USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

«Я себе не контролюю»: ексвійськовий у волинському суді оскаржував 8,5 року тюрми за розбій

21 Листопада 2025 22:45
Ковельський міськрайонний суд присудив колишньому військовому 8,5 року позбавлення волі за розбій. Чоловік в апеляції намагався довести, що його дії були спричинені «травмою війни» і він може бути неосудним.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Раніше волинянина судили за крадіжку транспортного засобу й за грабіж. Цього разу покарали за розбійний напад. За матеріалами слідства, чоловік напав на водія легковика задля наживи. Коли це сталося, то він мав статус військовослужбовця Збройних сил України.

Як пригадала сестра обвинуваченого Юлія, брат служив у війську приблизно два-три місяці. Із провадження вбачається, що молодик встиг постояти на захисті України між кримінальним минулим і теперішніми звинуваченнями. Це результат реформи, що дозволяє засудженим добровільно мобілізуватися до ЗСУ.

«(Обвинувачений) звільнений умовно-достроково від відбування основного покарання для проходження військової служби. У червні 2024 року уклав контракт. У складі спеціалізованого батальйону перебував у районі виконання бойових завдань, через поранення (вибухова травма) вибув на лікування. Із 1 серпня 2024 року вважався таким, хто самовільно залишив частину», – йдеться в матеріалах справи.

Читати ще: «Він матюкався»: у Луцьку судять патрульного, з вини якого водій зламав коліно

Сім’ї в чоловіка немає, його мати померла. З рідних тільки сестра прийшла підтримати.

«Як мені відомо, брат зупинив водія, щоб той його підвіз. Через те, що в брата контузія, його щось ніби переклинило. Й ось таке сталося», – сказала Юлія.

За розбійний напад Ковельський міськрайонний суд присудив чоловіку 8,5 року ув’язнення з конфіскацією майна, а також додав два місяці позбавлення волі за попереднім вироком.

«Неподалік повороту на село Волошки Ковельського району, діючи умисно, щоб заволодіти чужим майном, обвинувачений вчинив розбійний напад. Перебуваючи на задньому сидінні авто, схопив за шию потерпілого, здушив і вимагав віддати кошти. Коли водій почав чинити опір, то вдарив потерпілого у вухо і вкусив за палець», – зачитав суддя Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук.

Не отримавши грошей, нападник вискочив із машини, навіть забув сумку в салоні. Уже в апеляційному суді обвинувачений з адвокатом скаржилися, що експертизу щодо осудності провели неналежно. Мовляв, після контузії чоловік має розлади здоров’я.

Молодик нарікав, що не пам’ятає, як сідав до водія в машину, як душив та кусав його. А психіатр-експерт нібито не ставив належних запитань. Обвинувачений наполягав: має пройти психіатричну комісію, бо в нього може бути посттравматичний розлад.

«Подавав клопотання, щоб мене оглянули кілька лікарів. Не можу спати нормально, я себе не контролюю, свою мову. У мене є провали в пам’яті. Можу щось робити, а в моменті виключаюся», – твердив обвинувачений.

Читати ще: Військового, який кинув гранату на Ковельській у Луцьку, ув’язнили на 10,5 року

Натомість прокурор Олег Філончук акцентував, що суд першої інстанції повністю реалізував право чоловіка на проведення експертизи. За висновками експерта, правопорушення було скоєно в стані алкогольного сп’яніння. Хоча експерт встановив ознаки розладу емоцій та поведінки в обвинуваченого, але вони не позбавляли того здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. Нову експертизу Феміда не призначила.

У підсумку колегія апеляційного суду залишила вирок першої інстанції без змін – 8,5 року позбавлення волі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Анонім Показати IP 21 Листопада 2025 23:16
Горбатого могила виправить.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus