USD 24.15 24.35
  • USD 24.15 24.35
  • EUR 26.7 27
  • PLN 6.2 6.36

Луцький прокурор розповів про свої коштовні авто

П`ятнадцять із шістнадцяти призначених керівників у створених минулого року місцевих прокуратурах Волині до цього роками працювали у структурах прокуратури. Лише двоє із шістнадцяти до отримання посад працювали за межами Волинської області. Про що розповідають їхні майнові декларації, - повідомляє ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» на сайті «Четверта влада».

Луцьку місцеву прокуратуру за результатами відкритого конкурсу у грудні 2015 року очолив Олександр Шпота.

Згідно з його біографією, у 2001 році він почав працювати на посаді провідного спеціаліста Луцького районного управління юстиції.

З 2001 року до 2003-го Олександр Шпота був помічником прокурора міста Луцька.

Згодом з лютого 2003-го до травня 2014-го він обіймав різні посади у структурі прокуратури Волинської області.

В травні 2014-го Олександра Шпоту призначили прокурором міста Нововолинська. На цій посаді він і працював до отримання посади керівника Луцької місцевої прокуратури.

У своїй декларації за 2015 рік Олександр Шпота вказав 144 тисячі 802 гривні сукупного доходу. Члени його сім’ї, серед яких дружина та дочка, заробили значно менше – 51 тисячу 815 гривень.

Серед свого майна родина прокурора вказала квартири площами 94 кв. м. та 64,6 кв. м., земельну ділянку площею 12,59 сотки та два авто: «Mitsubishi Outlander» 2007 року випуску і «Toyota Camry» 2008 року випуску.
Останнє авто, згідно реєстру транспортних засобів, прокурор зареєстрував у середині 2014 року, коли вже працював прокурором Нововолинська. Також у 2015 році в його членів сім’ї з’явилася квартира, яка не була задекларована за 2014 рік.

Дружина прокурора – Марта Шпота тривалий час працює керівником другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, а тепер Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

Подружжю держслужбовців вдалося придбати два авто вартість кожного з яких починається від 9-10 тисяч доларів.

Брат Олександра Шпоти Руслан воював на Донбасі, а після повернення став заступником голови Маневицької районної організації ветеранів АТО на сході України, активно допомагає бійцям АТО.

Матір працівника прокуратури Леся Шпота працює завідувачем терапевтичного відділення Маневицької центральної районної лікарні, а батько – лікарем в установі з виконання покарань.

Матір дружини Олександра Шпоти зараз приватний підприємець, займається наданням юридичних послуг.

Керівник Луцької місцевої прокуратури Олександр Шпота спочатку довго відмовлявся будь-що коментувати щодо свого майна.

– Я всі пояснення давав податковій і під час люстраційної перевірки, яка проводилася по мені як і по всіх інших. Всі пояснення знаходяться в податковій інспекції Луцька, – відмовлявся прокурор.

Зрештою, він погодився розповісти звідки у нього авто:

– У 2007 році я з допомогою батьків взяв у кредит перший автомобіль «Mitsubishi Outlander». Першу суму коштів, близько 12 тисяч доларів, мені дали батьки.

Далі був кредит в «Укрсиббанку», який виплачували знову ж таки за допомогою батьків.

Другий автомобіль, який купувався, це авто «Toyota Camry». Усі документи по ньому є в податковій. Назва красива, рік красивий, але стан його був трохи інший, як для автомобіля такого року. Орієнтовно у 90 тисяч гривень він мені обійшовся, бо був у стані, який потребував ремонту. Придбав через аукціон. Банк продавав авто за борги його власника, – розповів Олександр Шпота історію своїх автівок.

Пізніше Олександр Шпота уточнив, що друге авто придбав не лише тому, що дешеве, а й тому, що воно потрібне було для того, щоб їздити на роботу у Нововолинськ. В той час як дружина користувалася іншою автівкою в Луцьку. Після того, як прокурор повернувся до Луцька, каже, що продав одне авто і тепер сім’я користується лише однією автівкою – «Toyota Camry».

Щодо квартири дружини, пан Шпота розповів, що його теща у 2004 році вписала свою дочку співвласником помешкання, а вона про це не знала. Податкова це знайшла і у декларації за 2015 рік сім’ї держслужбовців довелося задекларувати це майно.

Іншу ж трикімнатну квартиру на 94 кв. м. сім’я Олександра Шпоти придбала у 2005 році. За його словами – за кошти від продажу однокімнатної квартири та продажу будинку, який належав тещі і тестю прокурора.

– Мені немає чого приховувати чи соромитися стосовно свого майна, – каже прокурор. – Якби я отримав його нечесним шляхом, то ховав би його, наприклад за родичами, як це робить дехто.
Першим заступником Олександра Шпоти у Луцькій місцевій прокуратурі у грудні минулого року став Олег Юрченко.

Роботу Олег Юрченко розпочав у 2000-му році з посади консультанта з питань юридичного забезпечення діяльності Старовижівської районної ради.

З 2001 року до 2005-го працював помічником ковельського міжрайонного прокурора.

З 2005-го до 2009-го Юрченко працював у структурі прокуратури Волинської області, в тому числі і старшим помічником прокурора Волинської області.

У тому ж 2009 році став заступником прокурора міста Луцька Олексія Решетника, а згодом – Сергія Даналіна. З травня 2012-го знову повернувся на роботу в структуру прокуратури Волинської області, де й працював до призначення на посаду в Луцьку місцеву прокуратуру.

За 2015 рік Олег Юрченко задекларував 165 тисяч 227 гривень доходу.

У членів його родини, серед яких дружина, дочка та син, не вказано жодних доходів.

Серед нерухомості в родини Юрченків задекларовані квартири площами 24 та 47 кв. м., а серед витрат – 840 гривень на добровільне страхування та майже 15 тисяч гривень на погашення кредиту.

У листопаді 2012 року Олег Юрченко став власником двокімнатної квартири від держави площею 71,5 кв. м. в Луцьку в обмін на однокімнатне помешкання, в якому він проживав до цього.
Заступником керівника Луцької місцевої прокуратури стала Катерина Балас.
Згідно з біографією, у 2004-2005 роках вона працювала старшим помічником прокурора Ківерцівського району, згодом у 2005-2006 – помічником Волинського природоохоронного міжрайонного прокурора.

У червні 2006-го Катерина Балас стала помічником прокурора міста Луцька Олексія Решетника. Цю посаду жінка обіймала до травня 2011-го, поки не стала помінчиком прокурора Волинської області з питань захисту прав і свобод дітей, а згодом – прокурором прокуратури Волинської області.

У листопаді 2011-го повернулася на посаду помічника прокурора міста Луцька Сергія Даніліна. Потім стала старшим прокурором, а з червня 2012-го року працювала старшим прокурором прокуратури міста Луцька.

За 2015 рік Катерина Балас задекларувала майже 115 тисяч гривень доходу та 270 гривень на рахунку у банку. Її чоловік з дочкою отримав 95 тисяч 890 гривень доходу та задекларував 5 тисяч 900 гривень на рахунках у банках.

Серед нерухомості сім’я працівниці прокуратури має квартиру площею 36,76 кв. м., чверть квартири загальною площею 88,3 кв. м., земельну ділянку площею 10,9 сотки та автомобіль «Chevrolet Aveo» 2007 року випуску.

Серед витрат сім’я працівниці прокуратури задекларувала понад 20 тисяч гривень на погашення кредитів та процентів за ними.

Катерина Балас, як і її чоловік Андрій Хроль, родом із Локач. Навчалася у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Її батько Василь Балас тривалий час займається адвокатською діяльністю у Локачах.

Ще одним заступником керівника Луцької місцевої прокуратури стала Світлана Урин.
До призначення на посаду жінка працювала у структурі податкової в Івано-Франківській області.

У 2007-2008 роках вона була старшим слідчим СВ ПМ Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області.

Згодом з 2008 до 2011 працювала слідчим з особливо важливих справ тієї ж ДПА в Івано-Франківській області.

Пізніше обіймала посади заступника начальника слідчого відділу, старшого слідчого з особливо важливих справ та начальника слідчого управління ФР Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області.

За 2015 рік Світлана Урин задекларувала 117 тисяч 636 гривень доходів. Ще майже 80 тисяч заробив торік її чоловік.

Серед майна жінка вказала житловий будинок на праві користування площею 49 кв. м.

У чоловіка працівниці прокуратури задекларовано дві земельні ділянки площами 80 та 40 соток, будинки на 49 та 30 кв. м., незавершене будівництво будинку на стадії 60% готовності та автомобілі «Іж 2717» 2004 року випуску та «Renault Kangoo» 2010 року випуску.

Серед витрат у Світлани Урин вказано понад 11 тисяч гривень на погашення кредиту.

Чоловік заступниці керівника Луцької місцевої прокуратури Орест Урин працює адвокатом. Невдовзі після призначення на нову посаду пані Урин пішла в декретну відпустку.

Над матеріалом працювали Тетяна Радіонова та Юрій Горбач.
Реклама
Loading...
Коментарів: 15
дідо Показати IP 28 Червня 2016 10:39
Наявність декількох квартир чи земельних ділянок є свідчення нечистоплатності. На зарплату прокурора 4-6 тисяч₴ багато ненакупуєш.
Вова до дідо Показати IP 28 Червня 2016 23:16
Подивіться на їх зп від 10000 і в верх, а як же міф про корупцію яка розвивається у звязку з низькими зарплатами? А Камрі за 90000грн це взагалі класика.
воював на донбасі Показати IP 28 Червня 2016 12:13
а війни немае
Вася Міщук Показати IP 28 Червня 2016 13:58
А ці руки нічого не брали??? Все чесно справедливо зароблені??? Сьогодні день Конституції а хто її виконує? Прості люди? А владці чиновники прокурори податківці митники? Живуть за зарплату і так багао то це як розуміти?????????
Бабушка Люда Показати IP 28 Червня 2016 15:38
Цими деклараціями все сказано .!!! Вся прокуратура ( а точніше 98,9%) брехуни і здирники , а нас будуть " агітувати " дотримуватися вимог законів . Це - УТОПІЯ
зі сторони Показати IP 28 Червня 2016 16:38
Аж тошнить від їхньої "дитячої невинності".Там батьки гроші подарували , там батьки кредит взяли , там авто за смішні гроші, там дружина у виконавчій, коли чоловік прокурор.... І чому їм так " фортить"? А податкова хаває.
лінгвіст Показати IP 28 Червня 2016 19:13
"Коштовні" щодо авто - "горбате" слово. Коштовність — термін, широко використовуваний в побуті і в літературі для вказівки на матеріальну і культурну цінність предмету. Коштовностями можуть виступати ювелірні вироби, предмети важливого історичного та суспільного значення, те, що видається особливо дорогим і пам'ятним для кого-небудь, самобутнім. В даному випадку краще сказати: "дорогі автомобілі", "автомобілі представницького класу" тощо. Але не коштовні. Замініть слово.
Цинік Показати IP 28 Червня 2016 19:44
Піпл хаваєт...
волинянам Показати IP 28 Червня 2016 20:08
гнати потрібно шпоту, перший хабарник в новолинську
волинянин Показати IP 28 Червня 2016 22:14
гнати потрібно тебе.поближче до Сходу скотина!Коли жаба давить руки самі пишуть?чи свій шанс прогавив добитись чогось у житті?
Вова до волинянин Показати IP 28 Червня 2016 23:22
добитися чи спи**ити? хоча прикольно почитати як батьки лікарі (зп?) виплачують кредит на авто? Та й Камрі за 90000грн, притому що реальна ціна від 14000дол.?
ттт Показати IP 28 Червня 2016 23:17
всі знають хто такий шпота. Коли був в обласній прокуратурі його такси знала вся область. ПЕрший хабарник на , він масалов, лопоха і , і хабарники, брехуни, своло ...і
Водій Показати IP 29 Червня 2016 10:46
Шрот 2008 року називають "коштовним авто". Прокурор міста на "копійці" повинен їздити чи на переобладнаному кадіку?
пасажир до Водій Показати IP 30 Червня 2016 07:59
А хож би і на тролейбусі. А що западло?
водій Показати IP 29 Червня 2016 20:25
повинен їздити на автомобілі який би відповідав його зарплаті у 8 тис. грн.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.