USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

У Вовчаку вшанували борців за Україну

14 Жовтня 2025 22:02
Напередодні 83-ї річниці створення Української Повстанської Армії урочище Вовчак, колиска УПА, знову зустрічало гостей. Сюди приїхали представники громад, ветерани, військові, молодь, аби віддати шану борцям за волю України – від повстанців минулого до Героїв, які нині захищають нашу державу.

Про це повідомили в Турійській селищній раді.

Учасники заходу відвідали могили упівців та Пантеон Слави Героїв російсько-української війни. У спільній молитві та словах вдячності звучала єдина думка: пам’ять про тих, хто віддав життя за незалежність, живе у серцях українців.
Особливу атмосферу свята створили творчі колективи «Сузір’я» та «Кант» Турійського міського будинку культури, а також «Годовичівська толока» з Луківської громади. Вони подарували присутнім мелодії стрілецьких і повстанських пісень, що зворушували душі й об’єднували покоління.
Читати ще: На Волині встановили три хрести у пам’ять про вояків УПА

До річниці створення УПА у Вовчаку відкрито виставку «Волинь, де зродилась УПА», розроблену Українським інститутом національної пам’яті спільно з Волинським краєзнавчим музеєм. Презентувала її кандидат історичних наук, журналістка та співробітниця Інституту Леся Бондарук. Виставка діятиме у Вовчаку на постійній основі.
Відвідувачі мають змогу не лише переглянути експозицію, а й за допомогою QR-кодів перейти на сайт УІНП, де представлено ще більше цікавих і пізнавальних матеріалів про боротьбу українців за свободу.
Цього ж дня на Вовчаку з’явилося дерево пам’яті. Ігор та Дарина Нагорнюки з Луцька посадили шовковицю, привезену з Холодного Яру, у пам’ять про свого сина Маркіяна Нагорнюка, який загинув у російсько-українській війні. Маркіян був побратимом Бориса Кобзаря, який також віддав життя за Україну. Ця шовковиця – символ життя, що проростає крізь біль і пам’ять.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
барон Показати IP 15 Жовтня 2025 08:20
щось невидно жодного "Свободівця"

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus