USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Відзавтра водіїв штрафуватимуть за перевезення дітей без автокрісла

19 Листопада 2019 11:30
Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України». Відзавтра водіїв почнуть штрафувати за перевезення дітей без автокрісла.

Текст закону також оприлюднено на сайті видання.

Закон доповнює статтю 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення частинами десятою та одинадцятою, у яких встановлюється адміністративна відповідальність за порушення правил перевезення дітей та за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно.

Так, закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). При цьому повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Перевозити дітей, зріст яких менше як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби... заборонялося й раніше, але штрафи не були передбачені.

Водночас на органи Національної поліції покладено обов’язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені у частинах десятій та одинадцятій статті 121 КУпАП (зміни до частини першої статті 222).

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» (№ 1150) Верховна Рада ухвалила 29 жовтня. Президент підписав його 15 листопада.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Анонім Показати IP 19 Листопада 2019 11:39
100% все правильно, ще за ремінь і за телефон потрібно ввести штрафи!
Анонім до Анонім Показати IP 19 Листопада 2019 12:26
І за п'яного за кермом потрібно відбирати авто,продавати,а на вилучені кошти лікувати людей,які постраждали від алкашів за кермом.
Юрист до Анонім Показати IP 19 Листопада 2019 15:15
Згідно пункту 21-11б правил дорожнього руху не сказано жодного слова про автокрісла і ніякого визначення законодавство не дає!В цьому пункті вказано перевезення дітей за допомогою спеціальних засобів.А ви знаєте що називає закон спеціальними засобами?Чи таємо:"Сеціальними засобами згідно ПДР називають:резинову дубинку,наручники,сльозоточивий газ."Про дитяче автокрісло жодного слова не сказано!Так що згідно згідно ПДР штрафування без автокрісла неможливо!
Ирина Показати IP 19 Листопада 2019 12:29
Офигеть ,так пусть добавят пособие позорники ,кресло от 2500
=/ до Ирина Показати IP 19 Листопада 2019 13:55
На авто гроші є, на бензин гроші є, на ремонт і обслуговування є, а на крісло для безпеки своєї ж дитини грошей нема?
Мерс Показати IP 19 Листопада 2019 12:41
Тобто, якщо мама з дитиною буде взимку стояти на зупинці , то я її не підвезу тому, що в мене немає крісла?
До Мерс до Мерс Показати IP 19 Листопада 2019 13:33
А зараз якщо буде стояти вісім мам і 12 дітей взимку на зупинці, то ти їх не підвезеш тому, що в тебе немає 20 місць в машині? А якщо буде стояти мама з дитиною взимку разом двохметровим сервізом ти не підвезеш бо в тебе не грузовий авто??))) Такі нитіки придумають проблему завжди і кругом
Николай Показати IP 19 Листопада 2019 13:12
Вы понимаете какой это бред, люди не ведитесь. Внимательно читайте, в ПДД о кресле ничего не написано, так что это бесполезно
Мда до Николай Показати IP 19 Листопада 2019 13:54
Коли вже в наших людей зміниться мислення? Замість того щоб дотримуватись безпечніших стандартів - готові шукати дири в законах
Волинянин Показати IP 19 Листопада 2019 13:42
Чим міряти зріст дитини зимою ? Що таке спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки ? Як бути тим у кого 3-є дітей ? Має бути безпека на дорогах а не маразм .
Теж Волинянин до Волинянин Показати IP 19 Листопада 2019 14:35
Є мізки як робити дітей то і мають бути щоб у дітей було все необхідне для життя та безпеки дітей.
Лучанин до Волинянин Показати IP 19 Листопада 2019 21:12
Міряти зріст зимою потрібно тим самим що і літом.