USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.80 9.95

У Польщі виявили середньовічну прикрасу з написом «Любов перемагає все»

20 Лютого 2024 00:16
Польські археологи виявили середньовічну прикрасу з олова у формі голуба з латинським написом AMOR VINCIT OMNIA, що в перекладі означає «Любов перемагає все».

Про знахідку повідомили в Національному морському музеї у Гданську, пише УП. Життя з посиланням на Аrkeonews.

На прикрасі збереглися залишки двох окремих ручок, які, ймовірно, слугували для підвішування її на ланцюжок або кріплення до одягу.

Для давніх греків і римлян голуб символізував любов, відданість і турботу. Він був священною птахою богинь кохання Афродіти та Венери.

«Коли ви думаєте про птахів і кохання, пара голубів – це найімовірніший образ, який спадає на думку. Їхня вірність і турбота про свого партнера роблять їх ідеальним символом любові та сім'ї», – каже докторка Анна Рембіш-Любієвська, археологиня музею.

Читати ще: У Греції археологи розкопали храм Артеміди

У музеї розповіли, що подібні орнаменти були популярні в Гданську між XIV і XV століттями, і що ця мода прийшла із Західної Європи, зокрема з Нідерландів та Англії.

Артефакт знайшли під час археологічних робіт на портовому крані XV століття, затиснутому між двома оборонними вежами. Колись це був найбільший у світі робочий кран, але він також слугував оборонною спорудою та одними з воріт міста. Він мав вантажопідйомність чотири тонни і мав висоту 11 метрів.

З 2020 року тривають роботи з відновлення портового крана, який був сильно пошкоджений під час Другої світової війни. Ремонт та модернізацію крана планують завершити 30 квітня 2024 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus