USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Зонд НАСА, запущений у 1977 році, вийшов у міжзоряний простір

10 Грудня 2018 22:10
НАСА повідомило про те, що зонд «Вояджер 2» став другим космічним апаратом, створеним людиною, який увійшов в міжзоряний простір. Зонд, запущений в 1977 році для вивчення планет, найбільш віддалених від Землі, 5 листопада перетнув край так званої геліосфери – захисного міхура, створеного Сонцем.

Згідно повідомленню НАСА, 5 листопада зонд знаходився на відстані понад 17,7 мільярдів кілометрів від Землі. Для порівняння, Сонце розташоване всього в 146 −151 млн км від Землі, інформує «Дзеркало тижня».

Як і попередник «Вояджер 1» (який перетнув кордон Сонячної системи у 2012 році), «Вояджер 2» тепер подорожує в міжзоряному просторі.

«Вояджер 1», можливо, і переміг «Вояджер 2» в міжзоряному просторі, але у останнього космічного апарату є перевага. Інструмент під назвою Plasma Science Experiment (PLS), який припинив роботу на Voyager 1 задовго до того, як покинув геліосферу, продовжує працювати на Voyager 2 – полегшуючи вченим вивчення навколишнього середовища апарату. Крім того, дослідники сподіваються, що дані, передані з Voyager 2, дозволять дізнатися про вплив Сонця на такій відстані від центру нашої Сонячної системи.

«Вояджер-2» є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). У загальній складності з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, «Вояджер-1» пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратів серії «Вояджер» залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв’язок із Землею буде втрачений.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus