USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

У Волинській єпархії УПЦ МП відреагували на заборону діяльності московських церков в області

13 Квітня 2023 07:19
У Волинській єпархії УПЦ МП відреагували на рішення Волинської обласної ради про заборону діяльності цієї церкви на території області. На думку представників єпархії, депутати ухвалили дискримінаційне рішення щодо УПЦ МП.

Заяву щодо рішення облради опублікували на офіційному сайті єпархії.

Як вказується в заяві, депутати перевищили межі своїх повноважень та порушили статті Конституції України «Про свободу совісті». Крім того, вказується, що на адресу церкви нібито пролунала низка необґрунтованих звинувачень.

«Зважаючи на це, управління Волинської єпархії УПЦ повідомляє наступне:

– В українській законодавчій базі немає жодних відомостей про релігійну організацію під назвою «Українська Православна церква московського патріархату». Якщо обранці мають на увазі Українську Православну церкву, тоді її назву в законодавчих актах слід використовувати правильно, а не з використанням маніпулятивних штампів та кліше;

– Відповідно до заяви голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) – заборона релігійних організацій на місцевому рівні є незаконною;

– Відповідно до положень Конституції України – церква від держави є відокремлена. Зважаючи на це, вважаємо будь-які втручання у внутрішні справи церкви та спроби змінювати конфесійну підлеглість парафій Української Православної церкви шляхом тиску з боку представників органів місцевого самоврядування – порушенням Конституції України та фундаментальних прав громадян на сповідування тієї чи іншої релігії та приналежності до тієї чи іншої релігійної організації;

– Земельні ділянки, які використовують парафії Української Православної церкви на Волині, перебувають в різних формах власності. Ті, які використовуються на правах оренди, були оформлені шляхом укладання відповідних договорів у двосторонньому порядку. Зважаючи на це, одноосібне розірвання таких договорів є грубим порушенням закону про право власності та посяганням на нерухоме майно. Крім того, відповідно до норм чинного законодавства, подібні договори не можуть бути розірвані у період дії військового стану в Україні», – йдеться у заяві Волинської єпархії УПЦ МП.

Читати ще: Заборона УПЦ МП на Волині: що на практиці означає рішення облради

Крім того, там наголошують, що нібито з перших днів вторгнення РФ на територію України, Синод, предстоятель, єпископи на місцях, а потім і Собор УПЦ чітко та без подвійного змісту визнали Росію – агресором, закликавши керівництво цієї держави зупинити кровопролитну війну, яку воно розпочало в Україні.

Як додають, Волинська єпархія УПЦ МП, мовляв, усіма силами та можливостями допомагає нашим захисникам на фронті та опікується постраждалими в тилу.

Нагадаємо, депутати Волинської обласної ради під час сесії 11 квітня прийняли рішення про заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території Волинської області. За таке рішення проголосували 54 депутати на сесії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
123 Показати IP 13 Квітня 2023 07:49
Тепер, обґрунтоване слово за депутатами обласної та інших рад. Тільки воно має бути по кожній висловленій МП позиції, щоб "вірні" УПЦ назавжди втратили надію на суспільну підтримку
Байден Показати IP 13 Квітня 2023 07:57
Зрозуміло адекватним Лучанам що теперішній склад і керівництво обласної ради всі люди з минулого і політичні мерці . На тлі війни в Україні буде формуватися нова політична еліта. А цим депутатам теба готуватися до повній відповідальності за усі свої у тому числі майнові діяння по законах военного часу. Тому і приймаються подібні рішення . Слава Україні !!!
Правда Показати IP 13 Квітня 2023 08:35
Ваша ніби церква незаконна і неканонічна,як і мокшанська,бо це навіть визнав Вселенський патріарх.То що ви робите на нашій землі?А розірвати договори якраз час під час війни принагідно і законно,бо це форс-мажор.Так що манатки в лапи і на перон...
Лучанин до Правда Показати IP 13 Квітня 2023 10:23
Менш слів, більше дії. Манатки в лапи і на фронт, нешановний(а) правда.
Правді Показати IP 13 Квітня 2023 09:32
Ти газета?
Правда Показати IP 13 Квітня 2023 10:52
Прихильники мокшанських попів з деформованими мізками зараз почнуть всій вий,бо ж вони за "правду",бога і "святую русь",тьху,продажна нечисть...
Правда Показати IP 13 Квітня 2023 11:40
Яким же потрібно бути довбнем,щоби відвідувати цю споруду і прославляти кегебіста-попа,який закликає вбивати українців і захоплювати чужу землю,а також онуфрія,який ніс таку маячню у своє виправдання,брехун і лицемір з хрестом на пузі.За "замляка"пашу промовчимо...і ці .... вірять в Бога,Творця...
Правді Показати IP 13 Квітня 2023 12:08
Зомбована брехня ви, а не *правда*.
Правда Показати IP 13 Квітня 2023 15:20
Чекай вир****,ми йде за тобою,трусись і можеш молитися кегебістам,вони тебе не врятують,бо УКРАЇНУ не здолати,в нас тяжка доля,але вона непереможна .Слава Богу і Слава ЗСУ!!!
Лучанка Показати IP 13 Квітня 2023 17:17
Є Православна церква України, визнана Вселенським патріархатом, яка має повну канонічну незалежність. Що заважає чесним, віруючим священикам, які відстоюють інтереси України, а не московії, перейти у ПЦУ? Якщо упц не залежить від московського патріархату, то вона не є визнаною Вселенським патріархатом. Вона не має конічної незалежності. Що заважає цим священикам перейти до ПЦУ і своїми діями сприяти визволенню України від рашистів? А не воювати проти України на релігійному фронті? Мабуть те, що упц - це "русская церковь", як на диво правильно назвав її пуйло. Хоч раз не збрехав.
Правді Показати IP 13 Квітня 2023 18:27
Проспись. Або похмелися.
Правда Показати IP 13 Квітня 2023 18:30
Перейти...в них під рясами погони КГБ,крок вліво,вправо....Вони виродки,а от їх паства-це щось неймовірне,яке вперте,неслухняне,брехливе і нікчемне і це так...переконати їх неможливо і немає потреби.Просто все майно має бути УКРАЇНСЬКЕ,ось і все.А без грошей вони бомжі і вперед до свого "сцаря"...
Іпполіт до Правда Показати IP 14 Квітня 2023 09:52
Ти здається саме розумне створіння тут, а з нами в нашому болоті квакаєш.
Лучанка Показати IP 13 Квітня 2023 19:18
Є Православна церква України, визнана Вселенським патріархатом, яка має повну канонічну незалежність. Що заважає чесним, віруючим священикам, які відстоюють інтереси України, а не московії, перейти у ПЦУ? Якщо упц не залежить від московського патріархату, то вона не є визнаною Вселенським патріархатом. Вона не має конічної незалежності. Що заважає цим священикам перейти до ПЦУ і своїми діями сприяти визволенню України від рашистів? А не воювати проти України на релігійному фронті? Мабуть те, що упц - це "русская православная церковь" в Украине", як на диво правильно назвав її пуйло. Хоч раз не збрехав.
Андерсон до Лучанка Показати IP 14 Квітня 2023 05:37
Я Вам відкрию секрет : нема ніякого бога! а це, що зараз відбувається лише перерозподіл майна,. Всі попи - паразити