USD 39.62 39.95
  • USD 39.62 39.95
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.75 9.94

У Луцьку прихожани УПЦ МП вийшли до ОДА з протестом. Оновлено

28 Лютого 2019 10:46
У Луцьку розпочалось загальнообласне молитовне стояння на захист прав віруючих Української Православної Церкви.

Так, захід розпочався сьогодні, 28 лютого, об 11 годині.

За станом на 10:30 біля Волинської ОДА на Київському майдані – велика кількість працівників поліції, Національна гвардія, автомобілі рятувальників та карета швидкої допомоги.

Самі ж учасники акції на контакт із пресою йдуть неохоче. Наразі їх близько сотні чоловік.
За станом на 10:44 один із нібито учасників акції намагався розвернути плакат, однак працівники поліції, розцінивши такі дії, як провокацію, не дозволили йому цього зробити. Чоловіка із плакатом поліцейські забрали і повели в невідомому напрямку.

За станом на 10:47 кількість учасників молитовного стояння значно збільшилась. Вони стоять в очікування однодумців.
За станом на 10:53 учасники акції розвернули плакати «З нами Бог!» і «Ми – УПЦ».
Як прокоментувала свій візит до Луцька прихожанка УПЦ МП із Торчина Олена, розкол серед релігійних громад, зокрема православних християн – явище тимчасове.

«У нас в Торчині є і київський патріархат, і московський, є ще п’ятидесятники тощо. Ніхто ні з ким не свариться, всі між собою спілкуються, все спокйно. Кожен ходить в свій молитовний будинок чи храм, і так повинно бути усюди. Я приїхала підтримати одновірців на території усієї Волині. Нехай усюди буде мир», – зазначила жінка.

«Вони думають, що не буде кари Господньої. Ще ніхто не оминув кари Божої, і ще не народився той, який Бога переміг би. І не народиться», - запевняє прихожанка УПЦ МП, лучанка Ніна.

За станом на 11:10 триває молитовна служба за участі багатьох священників. Зокрема присутні митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.
До слова, на акцію протесту прибув скандальний столичний телеканал «Інтер».

За станом на 11:10, з’явились і ті, хто не поділяє думки представників УПЦ МП. Так, декілька людей вийшли до стін ОДА із плакатами «Путін – патріарх РПЦ».
«На сьогоднішній день є гоніння канонічної УПЦ, і цьому треба покласти кінець. Давайте докладемо зусиль, щоб мир був духовним, а не політичним. Зверніть увагу на те беззаконня, що твориться на сьогодні. Бог вам в поміч!!! Будьте мудрими!» – заявив митрополит Ковельський та Володимир-Волинський Володимир.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 59
лучанин Показати IP 28 Лютого 2019 10:49
А батюшка з Жидичина прихопив з собою рушницю?
Тот до лучанин Показати IP 1 Березня 2019 16:14
Не батюшка а піп.
Житель Показати IP 28 Лютого 2019 10:56
На контакт не ідуть з прсою. Бо більшість там не знають чому там знаходяться.
3 до Житель Показати IP 28 Лютого 2019 12:13
Ти є прасою? Ти підходив до них? Спілкувався?
Житель до 3 Показати IP 28 Лютого 2019 16:06
Я не підходив не спілкувався бо я на роботі не маю часу. А чому ідуть на Київську площу і зв скільки розказували мої сусіди щей мене тягнули.
Житель2 до Житель Показати IP 28 Лютого 2019 17:34
Не правда. То напевно один з небагатьох мітингів без купюр. Там стоять мої батьки і їхні однодумці. І мають на це право
Лучанин до Житель Показати IP 1 Березня 2019 09:33
Не йдуть на контакт, бо в нас така преса, що все в обов"язковому порядку подадуть в негативному світлі. До речі, а що це за група підтримки Путіна, яка тримає "хоругви" з його іменами? Невже він їм такий дорогий, що в той час, коли інші моляться і тримають ікони, вони тримають плакати з прізвищем Путін?
майдан Показати IP 28 Лютого 2019 11:08
А де автозаки? в 2013-2014 кожен раз автозаки надсилали.
свідок до майдан Показати IP 28 Лютого 2019 11:28
Є автозаки, чесне слово.За ОДА стоять
3 до майдан Показати IP 28 Лютого 2019 12:15
Стоявши на своєму майдані, відстоюючи свою думку, тобі вважалось доцільним використання автозаків? Чим твій збір на майдані відрізняється від їхнього збору на майдані?
Ольга Показати IP 28 Лютого 2019 11:26
Яка ще церква таке зможе повторити? Безплатно...
4 до Ольга Показати IP 28 Лютого 2019 12:16
Ммм.... Будь яка?
ігор луцький до Ольга Показати IP 28 Лютого 2019 12:46
Якщо для української то в будь який день.московські обійду стороною.
Любі свині Показати IP 28 Лютого 2019 11:28
" Ми за православну церкву МП !!! " - гукнув статечний дядечко з великою бородою та в рясі. " Мееее, беееееее" - одноголосно відгукнулась масовка....
5 до Любі свині Показати IP 28 Лютого 2019 12:17
Вимкни телевізор і йди покорми корів і коз. З хліва так їсти просять, аж пряму трансляцію тобі перебивають слухати.
Ку-ку до 5 Показати IP 28 Лютого 2019 13:53
кіз
Просто Показати IP 28 Лютого 2019 11:57
Стил і позор людям, які там стоять. Цікаво чи хоч один із них були на похороні наших воїнів. Всіх би погрузила і на расєю, хай там моляться!!!!!
3 до Просто Показати IP 28 Лютого 2019 12:11
Це є звичайні люди які є прихильниками православної КАНОНІЧНОЇ визнаної церкви. Чому на твою думку всі хто належить по МП є таємними агентами прихильниками сепаратизму за якій гинули воїни? Це твої сусіди, продавці в магазині, водій маршрутки. 13 років з дня незалежності країни МП була церквою "нормальною", в якій навіть служив Порошенко носивши якусь церковну прибаюду(я хз як вона називається. фотки в інеті є) а зараз не нормальна?. Це було десь в 2010 році. ЧОМУ ти самостійно вирішив, що МП це зло? Тобі так по телевізору сказали? Почитай на досуге чим відрізняється МП від КП, як вони створювались(оообливо КП) і чому її не визнавали. Своїм коментарем ти розпалюєш ворожнечу. Моляться вони не "расеє", тому, кого вони вважають своїм творцем.
Просто до 3 Показати IP 28 Лютого 2019 13:22
Я з народження ходжу в Українську церкву КП, бо я є громадянином України. А російська має бути в росії. А Вам раджу добре почитати історію з часів Київської Русі.
999 до Просто Показати IP 28 Лютого 2019 13:57
Значить ти ще маленький, якщо відразу до КП прийшов. А батьки твої? Стид і позор їм? В тебе плоска думка: громадянин України = хожу в КП. Історія створення КП не така радужна як тобі здається) ЗИ: а хорватія має мати хорватську, росія - російстку, чешська має мати чешську, андорська має мати андорську, польська- польську, ізраїль - ізраїльську? так в твої голові проводяться паралелі куди ходити? в Єгипті 15 відсотків є християнами, вроді як навіть православними. Щось чув про чисто єгипетську православну церкву чи помісну чи якусь іншу? Віра не привязується до країни.
Просто до 999 Показати IP 28 Лютого 2019 14:50
Вік ніякої ролі не грає, грає правильне бачення світу, до чого Ваша відповідь не розумію. Дуже цікаво, тільки чому раніше забороняли, знищували церкву при радянському союзі, якщо вони «істина» церква??? Про яку незалежніст можна говорити, якщо люди навіть свого не хочуть!! Не розумію!!
999 до Просто Показати IP 28 Лютого 2019 15:33
Моя відповідь проста: Віра не прив'язується до країни. Не в кожній країні має бути обов'язково своя церква. В цивілізованих країнах не дроблять віру бо хочуть щось своє. На мою думку, ажіотаж проти церков це чисто політична гра, щоб ще більше настроїти людей проти росії. В світі десь 200 країн і всього на всього біля 10 основних вір(де православ'я це приблизно 3-4 відсотків в світі до речі) які в свою чергу поділяються на дрібніші через таких, які хочуть щось своє. Навіщо це? Радянська влада не рівна російській владі. Це був комунізм в якому не було місця для віри. Хоча про неї і не йшлося, але "істинність" церкви доводити не буду так як я атеїст. Я не топлю ні за КП, ні за МП, ні за інші церкви. Я топлю за те, щоб люди включали мозок і читали історію і формували свою думку, а не сліпо слідувати тому, що кажуть по телевізорі, чи бабки біля магазину, чи так як в родині прийнято. Я цікавився релігією, багато читав як проукр версії релігії, так і пророс версії, і особисто для себе, якби був віруючим, обрав би МП, так як історія створення КП, мене зовсім не радує. На жаль, багато моїх знайомих ходить до церков по принципам: вона ближче, яка різниця куда гроші заносити, як українець і піду в КП бо то ж київський. При цьому люди навіть не задумуються куди і за чим ходять. Читай свою історію. Якщо хочеш свого, відкрий свою церкву. Натягни дуршлаг на голову, повір у макаронного монстра, чи поклоняйся равликам бо узори прикольні малюють. Цікаво, представники інших релігій, також хочуть відокремлення і свою локальну, українську церкву?
Анонім до 999 Показати IP 28 Лютого 2019 19:55
"На мою думку, ажіотаж проти церков це чисто політична гра, щоб ще більше настроїти людей проти росії." - А може відокремитися від "русского мира", який хоче загарбати Україну і знищити українську церкву?
Олена до 3 Показати IP 28 Лютого 2019 14:32
Батюшки просто насправді не мають ні совісті,ні страху перед Господом.Нас вчили,що церква Філарета не визнана Вселенськім Патріархатом, тому неканонічна.Я була згідна.А тепер,коли все законно,все від Матері -церкви…чому не о’єднатися..і не було би в українській громаді ніякого розколу і протистояння.І всі би як один визнали швидко таку церкву..А відповідь проста-москва не хоче,москва не дозволяє.А ви ж хто тоді тут такі,що служите Москві,а не своєму народові і затуркуєти їм мізки,батюшки,от тим що прийшли?куди?для чого?…вже і так гріх,що пішли проти Вселеннського Патріархату..то ж про яку канонічність весь час розповідали?ГТо такий чудовий монах був в Храмі Всіх Святих Землі Волинської-Михаіл..потім служив на Афоні..тепер настоятель Андріївської церкви в Київі..то він вже поганий?так виходить?..то ж люди,включіть мізки…ви ж українці?чи хто?А тепер є законна Українська Правослвна Церква.А церква,в яку і я ходила увесь цей час разом з Кирилом припинила євхаристичне єднання із Вселенським Патріархатом,то тепер вже може вважатися неканонічною.Чи не можна крім того,що тупо слухати таких попів,ще й мізки самому включити?
3 до Олена Показати IP 28 Лютого 2019 15:51
Ти про "Томос"? З того, що я зрозумів про нього, твоя фраза "тепер,коли все законно" веселить, тому що: томос виданий Константинопольским патріархатом і при цьому не визнаний ні одним іншим патріархатом. Наскільки я памятаю, їх порядка 10 є. 1 з 10. Розумієш? В цьому я можу звичайно помилятись так як питання томаса мене не цікавить детально тому можливо фігню написав. Основний закон у тебе який, як віруючої? КАНОН! Він у нової церкви є?
