USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

В Україні звільнять до 50% держслужбовців

5 Серпня 2014 16:44
Скорочення держслужбовців, ініційоване урядом, яке сягне 30-50%, анонсував Павло Петренко. Зарплати тим, хто залишиться на посадах, обіцяють підняти. Про це інформує ТСН.

"У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, є вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%", - сказав міністр юстиції.

Як повідомляється у розповсюдженій урядом заяві, відповідні ініціативи подали до Парламенту у законопроекті "Про спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату" та прийняли у першому читанні.

Водночас, Петренко обіцяє, що скорочення працівників не вплине на фонд заробітної плати. Тож тим, хто залишиться на посадах, підвищать зарплату. Окрім цього, міністр обіцяє "повне очищення та переатестацію працівників державного апарату", які, першою чергою, стосуються працівників судової системи.

Як повідомлялося раніше, найближчим часом в Україні хочуть учетверо скоротити кількість різноманітних інспекцій, контролюючих органів та департаментів контролю у міністерствах – із 80 до близько 20.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
відділ кадрів Показати IP 5 Серпня 2014 17:08
Добре! Але що взамін людям запропонуєте які працювали за зарплату у 1200 грн.? А може керовників у нас забагато розвелось, куди не плюнь - нацальнік?! Про це хтось подумав? Ну тоді ця "армія" дасть вам і на виборах і на...! Рубайте сучка на якому сидите...
кадри до відділ кадрів Показати IP 5 Серпня 2014 19:53
Двірниками - вигідно, вони більше отримують і їх бракує.
держслужбовець до кадри Показати IP 5 Серпня 2014 20:29
мда... шкода раніше про це не подумала, коли вищу освіту отримувала і золоту медаль у школі
Церковна миша Показати IP 5 Серпня 2014 18:28
Після кожного скорочення відбувається розширення штатів. Закриють одні контролюючі органи - відкриють інші з новими повноваженнями.
Лучанин Показати IP 5 Серпня 2014 21:22
Ну, держслужбовці 1200 не отримували, а набагато більше. Держслужбовець та бюджетник - дві великі різниці, як казали в Одесі. Якраз таки звичайні бюджетники і пашуть за 1200 на державу, а держслужбовці її розкрадають. Стосовно звільнень. Ці ексдержслужбовці захочуть же собі знову теплі місця. Відповідно будуть звільнені порядні працівники, бюджетники, щоб на їх місце влаштувати тих хто буде звільнений. Хто від цього виграє? Простий народ точно ні!
Не пишіть того, чого до Лучанин Показати IP 5 Серпня 2014 21:39
Лучанин, ви помиляєтесь, от якраз держслужбовці і отримують 1200грн. І при цьому мають ще цілу "купу" обмежень...
О.К. до Не пишіть того, чого Показати IP 5 Серпня 2014 21:42
Які 1200грн? У них передбачена ціла система надбавок: за стаж, за ранг, за категорії, інтенсинвість праці тощо. Набігає добряче
Церковна миша до О.К. Показати IP 5 Серпня 2014 22:31
Так само як і бюджетникам. При цьому, посадовий оклад держслужбовця як головного так і провідного спеціаліста становить 1218 грн., а бюджетника більше 1218. Для прикладу, зарплата простого вчителя складається з посадового окладу (від 1300 грн.), який залежить від категорії. До посадового може бути підвищення від 5 до 33 %. Усі надбавки і доплати у разі наявності такого підвищення нараховуються на посадовий оклад з підвищенням.Тобто при середньому підвищенні 20%, базою для нарахування усіх надбавок і доплат вчителя є посадовий оклад уже не 1300, а 1560 грн. Вцілому ж середня ЗП вчителя по м.Луцьку становить приблизно 3,5 тис.грн. до нарахувань. Держслужбовець має менше. Крім того, вчитель як і решта бюджетників не має таких обмежень як держслужбовці. Вчителі займаються репетиторством, лікарі підпрацьовують в приватних клініках. Державний слуюбовець згідно закону може жити лише на зарплату. І можу сказати, що в переважній більшості прості держслужбовці якраз і живуть за ці гроші.
Інспектор Петренко до Церковна миша Показати IP 5 Серпня 2014 22:36
3500 грн отримує вчитель зі званням, стажем 30 років, тижневим навантаженням більш як ставка, із доплптою за кабінет, перевірку зошитів чи класне керівництво. А якщо молодий вчитель без нічого і на голій ставці - 1500 грн. Тому не треба рівняти усіх під одну гребінку
Церковна миша до Інспектор Петренко Показати IP 6 Серпня 2014 00:28
Молодий держслужбовець при теперішньому фінансуванні має 1218 посадового окладу і 40 грн за ранг. Всього 1258. Навіть нарахування взяти немає з чого, бо менше мінімалки зарплата бути не може. Отак і отримуємо, що зарплата молодого спеціаліста держслужби становить 1218 грн. Зарплата вчителя навіть без категорії починається з понад 1300 грн. Підвищення посадового окладу абсолютно не залежать від стажу роботи. Крім того репетиторство, оплачувана відпустка 56 днів, я вже не кажу про доплати надбавки стимулюючі виплати, яких для вчителя встаноовлено більше 30 видів. При цьому, усі вони абсолютно не залежать від стажу. Якщо вчитель м.Луцьку отримує 1500 грн., то це вже питання до дирекції школи, про розподіл педагогічного навантаження. Можемо подискутувати далі.
Інспектор Петренко до Церковна миша Показати IP 6 Серпня 2014 10:06
Ви говорите про якісь ефемерні стимулюючі виплати для педагога, яких аж 30 видів. Вчитель їх не бачить, і зважаючи на тотальну економію коштів, - і не побачить
Церковна миша до Інспектор Петренко Показати IP 6 Серпня 2014 15:22
Як то кажуть: я про Івана, а він про Степана. Шановний, понад 30 видів НАДБАВОК І ДОПЛАТ, а не стимулюючих виплат. Серед них є обов"язкові та ті, що платяться в межах фонду заробітної плати. А взагалі, для початку відкрийте 102 інструкцію і елементарно почитайте порядок формування заробітної плати вчителя. В цьому нормативному документі лише мала частина тих виплат, які є обов"язковими. Для довідки: обов"язкові виплати платяться ОБОВ"ЯЗКОВО. І ше раз. Від стажу в зарплаті вчителя залежить лише доплата за стаж. Решта надбавок і доплат залежить від атестації вчителя і педагогічного навантаження.
службовець до О.К. Показати IP 6 Серпня 2014 13:26
Ну то піди влаштуйся и побачиш ті надбавки пиз...ли епрст!!! Як можна писати те, чого сам не відчував, а лише плітки чув?! Що за люди???!!!
*** Показати IP 5 Серпня 2014 21:45
Щоб ви стільки й мали...
лучанка Показати IP 5 Серпня 2014 22:19
А ти влаштуйся на державну службу не маючи стажу держслужбовця і будеш отримувати тисячу
до інспектора Петрен Показати IP 5 Серпня 2014 22:43
А молодий державний службовець (після ВНЗ) в районному центрі 1000 грн. і отримує.
чувак Показати IP 6 Серпня 2014 01:28
Пока не поменяют, систему сокращай не сокращай чиновников - ничего не изменится.Хоть 99%.Без персональной отвественности никаких проблем страны не решить
Провинция Показати IP 6 Серпня 2014 01:47
Потому, что вы тупые он в Рожище мэр и в военкомате службу проходит, потому как призвали и поселком управляет и ничего, вот так нужно работать на два оклада, экономить бюджетные деньги. А вы в деревнях по тысяче получаете.
Держслужбовець Показати IP 6 Серпня 2014 09:25
Найцікавіше в тому. що позвільняють якраз молодих та середнього віку (30-40 років) фахівців на зарплату 1500-2000 грн. а кадри Кучми-Януковича. яким по 60-65 років та які сьогодні отримують пенсію 4000-5000 тис. грн та + зарплату 3000-5000 тис. грн. залишаться!!! Яскравий приклад нового "МЕНЕДЖЕРА" - пан новий голова Волинської ОДА Гунчик (це нічого. що за віком трохи не дотягує),,,,