USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Умови для візочників у Луцьку створені «на скору руку». ФОТО. ВІДЕО

7 Листопада 2013 17:46
В Луцьку люди з обмеженими можливостями не мають комфортного доступу до об’єктів житлового та громадського призначення, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Ремонти доріг та вулиць міста тривають ще з кінця весни та, як показує практика, при цьому інтереси та потреби громадян, що мають фізичні вади майже не беруться до уваги. Такими людьми є особи із поганим зором, слухом, інваліди-візочники.

Директор департаменту ЖКГ Луцької міської ради Іван Кубіцький підтвердив, що в місті за рахунок коштів обласного бюджету завершується ремонт тротуарів. Крім того, на капітальний ремонт вулиць та доріг Луцька з державного бюджету виділено 13 мільйонів гривень. Зі слів чиновника, всі вимоги при ремонті доріг, що стосуються безперешкодного доступу до об’єктів для осіб з обмеженими можливостями, виконані.

Однак самі неповносправні – іншої думки.
«Тротуари вздовж пішохідних переходів вулиць Рівненська та Відродження об лаштовані надто стрімкими спусками та підйомами, тож людям на інвалідному візку досить важко тут пересуватися без сторонньої допомоги», - коментує ситуацію представник Волинської обласної громадської організації «ІНВАВОЛИНЬ» Валерій Бакаєвич.

Згідно із державними будівельними нормами «Доступність для маломобільних груп населення до будинків та споруд» висота бортового каменю в місцях перетину тротуарів із проїзною частиною не повинні перевищувати чотирьох сантиметрів. А висота бордюрів по краях пішохідних шляхів - не вище п’яти сантиметрів.

Незважаючи на це, на проспекті Відродження можна побачити і таку картину: з одного боку є в’їзд на тротуар, а з іншого – немає, або, з однієї сторони можливо спуститися з тротуару на пішохідний перехід, але вибратися на протилежний бік вже неможливо через високий бордюр чи розбиту дорогу.

«В минулому році відбулося засідання Комітету доступності, за рішенням якого «Облавтодор» та міський департамент ЖКГ зобов’язали зробити спуски та підйоми на пішохідних переходах Луцька для людей з пошкодженням опорно-рухового апарату. Здебільшого зробили, але на скору руку. Окрім цього, ми зверталися до міської ради, ще коли головою був Кравчук, щоб зробили тротуар від Відродження до вулиці Теремнівська попри пансіонат. Наше прохання виконали, як бачите 2 км нового асфальту було прокладено», - розповідає Валерій Бакаєвич.

Окрім цього, страждають люди з інвалідністю і під час посадок на маршрутні транспортні засоби. Мова йде про відсутність умов для посадки на визначених зупинках міського автотранспорту. Зокрема, за дві години «екскурсії» по двох головних вулицях Луцька ми не побачили жодної зупинки, яка була б комфортною для переходу в обслуговуючий транспорт. Недопрацювання різні: немає понижень для спуску та підйому на візку, майже скрізь - подвійні бордюри, розбиті тротуари та дороги. Найжахливіше те, що така картина і на зупинках біля Луцької міської та дитячої лікарень. Хоча до дверей самих медичних закладів є окремі в’їзди для інвалідів на візках, а на дверях прилаштовані спеціальні дзвінки виклику медичного працівника. Пізніше стало відомо, що єдиною в цьому районі зупинкою, що дозволяє зручно сісти в громадський транспорт є «Проспект Молоді».

Валерій Бакаєвич розповідає: «Наша організація пише та надсилає звернення із проханням про встановлення підйомників при вході до життєвоважливих для нас об’єктів міста. Досить часто я особисто передаю ці звернення в руки власникам цих установ. Так, наприклад, сьогодні я хочу віддати таке прохання адміністрації магазину «Фокстрот», що знаходиться на вулиці Рівненська, адже я та мої колеги не мають змоги самостійно відвідувати цей маркет через відсутність пандуса на громіздких сходах».

Зі слів людей, які повинні самотужки долати перепони, що не становлять проблем для повносправних городян єдиними об’єктами в Луцьку, де виконано всі будівельні норми - це залізничний вокзал та луцький центральний універмаг.

Не простіше пересуватися містом і людям із вадами зору. Зокрема, голова Луцької міської організації «Стимул» Геннадій Тодорович розповів, що найбільшою проблемою для слабозорих є жахливий стан тротуарів. Наприклад, на пішохідних територіях по Соборності та Кравчука майже скрізь вибоїни, які після дощів перетворюються на суцільне болото.

Довідка. У Луцьку нараховується більше 10,3 тисяч інвалідів, які не зважаючи на свій стан продовжують жити та брати активну участь в громадському житті міста.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Тартак Показати IP 7 Листопада 2013 18:07
По правді сказати умови для безпечного руху візочників не створені. Багато приміщень не облаштовані пандусами. Висота бордюрів не дозволяє нормальн е пересування візочникам ,не говорячи про інших івалідів.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus