Волинська семінарія УПЦ КП відзначила свою річницю
![](/files/news/2008/10-27/2552-1u.jpg)
Коли православні відзначають Собор волинських святих, у духовній семінарії Волинської єпархії УПЦ КП – празник. Про це 27 жовтня повідомляють «Волинські Новини».
За інформацією сайту Волинської парафії УПЦ КП, один рік минув відтоді як ВДС обрала своїми небесними заступниками сонм наших краян, які сподобилися нетлінного вінця. Цього року, як і завжди, вихованці семінарії зібралися під склепіннями кафедрального Троїцького собору, щоб разом зі своїми наставниками помолитися Господеві, віднести молитви до волинських угодників Божих.
Літургію очолив найстарший викладач ВДС (колишній ректор) протоієрей Сергій Мельничук-Мартинюк. Із ним співслужило духовенство – викладачі й семінаристи в священному сані.
Потому, в нижньому, семінарському храмі керівництво навчального закладу урочисто провели так званий актовий день. У ньому брали участь викладачі, семінаристи, гості. Ректор, кандидат богословських наук, Василь Лозовицький виголосив промову, червона нитка якої – думка про необхідність єдності теологічної теорії та містичного досвіду Церкви.
Викладач кандидат богословських наук священик Степан Старевич – випускник Волинської семінарії і Київської православної богословської академії – оповів історію Михайлівського Золотоверхого монастиря (такого роду лекція є традиційною для актових днів).
З вітальними словами до присутніх звернулися представники інших духовних навчальних закладів нашої Церкви: протоієрей Петро Івасейко (Львівська православна богословська академія) та священик Віталій Лотоцький (Рівненської духовна семінарія). Обидва, до речі, свого часу також закінчували ВДС.
Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, вітаючи семінарію від імені єпископа Луцького і Волинського Михаїла, наголосив, що випускників нашої духовної школи радо чекають по всій Україні, тож не буває і року, щоб 5–10 вихованців ВДС не було направлено в інші єпархії.
А історик-архівіст Володимир Рожко, для якого ця семінарія також є альма-матер, розповів про те, що ВДС добре знана в українській діаспорі, зокрема завдяки науковій діяльності, тож необхідно видати окремим збірником новий доробок молодих богословів.
Наприкінці урочистостей нагородили кращих семінаристів, прозвучав концерт духовних піснеспівів у виконанні співців із регентського та богословського відділів під керівництвом Валентини Нідзельської та Святослава Секлія.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.