USD 23.3 23.48
  • USD 23.3 23.48
  • EUR 25.9 26.1
  • PLN 6 6.09

Що буде, якщо не платити штрафи за порушення ПДР

Багато хто вважає, що за штраф за порушення ПДР можна не платити. Але це не завжди так – тих хто вчасно не оплатив штраф, повинна переслідувати виконавча служба.

При виїзді за кордон на відпочинок прикордонники можуть заборонити водієві перетин кордону, поліція може тимчасово затримати автомобіль на штраф майданчик. Все це робиться на підставі постанови про відкриття виконавчого впровадження, інформує портал Аuto24.ua.

І це тільки окремі приклади прикрих несподіванок, які можуть статись з водієм, який не заплатив штраф. Цей перелік не є вичерпним, тому важливо знати, чим загрожує несплата штрафу за порушення правил дорожнього руху.

Після вручення постанови про порушення правил дорожнього руху порушникові дається 15 днів, щоб він сам погасив суму штрафу. У такому разі справа не передається на виконання, а на майно не накладається арешт.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання громадянина, роботи або за місцезнаходженням його майна.

У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується:

– подвійний розмір штрафу;

– витрати на облік зазначених правопорушень.

При цьому, в рамках виконавчого провадження, державний виконавець може:

– Прийти додому для опису майна.

– Накласти арешт на майно, в тому числі автомобіль чи квартиру;

– Заарештувати частину заробітної плати;

– Через суд заборонити виїзд за кордон.

Арешт державного виконавця накладений на автомобіль є підставою для тимчасового затримання його на штрафмайданчик інспекторами поліції.
Реклама

Коментарів: 8
123 Показати IP 9 Серпня 2018 10:00
виконавча нічого не зробить, просто поверне без виконання, потім пройде три місяці, і вуаля - пройде строк предявлення до виконання і.......повне анулювання.....так що факт є факт
жора до 123 Показати IP 9 Серпня 2018 10:02
так, бо у виконавчої є план закритих справ, а це найголовніше!
kek Показати IP 9 Серпня 2018 12:30
в сша якщо не платиш штраф тебе викликають у суд на визначену дату, якщо не прийшов то дают автоматично ордер на арест в поліцію. а там вже до першої перевірки і в клітку. хіба так не набагато простіше нід ходити по домам і описувати майно?
Дорожній Адвокат Показати IP 9 Березня 2019 19:33
Стаття цікава. Але не вказано посилання на авторів.
Вв Показати IP 14 Квітня 2019 10:44
Мені написали за ніч 3 протокола по 130 чи можна це якось оскаржити????
Роман Показати IP 6 Вересня 2019 20:03
Виконавча повертає без виконання, факт є факт, і те що проходить 3 місяці теж факт, але вуаля, те що провадження повернене не означає що боржник виключений з реєстру боржників, а це значить, що банки не відкриють йому рахунок, жоден нотаріус не проведе жодну нотаріальну дію, ніхто, хто має доступ до реєстру боржників не надасть послугу цій людині - це теж факт.
Alik Показати IP 24 Жовтня 2019 15:13
нотаріус не має права відмовити у проведенні нотаріальної дії, в звязку з находженням людини у якомусь там "реєстрі боржників" тому, що закон Украіни "Про нотаріат" ст.49 дає однозначний перелік випадків, коли нотаріус може відмовити у нотаріальній дії, де НЕМА ТАКОЇ ПІДСТАВИ ЯК НЕСПЛАТА ШТРАФУ ЗА ПОРУШЕННЯ ПДР І НЕМАЄ НІЯКОГО НАВІТЬ НАТЯКУ НА ТЕ , ЩО ВЗАГАЛІ ІСНУЄ "реєстр боржників". Мало того нотаріус зобовязаний дати письмову відмову людині якій він відмовив у нотаріальній дії, для того щоб людина мала можливість оскаржити відмову нотаріуса у суді!
Дмитро Показати IP 25 Жовтня 2019 15:37
А таке питання, був складенний протокол, але я не підписав його на місці, тобто вімовився та просто поїхав. Через 16 днів після випадку, мене повідомили про те, що прийшов лист, як правильно проплатити цей штраф, з дня складання протоколу пройшло 16 днів, але з дня отримання листа лише 5,мені оплатити штраф у вигляді 255грн чи вже 510грн?