Лучанин до Олена Показати IP 1 Березня 2019 09:21
"церква Філарета не визнана Вселенськім Патріархатом" - ніхто такого не вчив і не учить. Церква Філарета не визнана світовим Православ"ям, тобто всіма Православними канонічними церквами світу. До вашого відома, жодна із Церков досі так і не визначла ПЦУ, крім звичайно Константинопольскої.
до 3 до 3 Показати IP 1 Березня 2019 01:29
Себе чуєш? З Дня Незалежності України не 13 років!!! МП сьогодні в Україні це ненормально!!! Бо 5 років йде війна , і московські найманці вбивають українців... 13 тисяч загиблих за 5 років... Ось чому МП - це зло!!!
Лучанан до до 3 Показати IP 1 Березня 2019 09:22
Тоді якого милого прихожан УПЦ беруть в збройні сили України?
Не шовініст до 3 Показати IP 3 Березня 2019 23:32
Чистісінька правда!!! Підтримую 300%.
євген Показати IP 28 Лютого 2019 12:08
Тре їм томос показати. В перекладі Філарета.
3 до євген Показати IP 28 Лютого 2019 12:12
Ти хоть знаєш і розумієш що це таке? Обоснувати слабо?
Роман Показати IP 28 Лютого 2019 12:16
Інформація подана неправдиво. Тут зараз знаходиться не 100 чоловік, а близько 2000, прийдіть та побачите!!!
лучанка Показати IP 28 Лютого 2019 12:17
Це стадо не доганяє, що завтра путін прийде їх захищати... ідіоти!!!
Степан Показати IP 28 Лютого 2019 12:26
Геть гундяївців з України. Чому ці сепаратисти до цього часу не перейменувалися в РПЦ, а прикриваються українським іменем?
zxc до Степан Показати IP 28 Лютого 2019 13:06
Можливо тому, що сепаратизм немає ніякого відношення до упцмп? Хоча б одного священника заарештували за сепаратизм? Хоча б одному служителю видали обвинувачення на роботу на росію чи фсб чи інші служби? Ці люди твої родичі, знайомі, сусіди. Звичайні люди в яких є віра, яка відрізняється від твоєї. В цій церкві можливо твої батьки вінчалися, тебе хрестили. Ще років 5 назад ти воду і вербу ходив святити.
Павло Показати IP 28 Лютого 2019 12:41
Кремлівські ординці, під рясами яких погони ФСБ, прийшли під стіни ВОДА з проханням не визнавати рішення Константинопольського патріархату про незалежність Православної Церкви України
312 до Павло Показати IP 28 Лютого 2019 12:53
Який ти зомбі. Хоч одного ФСБшика бачив? По друге, прийшли вони не з проханням не визнавати, а з проханням захисту. Тошнить від таких як ти.
Сергій Показати IP 28 Лютого 2019 12:42
Дійсно чому volynnews виставив фото пустого майдану, щойно звідти приїхав, там людей візуально тисячі, повна площа!
312 до Сергій Показати IP 28 Лютого 2019 12:54
Це трансляція. Виставили фотки від початку заходу напевно. Мб наповнять ще
Ксенія Показати IP 28 Лютого 2019 13:00
Виправте заголовок. Не з протестом. А з молитвою.
Гном Показати IP 28 Лютого 2019 13:01
Щури серед нас. Їм подають українське на тарілочці, а вони продовжують, з тими попами монетизованими. З такими людьми цілісності не буде.
123 до Гном Показати IP 28 Лютого 2019 13:26
Вот вот, зі щурами цілісності не буде. Замість того, щоб лояльно відноситися до віри інших, ти називаєш їх щурами і цілісність якаб вона не була, розділяєш на "твоє українське правильне" і "їх російське не правильне". Цілісність розпочинається з ТЕБЕ, коли ти з повагою будеш відноситися до інших. Занеси доречі монетку в свою церкву. По прейскуранту, а не так, скільки можеш. Так так, спробуй замовити таїнство не по прейскуранту офігееш від монетизації навіть в твоїй, правильній церкві. Сорінка і бревно в очах?
Анонім до 123 Показати IP 28 Лютого 2019 15:15
якщо лояльно, то чого ти прийшов мітингувати...сиди тихо собі і молись...
Лучанин до Анонім Показати IP 1 Березня 2019 09:25
1. По перше, не мітингувати, а молитись. 2. По друге, це висловлення думки про те, що якщо створили нову церквону структуру, то храми для неї потрібно не відбирати силовими методами, а на законних підставах.
Фото Показати IP 28 Лютого 2019 13:12
Шановні читачі-коментатори, новина писалася по факту, похвилинно, тому на початку мітингу дійсно було біля 100 чоловік, уважно читайте
Петро Показати IP 28 Лютого 2019 15:29
І це, Волинь, що ж ми хочеио від Донбасу!!!
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 28 Лютого 2019 16:47
Скільки коментарів!!!Вами просто маніпулюють.Яке відношення ОДА має до церкви-ніяке.Кожен робить свій вибір і це факт.Гроші,великі гроші втрачають московсьві попи і тому "бунт".Там великі простори,то вперед за Урал,тільки вас там не чекають
Анонім Показати IP 28 Лютого 2019 19:06
де протест? писаки погані!
Анонім Показати IP 28 Лютого 2019 19:10
3000 людей вийшло з молитвою
К Показати IP 28 Лютого 2019 19:35
Хто з Богом тому не боязко
Анонім Показати IP 28 Лютого 2019 21:07
Перейменуйте свою церкву в російську православну і моліться ,хто вам заважає, все повинне мати свою правдиву назву,а не прикриватись УПЦ , або звертайтесь до гундяєва нехай вас захистить від вашої України ,яка вам така не мила ,що ви не хочете прийняти і визнати її церкву !!!!!
Анонім Показати IP 28 Лютого 2019 21:29
А ви, українцю, щось цій країні дали, крім того, що горлаєте про патріотизм і Урал? Хоча б собачу будку збудували? Яке ви маєте право вказувати, куди їхати людям, які моляться десятиліттями так, як їх батьки і діди навчили? Можливо, вони більші патріоти, як ви, тому, що працювали десятиліттями, будували тут будинки, в яких ви живете, заводи, з яких ви хліб їсте? І ви дозволяєте собі вирішувати, куди їм виїжджати? А нікуди вони не поїдуть, тут їхня земля, вони є такими ж громадянами України, як і ви (нажаль), і вони мають право молитися Богу так, як вони те роблять, зрозуміло вам? А якщо у вас Путін і ФСБ в голові гніздо зробили - це ваші проблеми в ваша біда.
кононович до Анонім Показати IP 28 Лютого 2019 23:25
Такої Церкви як УПЦ МП ніде немає ні серед Автокефальних, ні серед Автономних. А РПЦ є. Тож речі повинні називатись своїми іменами. Шановні люди, молитесь в храмах РПЦ, то і моліться, а не соромтесь чогось цього, прикриваючись Української Церквою. Любителям заперечити, що УПЦ МП нібито є "незалежною" прошу дати відповідь на питання: якщо дійсно УПЦ МП є незалежна, то чому митрополит Онуфрій є постійним членом Священного синоду РПЦ??? .
Олені Показати IP 28 Лютого 2019 22:51
Вас ніхто не вчив, що не визнається Вселенським Патріархом. Вас вчили, що не визнається ВСЕЛЕНСЬКИМ ПРАВОСЛАВЯМ! Так і досі не визнається ніким, крім Варфоломея. Визнають всі - дорікнете тоді, і може й будете праві. А покі - як було, так і є. Це одне. Інше: тому чмошнику, який писав, що тут платили гроші - хай це буде на його совісті. Але Бог усе бачить
Українцю Показати IP 28 Лютого 2019 22:55
Ну що ж, тоді про гроші. Служили ці "непатріоти" майже за безплатно (це ті, що втрачать "гроші і великі гроші"). А прийшли нові (свідомі з ПЦУ), так люди за голови побралися: мені 4 чи 5 і матушці так само, плюс повний соцпакет, плюс "яйця молоко сало само собою", "а не подобається - шукайте собіц іншого, йдіть до благочинного" - і це сопляк вчора рукопокладений. А "москалі" й не знали, що так можна було. Зате свідомі! І не сперечайтеся, що так не було - я то знаю, що так є.
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 1 Березня 2019 07:08
Ну якщо тут такі вже знавці про Бога,то молитись і звертатись можна і без посередників,тобто напряму,можна вдома наодинці.Виникає логічне запитання.Для чого тоді священники?То до чого тоді прейскуранти,а тим паче гроші.Духовне ж має передувати,а аж ніяк не матеріальне.Отже думаючі люди знають,що у всьому цьому першу скрипку відіграють фінанси і аж ніяк не свобода віросповідання.
Лучани до УКРАїНЕЦЬ Показати IP 1 Березня 2019 09:30
Якщо ви такий "знавець", тоді поставте це питання Богу, який ще за часів Старого Заповіту наказав побудувати у Єрусалимі храм і який наказав виділити спеціальних людей для служіння в ньому, і до речі, в Біблії дуже детально описується одяг єврейських первосвященників. В новому заповіті, зокрема в посланнях апостолів згадуються диякони і пресвітери.
Їван Показати IP 1 Березня 2019 12:46
Ладно, все це фігня. Ви скажіть саме головне: ЧИМ ВСЕ ЗАКІНЧИЛОСЬ??? ЩО ВИ ДОБИЛИСЬ ЦИМ СТОЯННЯМ? ЯКИЙ РЕЗУЛЬТАТ?
Лучанам Показати IP 1 Березня 2019 14:07
Ну і хто ж написав цю саму біблію???Бог наказав!!!Ви,шановний, трохи в емоційному стані і переплутали праведне з грішним."Спочатку було світло...."