USD 39.75 40.20
  • USD 39.75 40.20
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

Всеправославний собор відбудеться без РПЦ, – Патріарх Варфоломій I

16 Червня 2016 07:00
Вселенський Патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історичний Всеправославний собор відбудеться на Криті, незважаючи на те, що Росія не братиме в ньому участі.

Про це він сказав в середу, 15 червня, - повідомляє Українська правда з посиланням на ABC News.

Всеправославний собор, який розпочнеться в неділю, покликаний об'єднати лідерів 14 незалежних православних церков для встановлення єдності серед 300 мільйонів православних християн.

Вселенський Патріарх висловив надію, що РПЦ, а також інші церкви, які відмовилися від участі в Всеправославному соборі, змінять своє рішення.

Він також повідомив, що під час зустрічі православних церков в Женеві в січні всі церкви погодилися взяти участь в соборі.

Останній раз православні церковні лідери організовували таку зустріч у 787 році. Після 1054 року, коли відбувся "великий розкол" між православними і католиками, такі собори більше не відбувалися.

Ідея організувати Всеправославний собор з'явилася в 1920-х роках, але підготовка почалася тільки в 1961 році. З тих пір здійснили багато підготовчих наради, остання з яких відбулася в Женеві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Анонім Показати IP 16 Червня 2016 09:38
тепер РПЦ визнає всі інші церкви розкольниками, накладе на них анафему, проголосить себе єдиним намісником Бога на землі та оголосить джихад невірним!
1 до Анонім Показати IP 16 Червня 2016 15:58
Не говоріть дурниць! Ваші бурні фантазії тримайте при собі.
лучанин Показати IP 16 Червня 2016 11:57
РПЦ разом з Кірюхою тепер поза канонами,тобто_секта.
Оленка Показати IP 16 Червня 2016 14:09
Стосовно секти я згідна. Моя мама прихожанка храму, як вона каже, української православної церкви. Російською вона її не вважає, бо служба там не на російській, а на старослов'янській мові, проповіді на українській. Останнім часом, те як вона відвідує храм можна пояснити або "старческим мара...." або сектанством. Бо коли ми до неї приїздаємо раз в кілька місяців на вихідні, то можна цей час провести з дітьми та онуками, поспілкуватися. А вона в суботу йде на вечірню, а в неділю на літургію. Бічимось коли приїхали і коли їдемо. Чоловік обурюється, складається враження, що ми порушуємо її плани. Вона ходить до церкви як на службу, пропустить - прогул. А вічна її нестача грошей на продукти і безкінечні пости, які зроблять її здоров'я це так нервує. То в церкву іконостас треба, то на фарбу, то на теплу підлогу, то на бруківку чи паркан. Багаті стільки не здають, як убога пенсіонерка. Я сама хожу до церкви і молюся щодня, але без фанатизму. Священики хай своє говорять, але в мене є своя голова на плечах, і я живу не в середньовіччі. А є ж такі як моя мама і вони реально вже сектанти
1 до Оленка Показати IP 16 Червня 2016 16:00
Оленко, кому ж ти молишся, якщо так про свою матір можеш говорити....і де тебе такої "любові до матері" навчили.
До оленки Показати IP 16 Червня 2016 15:01
Краще б ти Оленко мовчала чим таке думати і писати.
олег Показати IP 16 Червня 2016 23:32
керил -це сатана в рясі за його мовчання перед путіним пряма дорого в ад!!
не виділяти землю пі Показати IP 16 Червня 2016 23:32
оооооооооооооооооо
кирил Показати IP 16 Червня 2016 23:34
не виділяти землю під буд рпц ніде в україні
Микола Показати IP 17 Червня 2016 07:41
А при чому тут Орда татаро-монгольська?