USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

В Україні вводять державне регулювання цін на низку продуктів: список

12 Січня 2022 15:36
Кабінет міністрів запровадив державне регулювання цін на низку продуктів через їх зростання.

Відповідне рішення ухвалили під час сьогоднішнього засідання уряду, пише УНІАН.

Цим рішенням Кабмін заборонив встановлювати торговельну націнку понад 10% на:

- крупу гречану;

- цукор-пісок;

- борошно пшеничне вищого ґатунку;

- макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку);

- молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);

- олію соняшникову;

- яйця курячі категорії С1;

- птицю (тушку курячу);

- масло вершкове з жирністю 72,5%.

Гранична націнка буде діяти до кінця карантинних обмежень.

Також Кабінет Міністрів запровадив щоденний моніторинг цін на 30 продовольчих та непродовольчих товарів.

Зазначається, що Державна служба статистики має щоденно проводити цей моніторинг та передавати отримані результати Міністерству економіки до 16:00 звітного дня.

Міністерство аграрної політики та продовольства разом з обласними та Київською міською державними адміністраціями мають щотижнево моніторити закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію, яка потрапила до затвердженого переліку.

Щоденний моніторинг цін запроваджено до низки основних продовольчих товарів. Це:

- овочі (цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, капуста білокачанна);

- м’ясо (курячі тушки, яловичина, свинина);

- пшоно, крупа (вівсяна та гречана);

- хліб житньо-пшеничний, батон, макаронні вироби з м’яких сортів пшениці, борошно пшеничне вищого сорту;

- цукор кристалічний;

- соняшникова олія;

- курячі яйця (категорія С1);

- молочні продукти - сметана (жирністю до 15% включно), вершкове масло (жирністю від 72 до 82,5% включно), пастеризоване молоко у плівці (жирністю до 2,6%).

Читати ще: +60% на газ, цукор та олію: на що за рік найбільше злетіли ціни

Аналіз цін торкнеться палива (газ скраплений для автомобілів, дизельне пальне, етанол (розчин 96%), бензин марки А-95) та медикаментів (жарознижувальні препарати (вітчизняні та імпортні), антибіотики (вітчизняні та імпортні), одноразові медичні маски).

Як ми писали, в Україні злетіли ціни на яйця. Десяток яєць коштує вже 45 гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Ооо, приїхали Показати IP 12 Січня 2022 16:21
Вирішили зробити як було колись в СССР?
Анонім до Ооо, приїхали Показати IP 12 Січня 2022 16:39
Ти дурень?Може всіх,хто в СССР виріс,знищити? Давно пора ціни регулювати
Аут до Анонім Показати IP 12 Січня 2022 16:47
То ти дурень. Не ціни треба регулювати, а економіку потрібно було розвивати. А зелень все прос*ала. Скоро карточки на хліб будуть... ахахаха, країна у смарфоні бл**ь.
Тут до Аут Показати IP 12 Січня 2022 18:21
Як ти будеш розвивати якщо, наприклад, Діброва вирощує пшеницю, а потім всю за бакси продає у інші країни, а в нас потім невистачає борошна і ціна на хліб лізе вверх, а їм головне прибутки. То таких не треба контролювати? І так майже в усіх галузях! У розвинутих країнах Європи держава контролює ціни на більш ніж 30 видів продуктів, а вам запаморочили голови ринком, щоб з Україну доїти, а ви тут байки розповідаєте, «економісти» диванні.
Аут до Тут Показати IP 12 Січня 2022 20:40
У розвинутих країнах розвинута економіка, а регулювання цін на харчі і картки,-то Венесуела, Куба і П.Корея. Читай хоч щось, а то таким неотесаним і залишишся.
Дєд до Аут Показати IP 13 Січня 2022 10:02
Ги, в штатах фермерам кажуть що садити, планування є. Ринок, не. Вільний.
Аут до Дєд Показати IP 13 Січня 2022 12:43
В штатах фермерам кажуть що садити? Дєд, ти лаптєй перекурив чи соловїного лайна переїв?
Анонім до Аут Показати IP 12 Січня 2022 18:44
Чому ти такий розумний сидиш тут і пишеш,а не там розвиваєш економіку?В диван вріс?
пиняботокс до Анонім Показати IP 12 Січня 2022 16:54
Ну він же не казав знищити? Що за немотивована агресія, чи просто згадали талони на продукти і чергу, що були при совку?!
Анонім до пиняботокс Показати IP 12 Січня 2022 17:52
не казав.але нищить! від того тобі легше?
73% до Ооо, приїхали Показати IP 12 Січня 2022 16:45
Давайте вже карточки в придачу до наших субсидій. І що б безплатні були карточки, і що б на горілку були!
Дідо до Ооо, приїхали Показати IP 12 Січня 2022 16:46
Не сміти поносити СССР! Він найкраще, що було у мене у житті!
Дідо до Дідо Показати IP 12 Січня 2022 22:46
вище звичайно писав не я, але там справді було не зле
Александр - 1 Показати IP 12 Січня 2022 17:39
- Гранична націнка буде діяти до кінця карантинних обмежень... А дальше что? Это "серьезный показатель успехов" нынешней власти. Кошмарить жизнь ФОПам карантинні обмеження не мешают! Зато можна депутатам отдыхать месяц на Новый Год! Есть с кого брать пример. Володимир - Ясне Сонечко себя любимого не обижает. А ты пашешь по шесть дней в неделю, чтобы прокормить семью! ......!
73% до Александр - 1 Показати IP 12 Січня 2022 17:53
Закрий пельку, порохобот!
Александр - 1 до 73% Показати IP 12 Січня 2022 18:08
Чего разнервничался? Наслаждайся жизнью.. Ты такую заслуживаешь..
Александр - 1 до 73% Показати IP 12 Січня 2022 18:23
Да, кстати.. Поменяй свои 73% на 25%.. Ты слегка задержался в 2019.. А еще лучше на 15% сразу - что бы опять скоро.не исправлять..
Анонім до Александр - 1 Показати IP 12 Січня 2022 17:55
ви його обрали те сонечко самі! ніхто вам його не нав"язував.-отож тіштеся .смійтеся . приколюйтесь і аплодуйте!
Александр - 1 до Анонім Показати IP 12 Січня 2022 18:06
Я не голосовал за него.
Лучанин Показати IP 12 Січня 2022 18:10
А хто обмежить націнки різним перекупникам на ринках.
Александр - 1 до Лучанин Показати IP 12 Січня 2022 18:34
Если маркеты не будут задирать цены - рынок тоже не сможет. На то он и рынок.. Люди ходят , покупают и там и там. Цены сравнивают.
Правда Показати IP 13 Січня 2022 07:57
Приїхали.Здрастуй "совок",а ми вже тут.Невігласи і пройдисвіти.