USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

З’явився комп’ютер розміром із флешку

10 Травня 2011 14:51
Британський гейм-дизайнер Девід Бребен створив прототип комп'ютера розміром з USB-накопичувач.
В основі пристрою лежить ARM-чіп із тактовою частотою 700 мегагерц, - пише Gazeta.ua.
Комп'ютер Бребена має 128 мегабайтів оперативної пам'яті й оснащений USB-портом стандарту 2.0, HDMI-виходом для підключення до телевізора або монітора і слотом для карт SD.
Комп'ютер працює під управлінням Ubuntu – одного з дистрибутивів операційної системи Linux з відкритим вихідним кодом.
У найближчих планах Бребена разом із благодійною організацією протягом року запустити комп'ютер в серійне виробництво. За попередніми підрахунками, виготовлення одного пристрою обійдеться приблизно в 15 фунтів стерлінгів або 25 доларів.
Raspberry Pi Foundation буде поширювати комп'ютер серед шкіл у країнах, що розвиваються, де він використовуватиметься для навчання дітей основам інформатики.
Подібні завдання ставить перед собою проект One Laptop per Child. Активісти OLPC розраховують надати кожній дитині персональний лептоп вартістю не більше ста доларів.
Девід Бребен здобув популярність як один із творців культової комп'ютерної гри Elite в жанрі космічного симулятора. Перша версія гри вийшла у 1984 році на комп'ютерах BBC Micro і Acorn Electron.
Нагадаємо, раніше американські дослідники з Університету Мічигана розробили практично повноцінний комп'ютер, обсяг якого лише трохи перевищує кубічний міліметр.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus