USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

В Україні визначилися з першими платними автобанами, один з них – на Волині

27 Червня 2021 11:23
77 гривень за 100 кілометрів – такою буде вартість користування платними дорогами в Україні. Інвесторам збираються передати одразу шість трас. Під них уже розробили спеціальні дорожні знаки і незабаром водії побачать їх на шляхах.

Чи не завелика ціна для українського водія і чому взагалі за проїзд на власному авто потрібно платити, повідомляє Главком з посиланням на Сьогодні.

Водій автобуса Юрій за кермом 22 роки і об’їздив майже всю Європу. Дороги обирає платні, бо це, виявляється, економніше.

«Ми не стоїмо в корках, ми не проїжджаємо міськими вулицями. По-друге: якість доріг дає нам плюс, що ми не так часто ремонтуємо автомобілі», – ділиться водій.

В Європі платні дороги – норма, в Україні їх досі немає. Збудувати платні автошляхи хотіли п’ятеро інвесторів, але до справи так і не дійшло.

«Людина яка інвестує мільярди, або сотні мільйонів доларів – хоче, щоб ці гроші були захищені в Україні. Коли вони кожен день дивляться новини про рейдерське захоплення, що держава нічого не гарантує. Ось збудували 100 км дороги, а потім у нас все забрали. Це міф чи реальність в Україні? Звичайно реальність», – нарікає автомобільний експерт Рауль Чілачава.

Платна дорога – означає якісна. В Європі такі майже всюди. Вартість проїзду складає:

Польща – $3 за 100 км;

Франція – $10;

Португалія – $1,5.
Це ціна для легковиків, фури платять більше. Щоб така дорога з’явилася має бути: мінімум 3 смуги в обидва напрямки і якісне покриття. З плюсів: – на цих дорогах немає світлофорів, перехресть, вони не проходять через населені пункти, тож їхати можна 130 кілометрів на годину.

В Україні повною мірою таким стандартам відповідає лише одна магістраль – Київ-аеропорт «Бориспіль». Вона завдовжки – 22,5 км, тут три смуги в кожному напрямку.
Будівництво автобанів – дороге задоволення. В середньому вартість стартує від 250 мільйонів доларів. Тому й залучають приватних інвесторів. Вони отримують від держави ділянку і роблять трасу власним коштом. Окупиться така інвестиція через 20 років. До того ж приватникам дають контролювати всю інфраструктуру в межах дороги: АЗС, ресторани, готелі.

У мінінфраструктурі вже навіть визначилися з першими 6 трасами, які планують віддати інвестору. Це Харків-Дніпро-Запоріжжя, траса з Борисполя до Полтави, Херсон-Миколаїв. Зі столиці можна буде доїхати до Рівного через Житомир, Ягодин-Ковель-Луцьк і Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв.
Ці шість доріг обрали тому, що вони найважливіші. Вони сполучають Україну з іншими країнами. З Європою, з Азією і саме ними ми маємо найбільший трафік. Так чи інакше, платні дороги – це перспектива не «на завтра» і навіть не «на післязавтра».

Як ми писали, на Волині дорога М-07 у напрямку Ковель – Ягодин матиме чотири смуги руху.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
777 Показати IP 27 Червня 2021 11:30
Дороги сначала сделайте,пр...дурки.потом бабки считать и пилить будете..
ВІРУС Показати IP 27 Червня 2021 11:39
Хай збудують дорогу самі з нуля і хай буде вона платною.
лоргі Показати IP 27 Червня 2021 11:39
зараз держава то все збудувала за свої грроші. а віддати в приватні... цікавенько
Адвокат до лоргі Показати IP 27 Червня 2021 17:28
Та в які приватні....все в свої рідні рученьки...хто збудував, того і карман....
??? до лоргі Показати IP 27 Червня 2021 18:52
невже?будують і крадуть кошти платників податків!!!! ну хіба що це тебе не стосується.
007 Показати IP 27 Червня 2021 11:45
С кожної літри палива з нас вираховують гроші , на дороги , наші дороги сумнівної якості . То де діваються наші з вами гроші велике крадівництво ?
Правдоруб Показати IP 27 Червня 2021 12:01
Дороги збудують за наші кошти та з нас же будуть брати кошти за проїзд по них, кращої афери не придумаєш)
The Bubochka Показати IP 27 Червня 2021 12:03
Які ще дороги, якщо є гвинтокрили... Ну хіба що білі, з порошку?
5451 Показати IP 27 Червня 2021 12:13
Урррра!!! Білет до Києва з Рівного буде в 2 рази дорожче!!!
Анонім Показати IP 27 Червня 2021 12:14
А можна буде цю всю дорогу собі одному купити на один день і поганяти від душі?
Цікаво Показати IP 27 Червня 2021 12:23
В усьому світі приватники будують автобани за власні гроші, отримують за них плату, а через декілька років передають державі в безоплатне користування, а в нас будують за податки громадян і віддають в приватні руки щоб ті з громадян знову здирали гроші. В нас точно все нормально?
Так треба Показати IP 27 Червня 2021 12:37
В Німеччині немає плати для легкових автомобілів а автобани найкращі. Чому тягнуть вУкраїну усе найгірше з Європи, а подають як євростандарт? І це при тому що немає альтернативних доріг.
скептик Показати IP 27 Червня 2021 13:21
інвестор повинен збудувати нову ОКРЕМУ дорогу, а стара залишається державною і безкоштовною.
лоргі до скептик Показати IP 27 Червня 2021 14:16
то ж чітко написано які дороги передають. Вони вже давним давно збудовані. Плюс ці дороги і так одні з найкращих в Україні. Жодного слова не має в статті, що нададуть землю для будівництва
лучанин Показати IP 27 Червня 2021 14:04
а тепер порівняйте зарплати в польщі франції та португалії з нашими
Анонім Показати IP 27 Червня 2021 17:02
Скупий платить двічі, дурень тричі, а лохи все життя. Саме за них нас має наша держава. З наступаючим Днем Конституції!
Ага до Анонім Показати IP 27 Червня 2021 18:55
не держава- а ті за кого ти проголосував в 73%
Анонім до Ага Показати IP 27 Червня 2021 19:18
Я на вибори не ходив
Анонім до Анонім Показати IP 29 Червня 2021 06:42
Раз не ходив - погодився на будь-який результат... Тепер не скигли.
Анонім до Ага Показати IP 29 Червня 2021 06:43
А ви в нас держава вже? Ви такі ж, як і ті 73%
Ленін Показати IP 29 Червня 2021 09:32
Броневичок вже хлопці ремонтують.Позбираем врожаї і буде революція. Націоналізація і т.д. та т.п.