З початку роботи проєкту «Хочу жить» 24 тисячі росіян захотіли здатися в полон, – ГУР
Проєкт «Хочу жить» від початку свого існування отримав від росіян, які бажають здатися у полон, понад 24 тисячі заявок.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в інтерв’ю ISLND TV, передає Укрінформ.
«Він є суперефективним. Зрештою, вже понад 24 тисячі заявок подано від моменту старту проєкту від бажаючих здатися у полон, і це крутий показник», – сказав він.
Відповідаючи на питання, скільки з тих російських військових, яких поміняли на українських військовополонених, повертається на фронт, Юсов розповів, що є ті особи, які повертаються, і це непоодинокі випадки.
«У нас вже є ті (російські військові – ред.), які по кілька разів у полон потрапляли. Це настільки фартові персонажі, настільки гуманна українська армія, це правда», – зазначив представник ГУР.
Читати ще: Буданов назвав відсоток росіян, які здалися у полон
Він заявив щодо утримання російських військовополонених, що Україна дуже часто показує у односторонньому порядку, яким (має бути поводження з військовополоненими – ред.) відповідно до Женевських конвенцій.
За його словами, в Україні є табір утримання російських військовополонених за усіма стандартами Женевських конвенцій – із руханкою, триразовим харчуванням (дуже ситним), із бібліотекою, спортмайданчиками і басейном, у якому плавають коропи. До цього табору є доступ і Червоного Хреста, і ЗМІ, розповів Юсов.
«Ми показуємо світу: ось що ми робимо, а тепер давайте ви, будь ласка, натисніть і зробіть що-небудь, щоб і РФ це робила, щоб РФ забезпечила безперешкодний доступ МКЧХ до місць утримання українських військовополонених, щоб можна було перевірити умови утримання, медзабезпечення, харчування, відсутність порушень поводження з військовополоненими і інші речі», – сказав представник ГУР.
Відповідаючи на питання про різницю в утриманні російських і українських полонених, він зазначив, що Україна є цивілізованою країною.
«Ми не вони. Ми їх справедливо ненавидимо, є за що, бо це вбивці і загарбники, окупанти. Але ми – частина не їхнього світу, а частина вільного цивілізованого демократичного західного європейського світу. А там працюють правила і норми, Женевські конвенції, міжнародне гуманітарне право і правила поводження з військовополоненими», – сказав Юсов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в інтерв’ю ISLND TV, передає Укрінформ.
«Він є суперефективним. Зрештою, вже понад 24 тисячі заявок подано від моменту старту проєкту від бажаючих здатися у полон, і це крутий показник», – сказав він.
Відповідаючи на питання, скільки з тих російських військових, яких поміняли на українських військовополонених, повертається на фронт, Юсов розповів, що є ті особи, які повертаються, і це непоодинокі випадки.
«У нас вже є ті (російські військові – ред.), які по кілька разів у полон потрапляли. Це настільки фартові персонажі, настільки гуманна українська армія, це правда», – зазначив представник ГУР.
Читати ще: Буданов назвав відсоток росіян, які здалися у полон
Він заявив щодо утримання російських військовополонених, що Україна дуже часто показує у односторонньому порядку, яким (має бути поводження з військовополоненими – ред.) відповідно до Женевських конвенцій.
За його словами, в Україні є табір утримання російських військовополонених за усіма стандартами Женевських конвенцій – із руханкою, триразовим харчуванням (дуже ситним), із бібліотекою, спортмайданчиками і басейном, у якому плавають коропи. До цього табору є доступ і Червоного Хреста, і ЗМІ, розповів Юсов.
«Ми показуємо світу: ось що ми робимо, а тепер давайте ви, будь ласка, натисніть і зробіть що-небудь, щоб і РФ це робила, щоб РФ забезпечила безперешкодний доступ МКЧХ до місць утримання українських військовополонених, щоб можна було перевірити умови утримання, медзабезпечення, харчування, відсутність порушень поводження з військовополоненими і інші речі», – сказав представник ГУР.
Відповідаючи на питання про різницю в утриманні російських і українських полонених, він зазначив, що Україна є цивілізованою країною.
«Ми не вони. Ми їх справедливо ненавидимо, є за що, бо це вбивці і загарбники, окупанти. Але ми – частина не їхнього світу, а частина вільного цивілізованого демократичного західного європейського світу. А там працюють правила і норми, Женевські конвенції, міжнародне гуманітарне право і правила поводження з військовополоненими», – сказав Юсов.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
Сьогодні 21:51
Сьогодні 21:51
Підгайцівській громаді повернули земельну ділянку, за яку не платив недобросовісний орендар
Сьогодні 21:32
Сьогодні 21:32
У центральному парку Луцька відбувся День адаптивного спорту
Сьогодні 21:14
Сьогодні 21:14
У Росії помер один із найдавніших соратників Путіна
Сьогодні 20:55
Сьогодні 20:55
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 20:36
Сьогодні 20:36
У Луцькій художній школі вітали випускників
Сьогодні 20:17
Сьогодні 20:17
Пекло під землею: понад тиждень у Луцькому районі гасять масштабну пожежу на торфовищі
Сьогодні 19:41
Сьогодні 19:41
Підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка
Сьогодні 19:23
Сьогодні 19:23

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.