назв для заміни. Для цього потрібно сформувати банк нових назв вулиць. Також висловлювали думку про особисту відповідальність за нову назву – в протоколі зазначатимуть, за чиєї ініціативи перейменовуватимуть ту чи іншу вулицю.

Комісія рекомендувала робочій групі до 9 вересня подати обґрунтовані пропозиції з перейменування і найменування назв вулиць і майданів міста.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
О! Показати IP 9 Серпня 2016 13:01
Шоб коміія даремно не терла штани і не тільки д**ою нехай ще й Луцьк перейменують- .таким чином вирішать буквально ВСІ ПРОБЛЕМИ??? більше проблем нема????
Анатоль_ Показати IP 9 Серпня 2016 13:10
Я в шоці! Іду пити заспокійливі краплі!
Юрист до Анатоль_ Показати IP 10 Серпня 2016 11:21
Піди випий слабітільне,менше сидітимеш біля компа!!!
127 Показати IP 9 Серпня 2016 13:15
Як кажуть наші недруги "Заставь дурака богу молиться, так он лоб разобьет".
лучанка до 127 Показати IP 9 Серпня 2016 18:56
Це про Бондарук і Вусенко.
А Показати IP 9 Серпня 2016 13:17
А що вони там таке круте курять, що заспокоїтись не можуть? І григоренко вже вженився, мав би заспокоїтись. Пропоную від Вишкова і до Львівської: 1 північна, 2 північна і т.д. І при любих "царях" буде прийнятно.
Всезнайко Показати IP 9 Серпня 2016 13:20
Де**ли, мля...
Радник Показати IP 9 Серпня 2016 13:41
Пропоную спочатку на цих вулицях зробити Європейське покриття і благоустрій , а після цього негайно перейменувати .!
А до Радник Показати IP 9 Серпня 2016 14:01
А в це покриття закатати тих "розумних рехформаторів". А ми ще з "проффесора" сміялись. Казали мама: не смійся з чужого горя. Досміялися, блін...
ніка Показати IP 9 Серпня 2016 14:23
що небудь .і навіщо!
Ху - Вам Показати IP 9 Серпня 2016 14:28
А ви, друзі, як не сідаєте, все ж до европейців не гадайте
Клерк-радник Показати IP 9 Серпня 2016 14:37
Якщо собаці не має що робити то він я.... лиже! А скільки коштів витратять слуги-бариги на цю непотрібну дурак ку затію! Д**ббббіли!!!!
Яйцов-немцов Показати IP 9 Серпня 2016 14:50
Це не рада Луцька,а стадо баранів з к*злами
Лучанка Показати IP 9 Серпня 2016 15:10
Згідна з А. Понумеруйте, розрахуйте, на 1, 2, 3, 4, 5.....125,...833! І всім буде добре. Не будемо знати а ні письменників, а ні митців, а ні тих хто за нас під час війни кров проливав, аби фашист тут своїми чоботями не тупав! Вже діти у школах вірші не вчать, не малюють, на калькуляторі усе рахують, будемо іти вперед, широким кроком до Європи. Їм якраз ніхто, крім де..лів-роботів не потрібно!!! люкс!
5 Показати IP 9 Серпня 2016 15:19
Ід*оти, потрібно було перейменовувати 25 років назад. коли переменували "Леніна " і т. п. А зараз тих радянських назв хіба 1-2 шт. лишились. Чим завинили художники, музиканти ? Більше зайнятись нема чим!? Де взяти кошти на таку "важливу справу".
Куй- вам Показати IP 9 Серпня 2016 15:23
пьяный проспится, а Д*РАК никогда!!!!
ВОВК Показати IP 9 Серпня 2016 19:07
У лисого дивакуватий погляд явно не от міра сєго. Обов*язково треба пр. Н.Савченко. площа Рошен вул. аферистки Тимашенкі. БУЛЬВАР яЙЦЕГОЛОВОГО.
Куй-вам Показати IP 9 Серпня 2016 19:53
для народа ничего не сделали эти жалкие людишки, они забыли что народ их выбирал, лучше эти пи----ры что либо сделали для Волынян!!!!!!!
Куй- вам Показати IP 9 Серпня 2016 19:57
на счет коммуналки - другие мэры отклонили поднятие тарифов, а наши пэры выселяют людей !!!
ЙОЛІ ПАЛІ Показати IP 9 Серпня 2016 20:02
перекрити постачання газу в Луцьк- він російський, вимкнути електропостачання- АЕС працюють на російському паливі, демонтувати памятникЛ Українці- вона з москалями зналася, Шевченка геть від універу- служив в царській армії....... до чого ви ще додумаєтесь горе слуги народні стидоття...
2²222 Показати IP 9 Серпня 2016 20:10
Комісія! Читайте інколи коментарі!!!
Куй- вам Показати IP 9 Серпня 2016 20:19
Гляньте на эти рожи они устали думать!!!! ГПУ не дает далее воровать!!! вот они и думу думают!!! Завтра им в двери постучат!!! Скорей бы !!! парни не знают откуду доить а срок идет пребывания!
Анонім Показати IP 10 Серпня 2016 19:07
правильно, оце держава,. В садочках і школах ремонти кожного року роблять, і за кошти батьків, і нічого шо тих грошей і так не хватає на прожиття, а тут вони вулиці перейменовувати зібрались. Позор
Iван Показати IP 20 Вересня 2016 15:17
За тем и стояв Майдан ))