USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Українці можуть втратити свої паї: як встигнути оформити право власності

9 Березня 2021 15:20
Власникам сертифікатів на право земельного паю потрібно встигнути оформити власність на землю до 1 січня 2025 року.

Право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм, повідомляє Главком з посиланням на legalaid.

Оскільки сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).

Оформлення права власності

Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), необхідно здійснити такі дії:

- звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), отримувати дозвіл на розробку такої документації із землеустрою не потрібно. За результатами складання вказаної технічної документації земельна ділянка реєструється в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номера. Після такої реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру;

- звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про ухвалення рішення щодо виділення в натурі на місцевості відповідної земельної ділянки власникові паю з присвоєним кадастровим номером для оформлення земельної ділянки у власність; До заяви необхідно додати: витяг з Державного земельного кадастру та копію документації із землеустрою;

- із рішенням про про виділення в натурі на місцевості відповідної земельної ділянки необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку.

Нагадаємо, вперше поняття земельного паю згадується в Указі Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва». Згідно даного Указу, земельний пай – це частина землі, що належить сільськогосподарському підприємству, праву на яку передано його власнику. У відповідності з Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» земельні паї – землі колективних сільськогосподарських підприємств порівну, в умовних кадастрових гектарах та вартісному вираженні розподіляються між членами господарств. Тобто в таких членів виникає право не на землю, а на те, щоб її (отримати) приватизувати.

Право на земельний пай засвідчується сертифікатом на право земельного паю. Його власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм паєм. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Дідо Показати IP 9 Березня 2021 16:34
Розкрадуть вашу земельку дурні
Аксакал Показати IP 9 Березня 2021 18:17
Скоро в селах легше буде зустріти землевпорядника і нотаріуса, ніж медика чи листоношу.
опа Показати IP 9 Березня 2021 19:05
Чергове викачування грошей з селян(((
гость Показати IP 24 Березня 2021 13:16
для етого иголосовали без референдума чтоб последнее у народа забрать слава зе патриотам народным слугам
Олександр Показати IP 26 Березня 2021 20:12
Гнать треба в три шиї цього Зе дебіла і його шарашкіну компанію доки ще не пізно

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus