USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

Українські заробітчани за дев’ять місяців перевели з Польщі $4 млрд

13 Лютого 2018 07:00
Тільки за третій квартал 2017 року українські працівники перевели з Польщі 3,2 млрд. злотих (близько 930 млн доларів). Такі дані наводить Народний банк Польщі в щоквартальному звіті "Платіжний баланс".

Про це в понеділок, 12 лютого, повідомляє UBR.

У дослідженні наголошується, що в структурі переказів гастарбайтерів лідирують саме українці - на їхню частку припадає 91% від усіх трансакцій за кордон.

Польські фахівці в коментарях до звіту пояснюють таку ситуацію небувалим напливом українських працівників у країну. За даними міністерства сім'ї, трудової і соціальної політики, у другому кварталі 2017 року польські підприємці зареєстрували 446,2 тис. декларацій про готовність довірити роботу громадянам України - це 95% від загального числа заявок. Причому за рік їхня кількість зросла майже на 50%.

Зазначається, що обсяг переказів українців з Польщі постійно зростає. У II кварталі польський центробанк заявляв про 3 млрд злотих (близько $870 млн), відправлених заробітчанами в Україну. Загалом же за дев'ять місяців 2017 року українці перерахували з Польщі близько 2,5 млрд доларів.

У звіті Народного банку Польщі кажуть, що за перших три квартали виплати заробітної плати іноземним громадянам досягли 5,3 млрд злотих. Регулятор не наводить окремої статистики по географічній приналежності цих виплат, проте якщо спиратися на дані грошових переказів, не менше 90% з них припали саме на українців. Іншими словами, за дев'ять місяців 2017 року українці в Польщі заробили близько 4 млрд доларів.

Нагадаємо, українці впливають на польську економіку більше, ніж президент.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus