USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

У Луцьку збудують храм преподобного Іова Почаївського

6 Лютого 2015 11:32
Ще один храм зведуть у Луцьку в районі ЛПЗ.

8 лютого митрополит Михаїл відправить чин заснування храму, - повідомили у прес-службі волинської єпархії.

Богослужіння розпочнеться о 13.00 за адресою: бульвар Дружби народів, 8б (перехрестя із вулицею Грабовського).

На цьому місці планується звести Божий дім на честь преподобного Іова Почаївського. Настоятель парафії священик Олександр Вронський закликає всіх охочих долучитись до спільної молитви.

Йов (Іов) Почаївський, Іван Залізо (1550–1651) — православний святий, ігумен Почаївського монастиря, ієромонах, автор збірки моральних порад і повчань «Пчола Почаївська». У своєму звеличенні «чернечої бідності» як найвищої моральної цінності він доходить до того, що вимагає поширення її на світських людей. Єдине, що світська людина може мати більше від ченця, це дружина; в усьому іншому мирянин і чернець повинні суворо дотримуватися принципу некористолюбства.

Преподобний Іов народився у 1551 році в Галичині, на Покутті, що лежить між Карпатами та Дністром, біля міста Коломиї, на території сучасного села Угорники. Батьки його, побожні та христолюбиві люди, Іван та Агата (Агафія) на прізвище Залізо при святому хрещенні дали хлопчикові ім'я Іван, на честь пророка та Предтечі Господнього Іоана.

Апологетична діяльність преподобного Іова не обмежувалася територією Волині та сусідніх з нею Західних областей, авторитет почаївського ігумена на той час був дуже високим в православному світі Речі Посполитої.

На фото: печерка преподобного Іова у Свято-Успенські Почаївській Лаврі

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
До всіх Показати IP 6 Лютого 2015 12:52
Просто цікаво - а документація на будівництво існує, чи як завжди?
Тримба Показати IP 6 Лютого 2015 13:02
коментар було видалено
Лучанин до Тримба Показати IP 6 Лютого 2015 15:04
Церкву будують не на державні кошти, а на кошти прихожан і спонсорів.
Я Показати IP 6 Лютого 2015 13:06
Як сам збудуєш то буде! А то привикли щоб тобі все робили!
Олександр Показати IP 6 Лютого 2015 13:46
А Іоану Кронштацькому чи Ксенії Петербурзькій (доречі сьогодні день її пам"яті) - чи КП їх не шанує за святих. Люди раджу почитайте життя а особливо слова Св. мч. Бориса та Гліба (синів св.рв.ап.Володимира), Св. Олександра Невського, св. Лаврентія Чернігівського., можливо вам трішки просвітлішає...
Сучасний Показати IP 6 Лютого 2015 14:05
Дуже багато читати, щось покороче можна???
Олександр до Сучасний Показати IP 6 Лютого 2015 14:11
Можна http://www.volynnews.com/news/society/u-lutsku-zbuduiut-khram-prepodobnoho-iova-pochayivskoho/ 22,45 хвилина!!!!!
Сучасному до Олександр Показати IP 6 Лютого 2015 14:12
Пробач https://www.youtube.com/watch?v=9r2Qkr547xU 22,45 хвилина
sss Показати IP 6 Лютого 2015 14:08
коментар було видалено
попередньому Показати IP 6 Лютого 2015 14:24
А Почаїв давно молдавано-московський по своїй суті - хоч святиня Українська!
сосунку Показати IP 6 Лютого 2015 14:26
забули в тебе запитати що і де будувати
тролю московському Показати IP 6 Лютого 2015 15:00
а предстоятель московського патріархату поїхав у москву дупу лизати кирилу!
запроданцям прокремл Показати IP 6 Лютого 2015 15:05
Не вчіть яблуню родити яблука,а краще відгоніть від неї свиней! Г.Сковорода
Анонім Показати IP 6 Лютого 2015 15:25
сховайте свою тему і виключіть коментарі.... бо де потрібно то там коменти підчищені.. а де ні .....срач лишаєте НЕ РОЗВЯЗУЙТЕ ВІЙНУ МІЖ ХРИСТИЯНАМИ !!! АДМІН НЕ СПИ !!!
ооо до Анонім Показати IP 6 Лютого 2015 16:02
адмін явно прихильник кп)))))))))))))))видаляє мій комент, що кп не пускають в Лавру)))))))
всяким аноністам Показати IP 6 Лютого 2015 16:55
брехати потрібно менше то і коменти будуть але анонімів і при совку ніхто не розглядав
Анонім до всяким аноністам Показати IP 6 Лютого 2015 17:39
БРЕХАТИ???То поїдьте в Лавлу( ПОЧАЇВСЬКУ, Київську) і скажіть що ви з кп, а потім напишете відповідь...Але це на Україні, а скажіть чи пускають Філарета в Єрусалимі , на Святій Землі, вони визнають там кп?Ні, не визнають, і проводити богослужіння їм там не дозволять.
Влад Показати IP 6 Лютого 2015 17:33
невже немає куди грошей діти... Мені то всеодно оскільки я невіруючий, але все ж не треба забувати, що в країні війна і від молитви в храмі солдату в окопі тепліше не буде!
анонімам Показати IP 6 Лютого 2015 18:20
по перше не в лавлу - а ЛАВРУ.по друге я їздив до Почаєва і не боявся сказати що із Київського патріархату і ніхто не вигнав.по третє наші паломники їздять на Святу Землю і служать там
невіруючому Показати IP 6 Лютого 2015 18:26
от якраз молитва і зігріває і рятує.тому що вся Україна молиться.випроводжаючи хлопців на війну ми всі молимось за них і в їх очах немає зневірства.поїдь в зону АТО і ти станеш віруючим!
аноністу Показати IP 6 Лютого 2015 18:36
А мені якось паралельно чи ти і інші московські тролі - визнають чи не визнають.Головне що Бог визнає бо якби не визнавав - то не допустив би будівництво храмів УКРАЇНСЬКИХ, тисяч хрещених в Київському патріархаті.А московські попи ходячи на проводи по кладовищу - непитають хто ховав - а кроплять бо там бабло!
Анонім до аноністу Показати IP 7 Лютого 2015 13:54
так само як кп дозволяє куму та кумі женитися
аноніму Показати IP 7 Лютого 2015 14:54
так само як москалі відмовляються сповідати хлопців із АТО називаючи їх вбивцями
До ВН Показати IP 7 Лютого 2015 16:31
Не приховуйте правду від людей що КП розкольники і закликають до війни, а Філарет поіхав до США та вручає ордени конгресменам і вимагає негайно надати зброю щоб убивати людей на Донбасі то який же він православний якщо не молиться за мир?